Jak při běhu na lyžích zůstat v teple a v suchu?
Vyzkoušejte pravidlo tří vrstev. 1. vrstva: „druhá kůže“ (funkční spodní prádlo) odvádí vlhkost od pokožky, aby zůstala suchá. 2. vrstva: izolační vrstva (tričko, mikina) je hřejivá a zároveň propouští vlhkost.
3. vrstva: vnější ochranná vrstva (bunda) chrání před nepříznivým počasím (vítr, sníh, zima).
Volte raději prodyšné oblečení a počet vrstev přizpůsobujte intenzitě námahy a aktuálním povětrnostním podmínkám.
Proč je třeba se chránit před větrem?
Věděli jste, že vítr zvyšuje pocit chladu?
Při vnější teplotě 0 °C a větru o rychlosti 20 km/h budete pociťovat teplotu -10 °C. Větruodolné materiály omezují pronikání vzduchu pod oblečení, a tak snižují pocit chladu vyvolaný působením větru nebo rychlostí pohybu.
Proč je důležité používat na běžkování prodyšné oblečení?
Pokud nechcete mít oblečení zevnitř promočené, potřebujete oblečení prodyšné, které dobře odvádí tělesnou vlhkost.
Paropropustnost materiálu se udává hodnotou RET. RET <6: mimořádně prodyšný materiál, vhodný i na ty nejnáročnější aktivity. RET 6–12: velmi prodyšný materiál, vhodný na středně náročné aktivity. RET 12–20: středně prodyšný materiál, nebude pohodlný v případě zvýšené námahy. RET >20: málo prodyšný materiál, nevhodný na sport. RET >40: neprodyšný materiál.
Porovnání dopadu výrobků na životní prostředí
Dopad výrobku na životní prostředí je stanoven pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňuje celý jeho životní cyklus. Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka na stupnici ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků (triček, kalhot, batohů atd). Více informací naleznete na: http://sustainability.decathlon.com/.