Dámská turistická péřová bunda MT 500

2 399 Kč

8646583

Péřová bunda s kapucí a certifikací RDS na turistiku v teplotách do -10 °C.

Hřejivá a skladná bunda s péřovou výplní (800 cuin) v batohu nezabere skoro žádné místo a zároveň je velmi lehká. Při bivakování vás udrží v teple.

Barva:

Šedomodrá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

HŘEJIVOST

Bunda s plnivostí 800 cuin, certifikována RDS. Komfortní teplota: 0 až -10 °C.

Skladnost

Bundu lze složit do jedné z kapes a snadno uložit do batohu.

Vodoodpudivost

Vnější materiál s povrchovou úpravou (bez PFC) proti pronikání vody.

ODOLNOST

Vnější materiál s pevnější síťovinou pro omezení šíření trhlin.

Kapsy

2 kapsy na ruce, 1 vnitřní kapsa na zip a 2 otevřené vnitřní kapsy.

POHODLÍ

Límec a vnitřek kapes má příjemnou podšívku.

HMOTNOST

Váží asi 400 g ve velikosti M.

Technické informace

Hřejivost

Tato bunda, nošená jako 3. vrstva, je při pohybu vhodná až do -10 °C. Testováno v termické komoře.

Figurína na sobě měla spodní syntetické tričko s dlouhým rukávem a lehkou fleecovou mikinu. Při testování se simulovala chůze ve větru o rychlosti 5 km/h. Model jsme testovali i v klidu (stání). Naměřená komfortní teplota byla 0 °C.

Výhody výplně z kachního draného a prachového peří

Díky nadýchanosti peří je bunda vhodná do hor ze tří důvodů: - Tepelně izoluje (peří zadržuje vzduch). - Je ultralehké (peří je lehčí než srovnatelně hřejivá vatová výplň ze syntetické vaty). Příliš tak nezatíží váš batoh. - Ultra skladné.

Jak se měří plnivost péřové výplně?

Plnivost peří udává schopnost materiálu tepelně izolovat. Tepelnou izolaci zajišťují molekuly vzduchu, které jsou výplní zachyceny. Je vyjádřena jednotkou cuin.
Čím má peří větší plnivost (čím vyšší má číslo cuin), tím je objemnější, a tudíž zachycuje více molekul vzduchu, a proto lépe izoluje. Péřová bunda s výplní 90 % prachové a 10 % drané peří má index plnivosti 800 cuin či vyšší (mezinárodní norma).

Hmotnost výplně

XS: 108 g. S: 126 g.
M: 135 g.
L: 146 g. XL: 155 g. 2XL: 168 g. 3XL: 180 g. 4XL: 193 g.

Co je to certifikace RDS?

RDS neboli „Responsible Down Standard“ je mezinárodní certifikát vydávaný nezávislou organizací chovatelům, kteří o něj dobrovolně zažádají a splní požadavky.
Díky tomuto standardu známe původ peří a víme, že je v souladu s našimi závazky v oblasti využívání materiálů. Naši dodavatelé se zavazují dodávat nám peří od drůbeže chované výhradně na maso a oškubané až po porážce.

Ecodesign

Inovativní podšívka barvená technikou Bi-ton: Klasické barvení textilu je náročné na spotřebu vody a odpadní vodu zároveň nelze nijak dál využít. Abychom tuto zátěž zmírnili, používáme hromadně barvená vlákna a při tkaní je barvené pouze každé druhé vlákno. Tím se nám podařilo výrazně snížit množství spotřebované vody při výrobě. Vnější materiál je z recyklovaného polyamidu.

Jak se o výrobek s péřovou výplní starat?

Pokud budete bundu nosit po celý rok, bude jistě nutné ji vyčistit.
Naše rady: 1) Perte v pračce na 30 °C, se 2 nebo 3 tenisovými míčky. Použijte přípravek vhodný pro péřové, příp. na funkční sportovní oblečení. Ždímejte na nízké otáčky. 2) Sušte v sušičce (program bavlna) se 2 nebo 3 tenisovými míčky, opakujte 2krát až 3krát, dokud nebude výrobek zcela suchý.

Vodoodpudivost materiálu (nezaměňujte s nepromokavostí)

Vodoodpudivost znamená, že voda stéká po kapkách dolů, aniž by se vsákla.
Materiál tak nenasákne vodou a zůstane lehký a hřejivý. Pokud trávíte delší dobu na dešti, doporučujeme nosit přes bundu ještě nepromokavou vrstvu. Vodoodpudivost zajišťuje povrchová úprava látky, která se ale časem může opotřebovat.
Doporučujeme ji po každém praní obnovit.

Jak obnovit vodoodpudivost?

Po vyčištění vaší péřové bundy doporučujeme tekutou impregnaci, která obnoví vodoodpudivost a zachová hydrofobní vlastnosti vnější látky. Tyto prostředky obnovují vodoodpudivost materiálu a prodlužují životnost vašeho oblečení.

Jak bundu opravit?

Na treku se může stát, že si bundu roztrhnete. Dobrou zprávou je, že je možné ji opravit a zabránit tak, aby se díra zvětšila nebo vypadávala syntetická vlákna.
Pokud si na opravu sami netroufáte, nepanikařte! Servisy v prodejnách Decathlon jsou vám k dispozici a rádi vám poradí.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

90% Šedé kachní prachové peří , 10% Šedé kachní drané peří Hlavní materiál 100% Polyamid Hlavní podšívka 100% Polyamid Kapsa 100% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte na ramínku na suchém místě. Neskladujte složené v kapse.

Pokyny pro uživatele

Nevhodná na turistiku za deštivého počasí.

TESTY

Výrobek testovaly 4 ženy nezávislé na značce Forclaz a 2 spolupracovnice značky Forclaz na třídenním treku v listopadu 2021. Trasa sahající až do 3 000 m n. m. vedla okolím Chamonix, poblíž masivu Mont-Blanc. Velmi dobrá zpětná vazba všech testujících nám potvrdila, že bunda je na horskou turistiku vhodná.

Schváleno

Cathy: „Velmi pohodlně se nosí, je lehká a hřejivá.“ Lizzia: „Oceňuji vybrání v pase, díky kterému bunda vypadá hezky žensky.“
Stéphanie: „Zamilovala jsem si kapuci, kterou je možné stáhnout a dokonale se přizpůsobí tvaru obličeje.“ Estelle: „Nejvíc se mi líbily příjemné materiály. Okamžitě jsem si výrobek zamilovala, je opravdu velmi pohodlný.“

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Dámská turistická péřová bunda MT 500
Dámská turistická péřová bunda MT 500
Dámská turistická péřová bunda MT 500
Dámská turistická péřová bunda MT 500
Dámská turistická péřová bunda MT 500

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi