Dámská turistická fleecová mikina MH 520

799 Kč

8626177

Prodyšná hřejivá fleecová mikina z pružného materiálu na pravidelnou turistiku. Navrženo v údolí pod horou Mont Blanc, vyrobeno ekologicky.

Materiál z recyklovaných vláken je uvnitř hebký a z vnější strany hladký. Mikina má delší střih krající bedra a praktický stojáček. Stylové minimalistické oblečení na sport.

Barva:

Bouřkově modrá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

HŘEJIVOST

Hřejivý fleecový materiál s gramáží 300 g/m². Vyšší límec.

PRODYŠNOST

Materiál propouští tělesnou vlhkost. Zip po celé délce.

VOLNOST POHYBU

Strečový materiál (5 % elastanu) pro maximální volnost pohybu.

NÍZKÁ HMOTNOST

400 g ve velikosti M.

Kapsy

2 kapsy na zip.

Snadná údržba

Lze prát v pračce na 40 °C.

Technické informace

Střih

Mikina má vypasovaný střih. Jako první vrstvu doporučujeme nosit funkční spodní oblečení, které je v přímém kontaktu s pokožkou, budete tak před chladem lépe chránění. Mikina byla také navrhována s tím, že ji budete nosit i pod větruodolné/nepromokavé bundy, např. dámskou nepromokavou bundu MH 500.

Jak materiál izoluje před chladem?

Fleecový materiál ve své struktuře zadržuje vzduch (pokud je česaný, je z malých oček, která zadržují vzduchu ještě více). Zachycený vzduch pak díky svým přirozeně izolačním vlastnostem udržuje tělo v teple.

Proč recyklovaný polyester?

Používáním plastových láhví nebo použitých textilií k výrobě nového polyesteru snižujeme spotřebu zdrojů z ropy. Tento materiál si přitom uchovává všechny své vlastnosti, které musí turistické oblečení mít.

Jak se měří hřejivost výrobku?

Provádíme dva typy testů, kterými zjišťujeme míru hřejivosti našich fleecových mikin: test materiálu a test na termické figuríně v klimatické komoře. Při testech simulujeme tepelné podmínky, vítr (5 km/h) a vlhkost na horách při chůzi o rychlosti 5 km/h.
Testování nám umožňuje ověřit námi vybraná řešení. Následně je výrobek testován dobrovolníky přímo v terénu. U této fleecové mikiny je komfortní teplotou 7−10 °C (bez bundy).

Jak se měří odolnost?

Stárnutí fleecových výrobků na turistiku testujeme s cílem zajistit jejich dlouhou životnost. Garantujeme:
odolnost materiálu vůči oděru o batoh či při pohybu rukou, větší odolnost fleecu vůči žmolkování, zachování pevnosti švů, odolnost fleecového materiálu po pracích cyklech (materiál neztrácí na pružnosti) a stálost barev (materiál si uchovává původní barvu i při působení UV, při kontaktu s potem nebo po vyprání).

Vývoj výrobků: naše know-how

Vývojové centrum značky Quechua se nachází ve francouzském městě Passy na úbočí masivu Mont-Blanc.
Díky této jedinečné poloze se zde mohou členové našich vývojových týmů (designéři, produktoví manažeři, inženýři...) setkávat přímo s milovníky outdoorových sportů.
Je to skvělý způsob, jak s využitím veškerého našeho know-how navrhovat výrobky na turistiku, které budou maximálně funkční.

Kde probíhá výroba?

Výrobky vznikají v našem mezinárodním centru na úbočí hory Mont Blanc ve Francii. Výroba poté probíhá u našich dodavatelů v Číně, ve Vietnamu a v Bangladéši. Ti mají pro výrobu veškeré potřebné know-how a my s nimi úzce spolupracujeme.
Právě vztah s našimi obchodními partnery založený na vzájemné důvěře, který umožňuje výrobu funkčních výrobků vysoké kvality.

Pracovní podmínky u našich dodavatelů

Požadujeme, aby dodavatelé dodržovali náš kodex chování. Dodavatelé často sídlí v rozvojových zemích, kde naše zakázky pomáhají vytvářet pracovní místa. Prostřednictvím auditů a vlastních týmů na pracovišti dohlížíme na to, aby měli zaměstnanci pracovní prostředí založené na respektu, osobním rozvoji a ochraně životního prostředí.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 95% Polyester , 5% Elastan Vložka 80% Polyester , 20% Elastan Kapsa 100% Polyester

TESTY

Naše laboratoř Decathlon Sportslab v Lille se také výrazně podílí na inovaci a vývoji výrobků Quechua.
Zkoumá 4 hlavní témata, každé z nich má svůj prostor a své vlastní technologické postupy.
Morfologie (zejména 3D analýza).
Kinantropologie (věda o pohybu člověka).
Teplotní komfort (4 klimatické komory).
Studium chování a senzorických vjemů.

Schváleno

Aby výrobky Quechua odpovídaly vašim požadavkům, jsou testovány v horách, tedy v podmínkách, které na túrách můžete potkat i vy.
Naše týmy a skupina uživatelek (ambasadorek a zákaznic) je zkoušely po celou dobu jejich vývoje až do zahájení prodeje.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup

Nebělte bělicími prostředky

Nesušte v bubnové sušičce

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Dámská turistická fleecová mikina MH 520
Dámská turistická fleecová mikina MH 520
Dámská turistická fleecová mikina MH 520

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi