Dámská turistická péřová bunda MT 100

1 499 Kč

8397276

Péřová bunda s kapucí a certifikátem RDS vás při trekingu udrží v teple, i když bude chladno. Komfortní teplota: 5 °C v klidu, - 5 °C v pohybu.

Péřová bunda s plnivostí 800 cuin vás zahřeje za všech okolností. Je velmi skladná, aby v batohu nezabírala moc místa, a také velmi lehká, váží pouze 275 g.

Barva:

Černopetrolejová

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

HŘEJIVOST

Komfortní teplota: 5 až -5 °C. Peří s certifikací RDS, 800 cuin.

Skladnost

Díky zipu s dvojitým táhlem lze snadno složit do levé kapsy.

Vodoodpudivost

Vnější materiál s povrchovou úpravou (bez PFC) proti pronikání vody.

ODOLNOST VŮČI ODŘENÍ

Vnější materiál 100% polyamid s gramáží 35 g/m². 15 denier.

Kapsy

2 kapsy na ruce se zipem.

HMOTNOST

Váží asi 275 g ve velikosti M.

Technické informace

Hřejivost

Tato bunda, nošená jako 3. vrstva, je při pohybu vhodná až do -5 °C. Testováno v termické komoře.

Figurína na sobě měla spodní syntetické tričko s dlouhým rukávem a lehkou fleecovou mikinu. Při testování se simulovala chůze ve větru o rychlosti 5 km/h. Model jsme testovali i v klidu (stání). Naměřená komfortní teplota byla +5 °C.

Výhody výplně z kachního draného a prachového peří

Díky nadýchanosti peří je bunda vhodná do hor ze tří důvodů: - Tepelně izoluje (peří zadržuje vzduch). - Je ultralehké (peří je lehčí než srovnatelně hřejivá vatová výplň ze syntetické vaty). Příliš tak nezatíží váš batoh. - Ultra skladné.

Plnivost prachového/draného peří

Plnivost peří udává schopnost materiálu tepelně izolovat. Tepelnou izolaci zajišťují molekuly vzduchu, které jsou výplní zachyceny. Je vyjádřena jednotkou cuin.
Čím má peří větší plnivost (čím vyšší má číslo cuin), tím je objemnější, a tudíž zachycuje více molekul vzduchu, a proto lépe izoluje. Péřová bunda s výplní 85 % prachové a 15 % drané peří má index plnivosti 800 cuin či vyšší (mezinárodní norma).

Co je to certifikace RDS?

RDS neboli „Responsible Down Standard“ je mezinárodní certifikát vydávaný nezávislou organizací chovatelům, kteří o něj dobrovolně zažádají a splní požadavky.
Díky tomuto standardu známe původ peří a víme, že je v souladu s našimi závazky v oblasti využívání materiálů. Naši dodavatelé se zavazují dodávat nám peří od drůbeže chované výhradně na maso a oškubané až po porážce.

Vodoodpudivost materiálu (nezaměňujte s nepromokavostí)

Vodoodpudivost znamená, že voda stéká po kapkách dolů, aniž by se vsákla.
Materiál tak nenasákne vodou a zůstane lehký a hřejivý. Pokud trávíte delší dobu na dešti, doporučujeme nosit přes bundu ještě nepromokavou vrstvu. Vodoodpudivost zajišťuje povrchová úprava látky, která se ale časem může opotřebovat.
Doporučujeme ji po každém praní obnovit.

Jak se o výrobek s péřovou výplní starat?

Pokud budete bundu nosit po celý rok, bude jistě nutné ji vyčistit. Ovšem čím méně ji perete, tím více si uchová tepelnou izolaci a vodoodpudivost.

Naše rady: 1) Perte v pračce na 30 °C se 2 nebo 3 tenisovými míčky. Ždímejte na nízké otáčky. 2) Sušte v sušičce se 2 nebo 3 tenisovými míčky, opakujte 2krát až 3krát, dokud nebude výrobek zcela suchý.

Jak obnovit vodoodpudivost?

Po vyčištění vaší péřové bundy doporučujeme tekutou impregnaci, která obnoví vodoodpudivost a zachová hydrofobní vlastnosti vnější látky. Tyto prostředky obnovují vodoodpudivost materiálu a prodlužují životnost vašeho oblečení.

Bunda je roztržená? Zde je návod, jak bundu opravit

Na treku se může stát, že si bundu roztrhnete. Dobrou zprávou je, že je možné ji opravit a zabránit tak, aby se díra zvětšila nebo vypadávala syntetická vlákna.
Pokud si na opravu sami netroufáte, Nepanikařte! Servisy v prodejnách Decathlon jsou vám k dispozici a rádi vám poradí.

Hmotnost výplně

XS: 70 g.
S: 75 g.
M: 81 g.
L: 87 g.
XL: 94 g.
2XL: 100 g.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyamid Hlavní podšívka 100% Polyamid Výplň 100% Polyester

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte na ramínku na suchém místě. Neskladujte složené v kapse.

Pokyny pro uživatele

Nevhodné na túry v deštivém počasí.

TESTY

Všechny naše bundy byly testovány ve větrné komoře při větru o síle 5 km/h, a to jako 3. vrstva na figuríně (přes tričko s dlouhým rukávem a fleecovou mikinu). Termoizolační vlastnosti materiálu jsou hodnoceny na stupnici 1 až 5 a vy si podle toho můžete vybrat ten nejvhodnější výrobek.

Schváleno

10 dobrovolníků (5 mužů a 5 žen), nezávislých na Decathlonu, tuto bundu testovalo během týdenního trekingu ve Francii v okolí hory Mont Blanc v listopadu 2016. Výsledky tohoto testu nám potvrdily, že vesta je vhodná na horskou turistiku.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Dámská turistická péřová bunda MT 100
Dámská turistická péřová bunda MT 100
Dámská turistická péřová bunda MT 100
Dámská turistická péřová bunda MT 100

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi