Bodyboard 900 42" s leashem modrý

2 999 Kč

Bodyboard pro zkušené uživatele do všech typů vln. Pro uživatele od 170 do 185 cm (65 až 85 kg). Noste tričko nebo neopren, vyhnete se podráždění pokožky.

Výkonný bodyboard do všech typů vln vyrobený s pomocí Nicolase Capdevillea, trojnásobného mistra světa.

Otázky a odpovědi
Barva: Tmavě modrá / Červená
Doručení domů
Dostupné
Bezplatné vyzvednutí za 1 hodinu na prodejně
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Ergonomický tvar

Tvarování (nose bumpers) pro lepší uchopení.

Snadné použití

Spirálový leash na paži v balení, zapne se 1 rukou. Prkno předem navoskujte.

Odolnost

Polypropylenové jádro, kompozitový stringer, slick surlyn. Všechny typy vln.

Přilnavost

Postranní drážky na skluznici + raily 50/50. Ručně tvarovaný.

Technické informace

Jak správně zvolit velikost bodyboardu?

Velikost bodyboardu ovlivňuje jeho stabilitu a ovladatelnost. Je třeba, aby byla přizpůsobená postavě uživatele. Bodyboard je určený pro uživatele od 65 do 85 kg, s výškou od 170 do 185 cm. Příliš malý bodyboard nemůže dostatečně nadnášet, takže neumožňuje správně chytit vlnu. Příliš velký bodyboard je zase obtížně ovladatelný.
Správnou velikost naleznete v tabulce velikostí na internetu či v prodejně.

Výrobky rozdělujeme do 4 skupin podle úrovně uživatelů: Úplní začátečníci, začátečníci, pokročilí a zkušení.

- Úplní začátečníci: Pohybují se v pěně u břehu do výšky 50 cm, nemají ploutve a odrážejí se nohama ode dna. Chtějí si především užít zábavu při zkoušení nového sportu (nejčastěji na bodyboardu s úchyty). Začátečníci: zvládnou malé obloučky ve vlnách vyšších než 1 m, plavou s ploutvemi. Chtějí se v tomto sportu zdokonalit. Pokročilí: Jsou rychlejší a začínají s různými triky ve vlnách do 150 cm. Zkušení: Pohybují se ve všech typech vln a ovládají i akrobatické triky.

Konstrukce vhodná do všech podmínek: pro zkušené surfaře

Tento bodyboard je nejodolnější z celé řady a je určen na všechny typy vln. Při jeho výrobě byly použity ty nejlepší materiály na trhu. Je vybaven vysokohustotní skluznicí ze surlynu (polyetylenu vysoké hustoty), jádrem z polypropylenové pěny (hustší než u modelů 100 a 500) a kompozitovým stringerem. Toto složení zaručuje tu nejvyšší pevnost a dynamiku. Kvalitní prkno bylo vyrobeno ručně. Pozn.: v chladných vodách bude pocitově prkno ještě pevnější.

Správné umístění těla na bodyboardu

Výčnělky po stranách špičky, tzv. nose bumpers, umožňují lepší uchopení rukama a jsou tak akorát přilnavé, aby usnadnily manipulaci s prknem. Při nástupu na vlnu jsou obě ruce vpředu. Pokud chcete jet doleva, nechte levou ruku vpředu (ruka, loket a rameno v jedné linii, paže svírá 90° úhel s předloktím), pravou ruku posuňte na rail až na úroveň boků. Abyste si uchovali směr, vyrovnejte levou nohu s levým railem. Pro zahnutí doprava udělejte totéž na druhou stranu.

Jak se vyhnout podráždění pokožky a zlepšit přilnavost prkna

Při sjíždění vlny na bodyboardu ležíte. Abyste se vyhnuli podráždění pokožky na pažích nebo na břiše, oblečte si na bodyboarding tričko s dlouhými rukávy a UV ochranou nebo neoprenovou kombinézu. Pro lepší přilnavost navoskujte svrchní část prkna (vosk lze dokoupit), a to zejména v místě položení rukou, po stranách a pod břichem. Voskování opakujte před každým použitím.

Bodyboard používejte s ploutvemi

Bodyboard je určený na používání s ploutvemi v jakýchkoliv vlnách. Je tedy určen do vod sahajících nad boky. Doporučujeme ploutve řady 500 či asymetrické ploutve RIP.

Pravidla bezpečnosti a chování ve vodě 1. část

Bodyboard je nádherný sport, vyžaduje však respektování určitých pravidel. 1- Informujte se o místě, kde jej chcete provozovat, a předem si jej prohlédněte: jaké jsou zde proudy, útesy, přiliv a odliv, výška vln, počet lidí ve vodě...
2- Nepřeceňujte své schopnosti a raději zvolte místo, které poskytuje jednodušší podmínky, než místo s podmínkami nad vaše síly.
3/ Nepodceňujte náležité vybavení: leash, ploutve, neoprenová kombinéza, prkno v dobrém stavu.

Pravidla bezpečnosti a chování ve vodě 2. část

4/ Dodržujte pravidlo přednosti na vlně: první jede ten, kdo je nejblíže místu jejího vzedmutí. 5/ Po sjíždění z vlny se vyhýbejte místu nájezdu na vlnu, abyste se nepletli do trasy jinému uživateli.
6/ Pokud vám sahá hladina vody nad boky, používejte ploutve. 7/ Pokud ploutve nepoužíváte, raději se bodyboardingu věnujte na hlídaných úsecích pláže. 8/ Nejezděte sami, ale ve více osobách.

Nenechávejte na přímém slunci.

Pokud prkno nepoužíváte, nevystavujte je teplotám nad 30 °C. Prkno tedy skladujte v obalu, pod slunečníkem, ve stínu, či pod světlou osuškou. Taktéž jej nenechávejte ve vozidle na přímém slunci. Při vystavení vysokým teplotám se na prkně mohou tvořit bubliny a může dojít k jeho poškození.

Rozměry

40" : 101 cm × 50 cm × 5,2 cm,
42": 106 cm × 59 cm × 5,3 cm,
45": 114 × 61 × 5,5 cm.

Značka RADBUG

RADBUG je značka, která se v rámci skupiny Decathlon věnuje vývoji vybavení na bodyboarding a bodysurfing. Naším cílem je zprostředkovat krásu těchto sportů co největšímu počtu uživatelů. Pocit hladkého klouzání na mořských vlnách je čirý, opojný a návykový. Nabízíme jednoduché a inovativní výrobky pro začátečníky i pokročilé, aby si tyto pocity mohl vychutnat opravdu každý.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Pěna 100% Polypropylen Hlavní materiál – vrchní část 100% Polyethylenová pěna Hlavní materiál – dno 100% Vysokohustotní polyetylen

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Uchovávejte a noste v obalu. Neskladujte na přímém slunci. Po použití opláchněte a nechte vyschnout.

Pokyny pro uživatele

Pro uživatele do 85 kg.

TESTY

Vyvinuto a testováno našimi týmy ve francouzském městě Hendaye. Kvalita a odolnost materiálů byla testována v laboratoři.

Schváleno

Výrobek schválil trojnásobný mistr světa v bodyboardingu Nicolas Capdeville.

Obrázky

Bodyboard 900 42" s leashem modrý
Bodyboard 900 42" s leashem modrý
Bodyboard 900 42" s leashem modrý
Bodyboard 900 42" s leashem modrý
Bodyboard 900 42" s leashem modrý

VIDEO

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi