Dámská bunda na skialpinismus

4 299 Kč

Nepromokavá bunda navržená na skialpinismus za jakéhokoliv počasí.

Ať už jsou povětrnostní podmínky jakékoliv, bunda vás před nimi ochrání, a to díky 15 000 vodnímu sloupci, prostorné kapuci, kterou lze přetáhnout přes helmu, nebo odepínacímu sněžnému pásu.

Otázky a odpovědi
Barva: Tmavě šedá
Velikost: průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

Nízká hmotnost

Nízká hmotnost

Hmotnost ve vel. M = 525 g, lehké a odolný materiál = 124 g/m²

Volnost pohybu

Volnost pohybu

Strečový materiál, tvarované lokty.

Voděodolnost

Voděodolnost

Materiál s vodním sloupcem 15 000 mm.

Kapsy

Kapsy

Náprsní kapsa je dostatečně veliká na uložení stoupacích pásů.

Kombinovatelnost

Kombinovatelnost

Odepínací sněžný pás na zip.

Obrázky

Dámská bunda na skialpinismus
Dámská bunda na skialpinismus
Dámská bunda na skialpinismus
Dámská bunda na skialpinismus
Dámská bunda na skialpinismus
Dámská bunda na skialpinismus
Dámská bunda na skialpinismus

Technické informace

Nepromokavost

Nepromokavost materiálu vyjadřujeme v mm vodního sloupce (testování vychází z normy ISO 811). Čím je hodnota vyšší, tím je tkanina vůči vodě odolnější. Textilní materiál s vodním sloupcem 2000 mm odolá tlaku 2000 mm vysokého vodního sloupce (to odpovídá přibližně dvouhodinové přeháňce). Hodnota 15 000 mm tak znamená, že je míra nepromokavosti je opravdu vysoká.

Prodyšnost

K měření prodyšnosti se používá hodnota RET, která udává odpor proti průniku vodních par (podle normy ISO 11092). Čím je odpor nižší, tím lépe materiál odvádí vlhkost, a tudíž je prodyšnější. Stupnice:RET < 9= velmi prodyšný materiál / 9 < RET < 12 = prodyšný materiál / RET > 12 = málo prodyšný materiál. Tato bunda má hodnotu RET 10.

Kapuce

Kapuce byla navržena tak, aby ji bylo možné natáhnout přes helmu. Naším hlavním cílem, je navrhovat výrobky uzpůsobené potřebám našeho oblíbeného sportu.
Kapuci je možné nastavit, a to jak hloubku, tak výšku (s i bez helmy). Polotuhý kšilt lépe chrání čelo a oči. Límec je vysoký a dobře chrání obličej.

Kapsy a zipy

Z vnějšku: 2 velké kapsy s nepropustnými zipy. Jsou dostatečně prostorné na to, aby se do nich vešly tulení pásy. Na rukávu je jedna malá kapsička na zip na platební kartu nebo skipas. Z vnitřní strany: 1 kapsa na zip na telefon. Náprsní kapsy jsou umístěné tak, aby k nim byl snadný přístup, i když na sobě máte postroj (např. na ledovci).

Odvětrávání

Během túry na skialpinistických lyží se nejvíce zapotíte při stoupání. Pokud si ale nechcete na výstup bundu sundavat, můžete využít odvětrávacích zipů v podpaží. Při stoupání je rozepněte. To je nejlepší způsob, jak zabránit tomu, že se budete potit příliš. Před sjezdem je nezapomeňte zase zavřít, aby se do bundy nedostával studený vzduch a příliš vás neochladil.

Sněhový pás

Pokud máte štěstí a jdete si užít pořádnou dávku čerstvého prašanu, určitě oceníte i sněhový pás. Díky němu se vám pod bundu prašan nedostane a nenamočí vám oblečení. Pokud už několik dní žádný nový sníh nepřipadl, sněhový pás nebudete pravděpodobně potřebovat. V tom případě jej můžete odepnout pomocí malého zipu.
Sněhový pás ale můžete připínat a odepínat dle libosti.

Pokyny k údržbě

Perte na 30 °C. Používejte tekutý prací prostředek a nepoužívejte aviváž. Před praním v pračce zapněte všechny zipy. Po každém praní obnovte vodoodpudivost vhodným prostředkem. V našich prodejnách nabízíme kompletní řadu výrobků určených k údržbě nepromokavých a prodyšných materiálů. Jejich pravidelné používání optimalizuje funkční vlastnosti oblečení.

Ergonomický střih

Střih bundy byl vybrán tak, abyste se na túře cítili co nejpohodlněji. Střih je volnější, aby se pod bundu vešla spodní péřová bunda nebo jiné hřejivá vrstva. Bunda byla navržena jako maximálně nepromokavá a nemá hřejivou vrstvu. Oblast loktů je tvarovaná, aby nijak neomezovala v pohybu. Kapuce kopíruje pohyby hlavy a nijak nezmenšuje zorné pole.

Systém RECCO®

Pokud se pohybujete v lyžařském areálu. Bezpečnostní systém RECCO® je technologie, kterou využívá většina vysokohorských záchranářů. Jejich detektor RECCO® vysílá přímý signál. Reflektor RECCO®, který je všitý v bundě, tento signál odráží zpět. Záchranáři poté tento signál zachytí a určí přesnou polohu osoby pod lavinou. Před lyžováním se vždy informujte o aktuálním lavinovém nebezpečí.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyamid Vložka 76% Polyester, 24% Elastan Membrána 100% Polyuretan

TESTY

Bundu testoval celý vývojový tým v průběhu zimní sezóny 2019-2020.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Perte v pračce - max. 30 °C - velmi šetrný postup

Nebělte bělicími prostředky

Nebělte bělicími prostředky

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě

Nežehlete

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Nečistěte chemicky

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi

Podobné produkty