Dámská péřová lyžařská bunda 900 WARM tmavě modrá

3 799 Kč

Obáváte se nízkých teplot? Tato bunda má membránu a vnitřní péřovou bundu, a tak šikovně propojuje hřejivost s nepromokavostí. Je na ni spoleh v každém počasí!

Bunda je velmi hřejivá a má také tepelně lepené švy, které zaručují vynikající nepromokavost. Zároveň má i odvětrávací zipy, které garantují vynikající prodyšnost.

Otázky a odpovědi
Barva: Tmavě modrá
Velikost: průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

Voděodolnost

Voděodolnost

Velmi dobrá: Membrána 10 000 mm. Nepropustné švy a hlavní zipy.

Hřejivost

Hřejivost

75 % prachové / 25 % drané peří. Na ramenou vatová výplň. Manžety.

Prodyšnost

Prodyšnost

Velmi dobrá. Prodyšný materiál. Odvětrávací zipy. Prodyšná záda.

Vodoodpudivost

Vodoodpudivost

Vnější materiál je vodoodpudivý – voda steče a nevsákne se.

Možnost nastavení

Možnost nastavení

Kapuce, spodní lem, lemy rukávů i sněhový pás jsou nastavitelné.

Kapsy

Kapsy

4 kapsy: 2 na ruce, 1 vnitřní a jedna na skipas. 1 síťovinová na brýle.

Pohodlí

Pohodlí

Vysoký hřejivý límec z hebkého materiálu pro více ochrany i pohodlí.

Snadné použití

Snadné použití

Odepínací kapuce.

Obrázky

Dámská péřová lyžařská bunda 900 WARM tmavě modrá
Dámská péřová lyžařská bunda 900 WARM tmavě modrá

Technické informace

Jaká výplň zaručuje hřejivost této bundy?

Prachové a drané peří je velice oblíbené pro svoji schopnost tepelné izolace. Celkově nabízí opravdu vynikající poměr hmotnosti, hřejivosti a skladnosti. Hřejivost se odvíjí od gramáže prachového/draného peří a plnivosti bundy. Výplň pak zadržuje vzduch, který chrání před chladem. (Výplň: 75 % prachové a 25 % drané peří na trupu, recyklovaná vata 200 g/m² na ramenou).

Které části bundy, kromě výplně, ovlivňují hřejivost bundy?

Kromě vlastní výplně k hřejivosti bundy přispívají i manžety na rukávech, sněhový pás, nepromokavé zipy, vysoký límec a nastavitelná kapuce. Tyto prvky zabraňují úniku teplého vzduchu ven a zároveň i vnikání chladného vzduchu dovnitř.

Co je to membrána a k čemu slouží?

Membrána je velmi tenká vrstva na vnitřní straně látky. Je hydrofobní, nepropouští vodu směrem dovnitř, zároveň však umožňuje odpařování tělesné vlhkosti. Membrána je nezbytná pro to, aby tělo zůstalo v teple a v suchu.

Jak se měří nepromokavost oblečení?

K měření nepromokavosti se používá metoda, která udává výšku vodního sloupce (podle normy ISO 811). Čím vyšší číslo (tlak) materiál vydrží, tím je nepromokavost lepší. Například materiál s hodnotou nepromokavosti 10 000 mm odolá tlaku 10 000 mm vysokého vodního sloupce.

Jak bunda chrání před nepříznivým počasím?

Materiál a švy zabraňují prosakování vody dovnitř a chrání před nepříznivým počasím (deštěm, sněhem, větrem). Nepromokavost oděvu byla testována v dešťové komoře simulující reálné podmínky na svahu. Následně byla ověřována za nejrůznějších podmínek přímo na sjezdovce a to po několik dní.

Co je to vodoodpudivost?

Vodoodpudivost materiálu znamená, že voda po látce stéká a nevsakuje se. Tato bunda je vyrobena z vodoodpudivých materiálů, které přispívají k její nepromokavosti. Vodoodpudivost je speciální úprava na vnější straně materiálu. Během používání může materiál své vodoodpudivé vlastnosti částečně ztratit.

Jak obnovit vodoodpudivost?

Je třeba vědět, že vodoodpudivost je možné snadno obnovit. Stačí použít impregnační sprej (k dostání v našich prodejnách). Prostředek rovnoměrně nastříkejte na celou vnější stranu oblečení a nechte schnout po dobu 10–12 hodin.

Co přesně znamená prodyšnost bundy?

Jedná se o to, zda je oblečení schopné propustit vlhkost vyprodukovanou tělem při námaze na vnější stranu látky. Prodyšnost látky se měří pomocí ukazatele Resistance Evaporative Transfer (dle normy ISO 11092). Čím je hodnota RET nižší, tím je látka prodyšnější. RET bundy 900 je 12. Nicméně Wedze používá i další funkční řešení, která zlepšují prodyšnost a zabraňují kondenzaci vlhkosti uvnitř oblečení (zipy, odvětrávání, síťovina).

Jaký má bunda 900 střih?

Střih regular. Bunda má rovně střižené boční švy, které volně splývají na boky. Střih tedy není vypasovaný ani nekopíruje křivky vašeho trupu. Uvnitř je bunda dostatečně prostorná na to, abyste si pod ni mohli vzít jak první, tak druhou vrstvu funkčního oblečení.

Jak se správně obléci, aby nám na svahu nebyla zima?

Aby tělo zůstalo v teple a suchu, doporučujeme dodržovat pravidlo 3 funkčních vrstev: 1. vrstva neboli „druhá kůže“ udržuje tělo v suchu. 2. vrstva je izolační a zadržuje teplo. 3. vrstva je ochranná, chrání tělo v nepříznivém počasí. Bunda 900 Warm je velmi hřejivá, doporučujeme pod ni nosit pouze 1. vrstvu. 2. vrstvu přidejte jen pokud je opravdu velká zima.

Jak při pádu zabránit vnikání sněhu pod bundu?

Sněhový pás je systém ochrany, který se zapíná uvnitř bundy v pase na druky. Sněhový pás a nastavitelné manžety brání vnikání chladného vzduchu a sněhu pod bundu, zejména dojde-li k pádu.

Jak bundu prát?

* Zapněte všechny zipy. * Převraťte naruby. * Vyperte v pračce na 30 °C, zvolte program na jemné prádlo. Přidejte trochu pracího prostředku, nepoužívejte aviváž. Důležité: v sušičce nastavte velmi šetrný program (max. 800 otáček/min): při vyšších otáčkách by se z peří mohly utvořit chomáče, které není snadné rozmělnit. * Do bubnu pračky přidejte 2 čisté, ideálně bílé tenisové míčky. * Druhé (nebo i třetí) máchání zaručí opravdu důkladné odstranění zbytků pracího prostředku.

Jak bundu sušit?

V sušičce (důrazně doporučujeme). Nastavte šetrný program na jemné prádlo. * Sušte opakovaně, na delší cyklus, aby materiál opravdu proschnul. * Mezi jednotlivými cykly výrobek protřepávejte, aby se peří v případných chomáčích znovu rovnoměrně rozprostřelo. Pokud nemáte sušičku, sušte výrobek rozložený na suchém místě (sušení bude trvat asi 1 až 2 týdny). Nezapomínejte bundu protřepávat (alespoň 4–5krát), aby se ve výplni nevytvořily kuličky.

Odkud pochází peří ve výplni?

Díky našemu systému sledování můžeme zaručit, že peří v našich bundách je plně v souladu s naší politikou používání materiálů s eticky nezávadným původem. Naši dodavatelé jsou zavázáni používat peří z kachen, které byly chovány na maso. Peří získávají výhradně až po jejich porážce.

Porovnání dopadu výrobků na životní prostředí

Dopad výrobku na životní prostředí je stanoven pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňuje celý jeho životní cyklus. Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka na stupnici ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků (triček, kalhot, batohů atd). Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí.
Více informací naleznete na: http://sustainability.decathlon.com/.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyester Hlavní podšívka 100% Polyester Druhá podšívka 87% Polyester, 13% Elastan Vložka 100% Polyamid Výplň 75% Šedé kachní prachové peří, 25% Šedé kachní peří Membrána 100% Polyuretan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Výrobek neskládejte. Skládání by mohlo porušit nepromokavost látek. Před uložením se ujistěte, že je výrobek zcela suchý.

TESTY

Všechny výrobky Wedze jsou navrhovány a vyvíjeny v našem centru na úpatí hory Mont Blanc. Následně se testují v reálných podmínkách (ve sněhu, za nízkých teplot atd.). Týmy vývojářů tím ověřují, zda výrobky odpovídají požadavkům aktivity, pro kterou jsou určeny.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Nebělte bělicími prostředky

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Nečistěte chemicky

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi

Podobné produkty