Viditelnost za šera
Bunda hodnocená jako OOP má certifikaci a díky reflexním prvkům a přední klopě na magnetky umožňuje dobrou viditelnost cyklisty. Při umisťování reflexním prvků jsme brali v potaz další faktory (předklon cyklisty na kole, batoh na zádech, signalizace paží apod.), abychom zajistili viditelnost jezdce ze všech stran na 50 m.
Střih určený na cyklistiku
Střih bundy při jízdě na kole kryje bedra, paže, krk a zápěstí, chrání tak proti chladu i větru.
Manžety proti vnikání chladu pod bundu.
Postranní zipy v úrovni podpaží umožňují regulovat míru prodyšnosti. Bunda je vybavena 2 kapsami na ruce a jednou náprsní kapsou na zip. Kapuci lze složit do límce a lze ji přetáhnout i přes helmu.
Nepromokavost materiálu
Nepromokavost je zaručena strukturou a zátěrem materiálu. Nepromokavost materiálu se měří pomocí vodního sloupce a je vyjádřena v mm (test dle normy ISO 811). Čím je hodnota vyšší, tím je tkanina vůči vodě odolnější. Materiál s 2000 mm odolá tlaku 2000 mm vody (to odpovídá přibližně 2h přeháňce, tedy 6 až 12 cm deště za 1 až 2 hodiny).
Prodyšnost materiálu
Hydrofilní membrána (RET = 12): zabraňuje srážení vody v oblečení. Abychom stanovili prodyšnost materiálu, měříme jeho odpor proti odpařování RET (testem dle normy ISO 11092). Čím je tato hodnota nižší, tím materiál snáze propouští vlhkost a tím je také prodyšnější.
Testujeme: RET < 9 = vysoce prodyšný materiál / 9 < RET < 12 = velmi prodyšný / 12 < RET < 20 = prodyšný / RET > 20 = málo prodyšný či neprodyšný materiál.
Vývoj s ohledem na životní prostředí
Obarvení ve hmotě znamená obarvení vlákna již v samém procesu výroby. Dochází tak k nižší spotřebě i znečištění vody, a výroba je tak šetrná k životnímu prostředí.