Dámská alpinistická nepromokavá bunda Alpinism modrá

4 399 Kč

Nepromokavá bunda je určená na alpinismus za extrémních podmínek.

Pohodlný a ergonomický střih, kapuce kompatibilní s přilbou, široké odvětrávací zipy, nepropustný dvoucestný zip pro přístup k sedáku a 3 prostorné kapsy!

Otázky a odpovědi
Barva: Tmavě modrá
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Voděodolnost

Nepromokavý materiál s vodním sloupcem 30 000 mm.

Odolnost vůči odření

Odolný materiál (147 g/m²), zesílený v ramenou i bocích.

Prodyšnost

Prodyšná membrána s hodnotou (9<RET<12). Odvětrávací zipy v podpaží.

Volnost pohybu

Ergonomický střih, anatomické lokty, nastavitelná kapuce.

Kombinovatelnost

Kapuci lze používat s přilbou, dvoucestný zip zjednodušuje přístup k úvazku.

Technické informace

Nepromokavost materiálu

K měření nepromokavosti se používá metoda udávající výšku vodního sloupce v mm (test podle normy ISO 811). Čím je hodnota vyšší, tím je materiál odolnější vůči prosáknutí. Materiál s hodnotou nepromokavosti 2 000 mm odolá tlaku vodního sloupce o výšce 2 000 mm (to odpovídá 2 hodinám deště). Díky úrovni nepromokavosti vyšší než 30 000 mm je bunda Alpinism vysoce odolná proti proniknutí vody.

Nepromokavost oděvu

Bunda Alpinism byla testována ve sprchové komoře pod proudem 100 litrů vody/m²/h po dobu 3 hodin. Test odpovídá podmínkám silné bouře na horách.

Prodyšnost materiálu

Pro zjištění míry prodyšnosti materiálu se měří hodnota odolnosti vůči průniku par, tzv. index RET (test podle normy ISO 11092). Čím je hodnota nižší, tím více materiál propouští tělesnou vlhkost, a je tudíž prodyšnější. Hodnoty: RET < 9 = velmi prodyšný materiál. RET 9 až 12 = středně prodyšný materiál.
RET > 12 = málo prodyšný či neprodyšný materiál.
Bunda Alpinism má hodnotu RET 9 až 12.

Prodyšnost oděvu

Vodotěsný zip v podpaží umožňuje po otevření cirkulaci vzduchu a lepší odvětrávání. Nastavení lemu bundy (pomocí šňůrky s brzdičkou) a lemu rukávů (na suchý zip).

Kapsy

Kapsy byly umístěny tak, aby byly snadno dostupné při běžném nošení, ale také pokud je uživatel v sedacím úvazku. Bunda Alpinism je dále vybavena náprsní kapsou a vnitřní uzavíratelnou kapsou.

Zipy

Hlavní zip bundy Alpinism je zip nové generace. Poskytuje stejnou míru nepromokavosti jako klasické silikonové zipy, navíc je pružnější. Tím zlepšuje skladnost bundy. Zip navíc jezdí velmi snadno, má proto dlouhou životnost. Zip se dvěma jezdci nebrání při použití sedacího úvazku. Poutka na zipech usnadňují manipulaci v rukavicích.

Kapuce

Kapuce je široká a lze ji tedy nosit i přes horolezeckou helmu. Dle potřeby lze nastavit výšku a hloubku kapuce. Kšilt z polotvrdého materiálu dobře chrání čelo a oči. Vysoký límec chrání spodní část obličeje.

Známka pro srovnání dopadů výrobků na životní prostředí

Dopad výrobku na životní prostředí je stanoven pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňuje celý jeho životní cyklus. Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka na stupnici ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků (triček, kalhot, batohů atd). Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí. Více informací naleznete na http://sustainability.decathlon.com/.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní materiál 100% Polyamid Zátěr 100% Polyuretan

Schváleno

Horolezci týmu Simond při pravidelných horských výstupech.

Pokyny k údržbě

Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup

Nebělte bělicími prostředky

Nesušte v bubnové sušičce

Nežehlete

Nečistěte chemicky

Obrázky

Dámská alpinistická nepromokavá bunda Alpinism modrá
Dámská alpinistická nepromokavá bunda Alpinism modrá

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi