Dámská lyžařská + spodní bunda 980 černá

4 999 Kč

Chcete při lyžování vždy podat maximální výkon? Tato bunda splní všechna vaše očekávání a díky spodní vyjímatelné bundě se přizpůsobí jakémukoliv počasí.

Kromě toho, že je hřejivá a nepromokavá, je tato bunda vybavena odvětrávacími zipy, které zvládnou odvést přebytečnou tělesnou vlhkost i po velmi náročném sjezdu!

Otázky a odpovědi
Barva: Černošedá / Černá
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Voděodolnost

Vynikající: Membrána 12 000 mm, nepropustné švy a hlavní zipy.

Hřejivost

Spodní bunda s péřovou výplní (90 % prachové / 10 % drané peří).

Prodyšnost

Prodyšný materiál, 2 odvětrávací zipy, odvětrávaná záda.

Vodoodpudivost

Vnější materiál je vodoodpudivý – voda steče a nevsákne se.

Možnost nastavení

Kapuce, spodní lem, lemy rukávů i sněhový pás jsou nastavitelné.

Kapsy

5 kapes: 2 na ruce (+2 spodní bunda), 1 na skipas, 1 vnitřní. 1 síťovinová.

Volnost pohybu

Svrchní materiál pruží ve 4 směrech.

Snadná lokalizace

Systém Recco v kapuci usnadňuje nalezení osob zasypaných lavinou.

Technické informace

Jaká výplň zaručuje hřejivost této bundy?

Prachové a drané peří (ve výplni spodní bundy) je velice oblíbené pro svoji schopnost tepelné izolace. Celkově nabízí opravdu vynikající poměr hmotnosti, hřejivosti a skladnosti. Nicméně hřejivost se odvíjí od gramáže prachového/draného peří a plnivosti spodní bundy. Od obou těchto faktorů se pak odvíjí celková hřejivost bundy a její schopnost chránit proti chladu.

Které části bundy, kromě výplně, ovlivňují hřejivost bundy?

Kromě vlastní výplně spodní bundy k hřejivosti přispívají i manžety na rukávech, sněhový pás, nepromokavé zipy, vysoký límec a nastavitelná kapuce. Tyto prvky zabraňují úniku teplého vzduchu ven a zároveň i vnikání chladného vzduchu dovnitř.

Co je to membrána a k čemu slouží?

Membrána je velmi tenká vrstva na vnitřní straně látky. Je hydrofobní, nepropouští vodu směrem dovnitř, zároveň však umožňuje odpařování tělesné vlhkosti. Membrána je nezbytná pro to, aby tělo zůstalo v teple a v suchu.

Jak se měří nepromokavost oblečení?

K měření nepromokavosti se používá metoda, která udává výšku vodního sloupce (podle normy ISO 811). Čím je hodnota vyšší, tím je tkanina vůči vodě odolnější. Například materiál s hodnotou nepromokavosti 12 000 mm odolá tlaku 12 000 mm vysokého vodního sloupce.

Jak bunda chrání před nepříznivým počasím?

Materiál a švy zabraňují prosakování vody dovnitř a chrání před nepříznivým počasím (deštěm, sněhem, větrem). Nepromokavost oděvu byla testována v dešťové komoře simulující reálné podmínky na svahu. Následně byla ověřována za nejrůznějších podmínek přímo na sjezdovce a to po několik dní.

Co je to vodoodpudivost?

Vodoodpudivost materiálu znamená, že voda po látce stéká a nevsakuje se. Bunda 980 je vyrobena z vodoodpudivých materiálů, které přispívají k její nepromokavosti. Vodoodpudivá úprava musí být pravidelně obnovována speciálními přípravky dostupnými v našich prodejnách.

Jak obnovit vodoodpudivost?

Je třeba vědět, že vodoodpudivost je možné snadno obnovit. Bundu lze například vložit do sušičky a pustit program na syntetiku na asi 10–15 minut. Nebo můžete použít impregnační sprej (k dostání v našich prodejnách). Prostředek rovnoměrně nastříkejte na celou vnější stranu oblečení a nechte schnout po dobu 10–12 hodin.

Snadné nalezení

Bunda 980 je vybavena štítkem Recco (zezadu v límci), který může urychlit nalezení osoby zasypané lavinou.

Co přesně znamená prodyšnost bundy?

Jedná se o to, zda je oblečení schopné propustit vlhkost vyprodukovanou tělem při námaze na vnější stranu látky. Prodyšnost látky se měří pomocí ukazatele Resistance Evaporative Transfer (dle normy ISO 11092). Čím je hodnota RET nižší, tím je látka prodyšnější. RET bundy 980 je 8. Nicméně Wedze používá i další funkční řešení, která zlepšují prodyšnost a zabraňují kondenzaci vlhkosti uvnitř oblečení (zipy, odvětrávání, síťovina).

Jaký má bunda střih?

Střih slim. Bunda je těsnější v oblasti hrudníku. Uvnitř je bunda dostatečně prostorná na to, abyste si pod ni mohli vzít jak první, tak druhou vrstvu funkčního oblečení.

Jak se správně obléci, aby nám na svahu nebyla zima?

Aby tělo zůstalo v teple a suchu, doporučujeme dodržovat pravidlo 3 funkčních vrstev: 1. vrstva neboli „druhá kůže“ udržuje tělo v suchu. 2. vrstva je izolační a zadržuje teplo. 3. vrstva je ochranná, chrání tělo v nepříznivém počasí.

Jak při pádu zabránit vnikání sněhu pod bundu?

Sněhový pás je systém ochrany, který se zapíná uvnitř bundy v pase na druky. Sněhový pás a nastavitelné manžety brání vnikání chladného vzduchu a sněhu pod bundu, zejména dojde-li k pádu.

Jak spodní bundu prát?

* Zapněte všechny zipy. * Převraťte naruby. * Vyperte v pračce na 30 °C, zvolte program na jemné prádlo. Přidejte trochu pracího prostředku, nepoužívejte aviváž. Důležité: v sušičce nastavte velmi šetrný program (max. 800 otáček/min): při vyšších otáčkách by se z peří mohly utvořit chomáče, které není snadné rozmělnit. * Do bubnu pračky přidejte 2 čisté, ideálně bílé tenisové míčky. * Druhé (nebo i třetí) máchání zaručí opravdu důkladné odstranění zbytků pracího prostředku.

Jak spodní bundu sušit?

V sušičce (důrazně doporučujeme). Nastavte šetrný program na jemné prádlo. * Sušte opakovaně, na delší cyklus, aby materiál opravdu proschnul. * Mezi jednotlivými cykly výrobek protřepávejte, aby se peří v případných chomáčích znovu rovnoměrně rozprostřelo. Pokud nemáte sušičku, sušte výrobek rozložený na suchém místě (sušení bude trvat asi 1 až 2 týdny). Nezapomínejte bundu protřepávat (alespoň 4–5krát), aby se ve výplni nevytvořily kuličky.

Odkud pochází peří ve výplni?

Díky našemu systému sledování můžeme zaručit, že peří v našich bundách je plně v souladu s naší politikou používání materiálů s eticky nezávadným původem. Naši dodavatelé jsou zavázáni používat peří z kachen, které byly chovány na maso. Peří získávají výhradně až po jejich porážce.

Porovnání dopadu výrobků na životní prostředí

Dopad výrobku na životní prostředí je stanoven pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňuje celý jeho životní cyklus. Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka na stupnici ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků (triček, kalhot, batohů atd).
Více informací naleznete na: https://blog.decathlon.cz/ekologie.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 87% Polyamid, 13% Elastan Výplň 85% Šedé kachní prachové peří, 15% Šedé kachní peří Hlavní podšívka 85% Polyamid, 15% Elastan Druhá podšívka 100% Polyester Membrána 100% Polyuretan

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Skladujte pověšené na ramínku. Výrobek neskládejte. Skládáním by mohlo dojít k porušení membrány nebo zátěru na látce. Před uložením se ujistěte, že je výrobek zcela suchý.

TESTY

Všechny výrobky Wedze jsou navrhovány a vyvíjeny v našem centru na úpatí hory Mont Blanc. Následně se testují v reálných podmínkách (ve sněhu, za nízkých teplot atd.). Týmy vývojářů tím ověřují, zda výrobky odpovídají požadavkům aktivity, pro kterou jsou určeny.

Schváleno

Na poslední fázi testování se v lyžařském středisku Tignes podílelo 12 osob z řad běžných zákazníků.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Dámská lyžařská + spodní bunda 980 černá
Dámská lyžařská + spodní bunda 980 černá
Dámská lyžařská + spodní bunda 980 černá
Dámská lyžařská + spodní bunda 980 černá
Dámská lyžařská + spodní bunda 980 černá
Dámská lyžařská + spodní bunda 980 černá
Dámská lyžařská + spodní bunda 980 černá
Dámská lyžařská + spodní bunda 980 černá

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi