Dámská turistická péřová bunda MT100

1 299 Kč

Péřová bunda s certifikátem RDS vás při trekingu udrží v teple, i když bude chladno (při pohybu až do -5 °C).

Nejskladnější z našich bund. V batohu zabírá minimum místa a nijak výrazně ho nezatíží. Plnivost 800 cuin zaručuje vynikající poměr hřejivosti a hmotnosti!

Otázky a odpovědi
Barva: Černopetrolejová
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Hřejivost

Komfortní teplota: 5 až -5 °C. Peří s certifikací RDS, 800 cuin.

Skladnost

Díky zipu s dvojitým táhlem lze snadno složit do levé kapsy.

Vodoodpudivost

Vnější materiál s povrchovou úpravou proti pronikání vody.

Hmotnost

Váží asi 275 g ve velikosti M. Gramáž 35 g/m². 15 denier.

Technické informace

Tepelná izolace – hřejivost

Tato bunda (3. vrstva) je při pohybu vhodná až do -5 °C. Testováno v termické komoře.
Figurína na sobě měla spodní syntetické tričko s dlouhým rukávem a lehkou fleecovou mikinu. Při testování se simulovala chůze ve větru o rychlosti 5 km/h. V našem srovnání hřejivosti bunda získala 2 hvězdičky.
Model jsme testovali i v klidu (stání). Tehdy byla naměřená komfortní teplota +5 °C.

Co je to certifikace RDS?

RDS neboli Responsible Down Standard je celosvětově uznávaný certifikát udělovaný nezávislou organizací. Značky se k posouzení hlásí dobrovolně.

Díky této certifikaci víme, že původ peří je v souladu s našimi závazky vůči udržitelnosti i podmínkám chovu zvířat. Naši dodavatelé se zavázali, že budou využívat pouze peří z kachen chovaných na maso, jež byly oškubány až po porážce.
Více informací: https://www.forclaz.co.uk/what-is-rds-certification (v angličtině).

Plnivost prachového/draného peří

Poměr prachového a draného peří 85 %/15 %, plnivost min. 800 cuin (podle evropské normy). Plnivost peří udává schopnost materiálu tepelně izolovat. Tepelnou izolaci zajišťují molekuly vzduchu, které jsou výplní zachyceny. Čím má peří větší plnivost (čím vyšší má číslo cuin), tím je objemnější, a tudíž zachycuje více molekul vzduchu, a proto lépe izoluje.

Výhody výplně z kachního draného a prachového peří

Díky dlouhé životnosti a nadýchanosti je peří ideální materiál na výrobu turistického vybavení.
1. Tepelně izoluje (peří zadržuje vzduch). 2. Je velmi lehká (peří je lehčí než srovnatelně hřejivá vatová výplň ze syntetické vaty). Bunda tak příliš nezatíží váš batoh. Je velmi skladná.

V dešti

Materiál této bundy je vodoodpudivý, je opatřen vodoodpudivou úpravou. Kapky vody stékají po jeho povrchu a než začnou prosakovat dovnitř materiálu, budete mít čas se před deštěm schovat. Pokud trávíte delší dobu na dešti, doporučujeme nosit přes bundu ještě nepromokavou vrstvu.

Jak prát péřovou vestu?

Obecně se nedoporučuje prát péřové bundy příliš často. Doporučení: zapněte všechny zipy a vyperte výrobek v pračce na program na syntetiku a na 30 °C. Pokud chcete zachovat maximální nadýchanost peří (a tedy hřejivost), je dobré do pračky přidat 2 tenisové míčky. Pozor: nastavte ždímání na nízké otáčky. Při vysokých otáčkách by mohlo peří vytvořit chomáčky, kterých je pak těžké se zbavit.

Jak péřovou vestu sušit?

Jakmile vestu vytáhnete, budete mít možná pocit, že z ní v pračce půlka zmizela. Nejlepším způsobem, jak peří vrátit jeho nadýchanost, je použít sušičku. Kromě bundy do ní dejte i dva tenisové míčky. Sušte na 2 až 3 sušící cykly. Pokud nemáte sušičku, rozložte bundu na sušák a pravidelně ji otáčejte, protřepávejte a proklepávejte. Další tipy k údržbě viz tento odkaz: https://www.forclaz.co.uk/how-to-look-after-and-repair-a-feather-padded-jacket (v angličtině).

Jak obnovit vodoodpudivost výrobku?

S postupem času, jak se bunda pere a používá, vodoodpudivá úprava slábne. Naštěstí je velmi snadné ji obnovit!
https://www.quechua.com/re-waterproofing-how-to-reactivate-waterproofing-on-your-hiking-jacket (v angličtině).

Můžete také použít tekutou impregnaci na textil.

Známka šetrnosti k životnímu prostředí

Dopad výrobku na životní prostředí je stanoven pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňuje celý jeho životní cyklus. Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka na stupnici ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků (triček, kalhot, batohů atd).
Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí.

Více informací: blog.decathlon.cz/ekologie.

Hmotnost výplně

XS: 70 g.
S: 75 g.
M: 81 g.
L: 87 g.
XL: 94 g.
2XL: 100 g.

Bundu neustále vylepšujeme

Péřová bunda Trek 100 doznala několika zlepšení, a to i díky hodnocení vašich zákazníků. Děkujeme! Od zimy 2020 bude mít růžový model (stejně jako ostatní světlé barvy) výplň pouze ze světlého peří. Díky tomu už se na navlhlém materiálu nebudou objevovat tmavé skvrny, které byly opravdu poměrně nevzhledné.

Bundu jsem si roztrhl/a, co teď?

Na treku se může stát, že si bundu natrhnete, ale dobrá zpráva je, že půjde opravit! Trhlinu můžete buď opatrně zašít, nebo použít nažehlovací záplatu, tak se díra nebude zvětšovat a nebudete ztrácet péřovou výplň.
Pokud si na opravu sami netroufáte, nepanikařte! Bundu vám rádi opravíme v servise některé z našich prodejen.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Výplň 85% Šedé kachní prachové peří, 15% Šedé kachní peří Hlavní materiál 100% Polyamid Hlavní podšívka 100% Polyamid Výplň 100% Polyester

Pokyny pro uživatele

Bunda není vhodná na turistiku za deštivého počasí.

TESTY

Všechny naše prošívané bundy byly testovány ve větrné komoře při větru o síle 5 km/h, a to jako 3. vrstva na figuríně (přes tričko s dlouhým rukávem a fleecovou mikinu). Termoizolační vlastnosti materiálu jsou hodnoceny na stupnici 1 až 5 a vy si podle toho můžete vybrat ten nejvhodnější výrobek.

Schváleno

10 dobrovolníků (5 mužů a 5 žen), nezávislých na Decathlonu, tuto bundu testovalo během týdenního trekingu ve Francii v okolí hory Mont Blanc v listopadu 2016. Výsledky tohoto testu nám potvrdily, že vesta je vhodná na horskou turistiku.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Dámská turistická péřová bunda MT100
Dámská turistická péřová bunda MT100
Dámská turistická péřová bunda MT100
Dámská turistická péřová bunda MT100

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi