Dámská turistická nepromokavá parka SH 500 U-Warm

2 899 Kč
8502398

A zimní krajina je vaše! Tato ultra hřejivá parka vás při turistice ochrání před chladným počasím, sněhem i větrem. Vhodná až do −20 °C.

Láká vás mrazivé dobrodružství? Nepromokavá parka zaručuje optimální ochranu před velkými mrazy a sněhem. Vysoký límec, kapuce s kožešinou, pohodlná až do −20 °C.

Otázky a odpovědi

Barva:

Šedá khaki

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

HŘEJIVOST

Dvojitá vrstva vaty (2 × 200 g/m²) na trupu. Jedna vrstva 200 g/m² na rukávech.

VODĚODOLNOST

Nepromokavý zátěr (5 000 mm). Hlavní švy jsou nepropustné.

OMEZENÍ VNIKÁNÍ SNĚHU

Kapuce s umělou kožešinou. Pružné lemy rukávů. Stažení v pase.

SNADNÉ POUŽITÍ

Se zipy i druky se snadno manipuluje i v rukavicích. Vnitřní síťovinová kapsa.

SNADNÉ OTEVÍRÁNÍ / ZAVÍRÁNÍ

2 zipy ve spodní části pro pohodlné ohýbání a sezení.

Kapsy

2 hřejivé kapsy na ruce, 2 náprsní kapsy a 1 vnitřní kapsa na zip.

Technické informace

Je bunda dostatečně hřejivá na zimní turistiku?

Bunda byla navržena tak, aby obstála i v nejnáročnějších podmínkách: velkém mrazu, sněhu i vánici. Izolační vrstvu tvoří hustá vata, syntetický materiál, který ve svých vláknech zadržuje vzduch a tím velmi dobře izoluje (dvojitá vrstva na trupu, jedna na pažích). Pod zip jsme přidali širokou klopu, aby se studený vzduch pronikající zipem nedostal dovnitř bundy. Spodní lem lze stáhnout brzdičkou. V bundě je pak příjemně i při teplotách okolo −20 °C.

Jak mě bunda ochrání před nepříznivým počasím?

Svrchní materiál bundy je nepromokavý, tzn. že neprosákne vodou a zároveň je větruodolný. Ale aby vám v zimě opravdu nebyla zima, je také třeba zahřát si ruce a nohy a nezapomínat na hlavu.Kapuce s umělou odnímatelnou kožešinou chrání obličej ve vánici, rukávy se stahovacími lemy rukávů a vysoký límec zabraňují pronikání chladu pod bundu. Hluboké kapsy s hřejivou fleecovou podšívkou jsou ideální na zahřátí rukou.

Nepromokavost bundy

Nepromokavost bundy nezávisí pouze na použitých materiálech. Jedním z kritérií hodnocení nepromokavosti je také způsob, jakým jsou jednotlivé části bundy propojeny. Ať už jsou švy tepelně lepené nebo podlepené nepromokavými lepícími pásky, celková nepromokavost bundy je měřena ve sprchové komoře vyvinuté Decathlonem, která simuluje deště o různých intenzitách. Tato nepromokavá bunda vás ochrání během 2h deště o intenzitě 12 cm.

Nepromokavost materiálů

Nepromokavost látky je u bund řešena dvěma způsoby, a to zátěrem nebo nepromokavou membránou. Uvádí se v jednotkách „schmerber“ nebo v mm vodního sloupce (tlak vodního sloupce), což je to samé.
Čím je hodnota vyšší, tím je materiál odolnější vůči prosáknutí.
Materiál této bundy odolá tlaku 5 000 mm vodního sloupce (dle normy JIS 1092) před praním.

Voda často prosakuje švy. Má bunda nepropustné švy?

Všechny hlavní švy této nepromokavé bundy jsou zároveň nepropustné. Jsou podlepeny nepromokavými pásky a díky tomu jimi nemůže dovnitř proniknout žádná vlhkost. Nepromokavost jsme ověřovali testováním pod sprchou, které simulovalo podmínky přeháňky trvající 2 hodiny. Zároveň proběhlo i testování v terénu (v různých povětrnostních podmínkách), abychom si byli jistí, že je výrobek opravdu přizpůsoben potřebám dané aktivity.

Chytře navržená bunda

Praktické detaily: 2 kapsy na zahřátí rukou, 2 vnější kapsy s klopou, 1 vnitřní kapsa na zip, 2 snadno dostupné vnitřní kapsy ze síťoviny.
Hlavní zip má dlouhé táhlo a druky jsou dostatečně velké, aby bylo zapínání a rozepínání bundy snadné i v rukavicích. 2 zipy ve spodní části usnadňují podřep a sezení.

Jedinečná bunda do velkých mrazů

Bunda je dostatečně prostorná na to, aby se pod ni bez obtíží vešla ještě druhá vrstva (fleecová mikina nebo lehká péřová bunda). Dlouhý střih typu parka je ideální na ochranu před chladem a větrem při turistice zasněženým terénem, ať už v údolích nebo na horách.

Jakou má bunda životnost při pravidelném používání?

Abychom vám mohli zaručit dlouhou životnost našich výrobků, u materiálů pečlivě testujeme: odolnost vůči tření a oděru, stálost barev, odolnost vůči opakovanému praní. Těmito testy prošly i všechny materiály této bundy.

Jak co nejlépe zachovat funkční vlastnosti bundy?

Vodoodpudivost znamená, že voda po látce stéká, aniž by se vsakovala. Materiál tak nenasákne vodou, ale zůstane lehký, prodyšný a hřejivý. Vodoodpudivost je speciální úprava na svrchní straně materiálu. Tuto úpravu je třeba obnovovat (doporučujeme po každém praní). Vhodné prostředky (např. spreje) jsou k dostání v našich prodejnách.

Jak se obléci na zimní turistiku?

Na zimní turistiku, či jakoukoliv jinou aktivitu v zimě, doporučujeme dodržovat pravidlo tří vrstev:

1. vrstva: funkční spodní prádlo odvádí vlhkost od pokožky, aby zůstala suchá.
2. vrstva: musí být hřejivá a zároveň odvádět pot (fleecová mikina, svetr).
3. vrstva: musí ochránit před vnějšími vlivy jakými jsou déšť, sníh a vítr.
Oblečení by mělo být prodyšné, aby se mohla odpařovat vlhkost.

Záruka

Na tento výrobek se vztahuje dvouletá záruka od data prodeje uvedeného na účtence. Poškozený výrobek v záruční lhůtě zdarma vyměníme za nový. Záruka se vztahuje na všechny vady výrobku, s výjimkou vad vzniklých běžným opotřebením nebo způsobených nestandardním zacházením.

Ekologická výroba

Protože víme, že je třeba se chovat zodpovědně, abychom naši přírodu ochránili. Quechua podniká kroky na snížení dopadu výroby produktů na životní prostředí. Použitím recyklovaného polyesteru se nám podařilo snížit emise CO₂ oproti předchozímu modelu o 13 %. K dokonale šetrné výrobě nám ještě malý krůček zbývá, ale na tom, aby byla maximálně šetrná a 100% udržitelná co nejdříve, vytrvale pracujeme.

Nevyhazujme, opravujme!

Naše výrobky vám dělají společnost při pobytu na horách.
Postupem času stárnou a některé části se opotřebují, rozbijí nebo se mohou ztratit.
Abychom usnadnili příp. opravu výrobku, používáme materiály, které se na trhu standardně vyskytují. Nabízet našim zákazníkům náhradní díly je jednou ze strategií značky Quechua, jak maximalizovat udržitelnost našich výrobků.Nevyhazujme, opravujme!

Hmotnost

XS : 1.57 kg
S : 1.604 kg
M : 1.676 kg
L : 1.684 kg
XL : 1.842 kg
2XL : 1.962 kg
3XL : 2.068 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyester Výplň 100% Polyester Všitý díl 100% Polyamid Hlavní podšívka 100% Polyamid Vložka 100% Polyester Umělá kožešina 90% Akryl , 10% Polyester Manžeta ILS 80% Polyamid , 20% Elastan Brzda 100% Polyuretan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Perte se zapnutými zipy. Před uložením nechte oděv vždy řádně uschnout.

TESTY

Všechny naše výrobky jsou testovány v terénu reprezentativním vzorkem uživatelů. Také jsou podrobovány laboratorním testům. Dvojí testování výrobků do posledních detailů je náročné, ale zároveň je to jediný způsob, který nám umožňuje navrhovat a vyrábět stále lepší, hezčí a funkčnější výrobky značky QUECHUA. Nezapomínáme ani na recenze a připomínky od vás, našich zákazníků. Při navrhování nových výrobků bereme v potaz i je.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Dámská turistická nepromokavá parka SH 500 U-Warm
Dámská turistická nepromokavá parka SH 500 U-Warm
Dámská turistická nepromokavá parka SH 500 U-Warm
Dámská turistická nepromokavá parka SH 500 U-Warm
Dámská turistická nepromokavá parka SH 500 U-Warm
Dámská turistická nepromokavá parka SH 500 U-Warm
Dámská turistická nepromokavá parka SH 500 U-Warm
Dámská turistická nepromokavá parka SH 500 U-Warm
Dámská turistická nepromokavá parka SH 500 U-Warm
Dámská turistická nepromokavá parka SH 500 U-Warm

VIDEO

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi