Cyklistická helma 500 černá

849 Kč
8326832

Helma na ochranu hlavy při pravidelných cestách na kole po městě.

Díky otočnému kolečku se helma snadno přizpůsobí obvodu hlavy. Pro zvýšení bezpečnosti je možné na helmu připnout osvětlení. Nevyhovující helmu můžete vrátit či vyměnit podle podmínek níže.

Otázky a odpovědi

Barva:

Černá

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

MOŽNOST NASTAVENÍ

Nastavení obvodu hlavy pomocí kolečka, nastavitelné popruhy.

POHODLÍ

Pohodlné pěnové polstrování, které je možné vyjmout a vyprat.

Odvětrávání

11 větracích otvorů zajišťuje proudění vzduchu pod helmou.

DOBRÁ VIDITELNOST

Možnost připnout osvětlení pro zvýšení bezpečnosti cyklisty.

OCHRANA PROTI NÁRAZŮM

Norma EN 1078: zorné pole, absorpce nárazů, systém utažení.

Technické informace

V souladu s normou EN 1078

V souladu s normou EN 1078. Tato evropská norma stanoví požadavky a zkušební metody pro helmy používané uživateli jízdních kol, skateboardů a kolečkových bruslí. Požadavky a odpovídající zkušební metody jsou stanoveny pro: konstrukci včetně zorného pole, odolnost proti nárazu (schopnost tlumení nárazu), vlastnosti upevňovacího zařízení a odolnost proti proražení.

Velikost

Pokud se rozhodujete mezi 2 velikostmi, zvolte tu větší. Je velmi důležité zvolit si helmu o správné velikosti, která dobře padne. U dětí se nikdy neřiďte pravidlem, že do helmy dorostou, a nekupujte příliš velkou helmu. M: 53–58 cm,
L: 56–61 cm.

Nastavení

Pro zajištění maximální ochrany by helma měla přiléhat k hlavě a upevňovací popruhy by měly být řádně dotažené. Helma by však neměla tlačit na čelo. Se správně utaženými popruhy by se helma neměla překlápět dopředu, dozadu ani do stran. Z toho důvodu je v nabídce několik velikostí. Při výběru helmy vám proto doporučujeme vyzkoušet několik velikostí.

Kompatibilita

Výrobek je opatřen speciálním úchytem pro LED světlo Vioo Clip, které velmi snadno připnete i odepnete. Vioo Clip svítí červeně i bíle, má režim stálého svícení a blikání a zajišťuje viditelnost cyklisty až na vzdálenost 110 m. Pozor, příslušenství, jež nebylo schváleno výrobcem (např. kamera), může narušit funkční vlastnosti helmy.

Hlavní materiály

Výstelka EPS: expandovaný polystyren, skořepina: polykarbonát.

Životnost

Po 5 letech od data výroby doporučujeme helmu vyměnit za novou (datum výroby naleznete na štítku uvnitř helmy). Stejně tak doporučujeme vyměnit helmu po pádu, i když její poškození nemusí být na první pohled viditelné. Používání ředidel a dalších agresivních prostředků může poškodit účinnost helmy.

Podmínky pro vrácení výrobků, které jsou OOP (osobní ochranné prostředky)

Před nákupem se dobře ujistěte, že vám výrobek vyhovuje.
Nevyhovující výrobek můžete vrátit za těchto podmínek: musí mít původní návod k použití, etikety, a případně i původní obal. Pak může být vrácen do prodeje. Pojďme společně chránit naši planetu!

Hmotnost

0.288 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní podšívka 100% Polyester Schránka 100% Polykarbonát Přezky 100% Polyakrylát Pěna 100% Polyuretan Popruh 100% Polypropylen

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Nevystavujte vysokým teplotám (nad 50 °C, zejména na zadním okně vozidla) a uchovávejte na suchém místě mimo dosah UV záření.

Pokyny pro uživatele

Není vhodná na motorové sporty, letectví a horolezectví.

Schváleno

Laboratoří UTAC, jež získala akreditaci od francouzského výboru COFRAC.

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi