Dámská snowboardová bunda SNB 100 růžová

1 699 Kč −29%
1 199 Kč
*Od 14. 2. 2023 do 1. 4. 2023
8589604

Bunda ideální pro začínající snowboardisty. Bunda má volnější střih, a tak pod ni lze bez problému nosit chránič páteře.

Bunda má pohodlný střih, který neomezuje v pohybu. Zároveň je hřejivá, nepromokavá (10 000 mm) a prodyšná. ideální volba na týdenní jízdu.

Otázky a odpovědi

Barva:

Růžová

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

ODOLNOST

Materiál je odolný vůči oděru a roztržení.

VODĚODOLNOST

Zátěr 10 000 mm. Nepropustné hlavní švy

VOLNOST POHYBU

Střih regular pro dobrou volnost pohybu i s chráničem páteře.

HŘEJIVOST

90 % recyklované vaty: tělo 80 g/m², rukávy a kapuce 60 g/m².

PRODYŠNOST

Prodyšný materiál umožňuje odvod tělesné vlhkosti. (RET = 9,4).

MOŽNOST NASTAVENÍ

Nastavitelné manžety i kapuce.

Kapsy

4 kapsy: 2 na ruce, 1 náprsní, 1 vnitřní. Poutko na skipas.

Technické informace

Pomoc s vybíráním velkosti

Růžová bunda:
Žena na obrázku měří 176 cm a má na sobě velikost M. Míry: Obvod hrudníku: 88,5 cm. Obvod pasu: 70 cm. Délka paží: 57 cm. Bílá bunda: Žena na obrázku měří 175 cm a má na sobě velikost M. Míry: Obvod hrudníku: 92 cm. Obvod pasu: 66 cm. Obvod boků: 89 cm.

Jak funguje záruka?


Podmínky záruky naleznete zde: https://blog.decathlon.cz/znacka-dreamscape-petileta-zaruka-na-obleceni/.

Jsou použité materiály odolné? A jakou mají životnost?

Záruka na naše snb bundy je 5 let. Pro více informací nás můžete kontaktovat přes naše stránky decathlon.cz. Výběru odolných materiálů určených na výrobu lyžařského oblečení je věnována mimořádná péče.

Co děláme proto, aby byla naše výroba šetrnější k životnímu prostředí

Jsme si vědomi vlivu výroby na životní prostředí a snažíme se proto negativní dopad našich výrobků minimalizovat. Také tato bunda byla navržena tak, aby byla její výroba šetrnější:
- 90 % recyklované vaty,
- hlavní materiál bez obsahu fluoru,
- látka podšívky barvena hromadně (Dope dyed).

Co je to barvení Dope dyed?

Barvení textilu vede k velké spotřebě vody, chemikálií a energie. Všichni však nosíme barevné oblečení rádi. Abychom snížili dopady barvení textilu, používáme k barvení technologii „Dope Dyed“, kdy dochází k přidávání barevných pigmentů v prášku již při výrobě samotných vláken (a hotové látky se tak nemáčí v barvicích lázních, což je obvyklý postup). Díky tomu snižujeme množství spotřebované vody a odpadních vod.

V čem se nám snižování dopadu na životní prostředí zatím příliš nedaří

Ne vždy je ale možné omezit dopad na životní prostředí v takové míře, jak bychom si přáli. U tohoto výrobku dále chceme:
- Nahradit hlavní materiál materiálem recyklovaným. - Využívat techniku Dope dyed u všech materiálů. - Přijít na to, jak vytvořit nepromokavý zátěr z recyklovaného PU (polyuretanu). - Vymyslet, jak zátěr snadno oddělit od zbytku výrobku (nebo přijít na zátěr s podobným chemickým složením jako látka) a usnadnit tak recyklaci výrobku.

Dopad výrobku na životní prostředí

Dopad výrobku na životní prostředí je stanoven pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňuje celý jeho životní cyklus.
Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka na stupnici ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků (triček, kalhot, batohů atd). Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí. Vše o tom, jak Decathlon přispívá k ochraně životního prostředí zde https://blog.decathlon.cz/ekologie/

Jak bunda chrání před nepřízní počasí?

Použitý materiál a švy zabraňují prosakování vody dovnitř a chrání před nepříznivým počasím (deštěm, sněhem, větrem). Nepromokavost oděvu byla testována ve speciálně navržené dešťové komoře simulující reálné podmínky na svahu. Nakonec byla ověřena přímo při jízdě na snowboardu v nejrůznějších podmínkách během několikadenního pobytu na horách.

Voda často prosakuje v místech prošití. Jsou švy u této bundy nepromokavé?

Jednotlivé díly nepromokavého materiálu jsou mezi sebou spojeny nepropustnými švy. Švy jsou tepelně podlepeny speciálními nepromokavými pásky. Nepropustné švy naleznete na místech nejvíce náchylných k prosáknutí (kapuce, ramena).

Co je to vodoodpudivost?

Vodoodpudivosti je dosaženo pomocí speciální úpravy vnější strany materiálu. Díky této úpravě voda po látce stéká a nevsakuje se. Materiál tudíž nenasákne vodou a zůstává lehký a hřejivý. Tuto úpravu je třeba obnovovat po celou dobu životnosti výrobku (přibližně po každém druhém až třetím praní). Všechny naše nepromokavé bundy pro snowboardisty mají vodoodpudivou úpravu.

Bunda se zátěrem: jaké jsou výhody zátěru?

Prodyšný zátěr spočívá v nanesení speciální pasty či tekutiny na materiál, aby se na jeho povrchu vytvořil ochranný film. Prodyšný zátěr vytváří nepromokavou bariéru a zároveň umožňuje odpařování tělesné vlhkosti.

Je bunda dostatečně hřejivá?

Značka Wedze používá jako izolační materiál vatu. Tu tvoří syntetický materiál na bázi polyesteru, který v sobě zadržuje vzduch. Čím je vlákno silnější, tím více vzduchu v sobě dokáže zadržet. Výplň může být z klasické, funkční nebo silikonové vaty, přičemž každá z nich má odlišné funkční vlastnosti (různou hřejivost, hmotnost, pružnost atd.).

Jak se obléknout, aby vám na horách nebyla zima?

Aby tělo zůstalo v teple a suchu, doporučujeme dodržovat pravidlo 3 funkčních vrstev: 1. vrstva neboli „druhá kůže“ udržuje tělo v suchu. 2. vrstva je izolační a zadržuje teplo. 3. vrstva je ochranná, chrání tělo v nepříznivém počasí.

Jak bundu prát?

Pro zachování funkčních vlastností a dlouhé životnosti perte v pračce na 30 °C v programu na syntetiku. Perte naruby. Perte s minimem pracího prášku. Nepoužívejte aviváž. Ždímejte nejlépe ručně. Sušte na ramínku na teplém a větraném místě. Nečistěte chemicky. Nepokládejte na radiátor. Nepromokavost lze obnovit pomocí impregnačního spreje na textil. Věnujte pozornost informacím uvedeným na štítku.

Proč se liší hodnota nepromokavosti uvedená přímá na bundě a na internetu?

Bundu jsme navrhli s funkčním zátěrem, který při nákupu zaručuje nepromokavost v hodnotě 10000 mm. S každým praním každý zátěr něco ze své účinnosti ztratí. Proto nezanedbáváme testování i vypraných výrobků, abychom vám mohli zaručit optimální nepromokavost i po pěti vypráních. Tato hodnota mm po 5 praních je pak vytištěná přímo na bundě, aby, když si třeba vezmete bundu další sezónu nebo po několika letech, byla tato informace stále pravdivá.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Výplň 100% Polyester Hlavní materiál 100% Polyester Hlavní podšívka 100% Polyester Brzda 100% Polyuretan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte pověšené na ramínku. Výrobek neskládejte. Skládáním by mohlo dojít k porušení membrány nebo zátěru na látce. Před uložením se ujistěte, že je výrobek zcela suchý.

TESTY

Všechny výrobky Dreamscape určené na snowboard se testují v reálných podmínkách přímo na svahu. Ve sněhu, v mrazu, zkrátka za všech podmínek, s nimiž se lze při lyžování či snowboardingu setkat. Týmy vývojářů, produktoví manažeři a návrháři se starají o to, aby výrobky odpovídaly skutečným potřebám sportovců.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Dámská snowboardová bunda SNB 100 růžová
Dámská snowboardová bunda SNB 100 růžová
Dámská snowboardová bunda SNB 100 růžová
Dámská snowboardová bunda SNB 100 růžová

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi