Bodyboard 100 165 až 185 cm 42" se skluznicí a leashem červený

699 Kč

Bodyboard pro začínající bodyboardisty do vln do 80 cm. S výškou od 165 do 185 cm (55 až 85 kg). Noste tričko nebo neopren, vyhnete se podráždění pokožky.

Bodyboard pro začátečníky do vln do 80 cm. Hladká skluznice. Leash na zápěstí v balení.

Otázky a odpovědi
Barva: Červená
Doručení domů
Dostupné
Bezplatné vyzvednutí za 1 hodinu na prodejně
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2000 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Ergonomický tvar

Ergonomický tvar

Tvarování ve špičce na ruce.

Snadné použití

Snadné použití

Leash na zápěstí v balení, k uchycení na ruku.

Odolnost

Odolnost

Skluznice z vysokohustotního plastu. Od 165 do 185 cm (55–85 kg). Vlny do 80 cm.

Technické informace

Jak správně zvolit velikost bodyboardu?

Velikost bodyboardu ovlivňuje jeho stabilitu a ovladatelnost. Je třeba, aby byl uzpůsobený postavě uživatele. Bodyboard je určený pro uživatele od 55 do 85 kg, s výškou od 165 do 185 cm. Příliš malý bodyboard bude méně nadnášet a nepodaří se vám chytit vlnu. Větší bodyboard bude náročný na manipulaci.
Správnou velikost naleznete v tabulce velikostí na internetu či v prodejně.

Značka Olaian vyvíjí výrobky na bodyboard dle pokročilostních úrovní: začátečníci, pokročilí, zkušení

Používáme následující terminologii.
Začátečníci: pohybují se v pěně u břehu a v malých vlnách do 80 cm, učí se pohybovat na vlnách, vlnu ještě nepodplave. Pokročilí: věnují se bodyboardingu ve vlnách do 1,5 m, ovládají prkno i několik triků (360°, El Rollo).
Zkušení: věnují se bodyboardingu ve všech typech vln a zvládají triky i ve vzduchu: ARS, 360°, Inverts, tubes.
Poznámka: Vždy doporučujeme nošení ploutví na bodyboard.

Konstrukce uzpůsobená hmotnosti a pokročilostní úrovni: pro začátečníky

Pokud je bodyboard používán ve vlnách nad 80 cm nebo osobou nad 85 kg, hrozí jeho poškození: zlomení, přehnutí apod. Bodyboard je vybaven plastovou skluznicí která umožňuje lepší skluz na vlně. Pokud se chcete věnovat bodyboardingu ve vlnách nad 80 cm, zvolte modely 500 nebo 900.

Správné umístění těla na bodyboardu

Tvarovaná špička usnadňuje uchopení bodyboardu. Jakmile se ocitnete na vlně, mějte obě ruce na špičce. Pokud chcete zatočit doleva, nechte levou ruku vepředu (ruka, loket a rameno v jedné linii, paže svírá 90° úhel s předloktím), pravou ruku posuňte na rail až do středu prkna. Abyste si uchovali směr, vyrovnejte levou nohu s levým railem. Pro zahnutí doprava, postup opakujte s pravou rukou.

Rady k zabránění podráždění pokožky a k dosažení lepší přilnavosti

Při sjíždění vlny na bodyboardu ležíte. Proto je důležité nosit top s UV ochranou a dlouhým rukávem či neoprenovou kombinézu, abyste zabránili podráždění pokožky na pažích a břichu. Pro lepší přilnavost navoskujte svrchní část prkna (vosk lze dokoupit), a to zejména v místě položení rukou, po stranách a pod břichem. Voskování opakujte před každým použitím.

Rady k používání s ploutvemi i bez

I když používání ploutví vždy doporučujeme, tento model lze používat s ploutvemi i bez nich. Bez ploutví je třeba, aby voda sahala uživateli maximálně do výše boků. Bude se tak moci odrážet nohama ode dna, když se blíží vlna (do 80 cm). S ploutvemi by hladina vody měla sahat nad pas. V tomto případě se k vlně (do 80 cm) nepřibližujete chůzí, ale ráznými záběry ploutví.

Pravidla bezpečnosti a chování ve vodě – 1. část

Bodyboard je nádherným sportem, který však pro skutečný prožitek a bezpečnost vyžaduje respektování určitých pravidel. 1/ Informujte se a obhlédněte si místo na bodyboarding: proudy, útesy, výšku vln, počet osob ve vodě.
2/ Nepřeceňujte se a raději si zvolte snazší místo, pokud byste měli pocit, že to původní je nad vaše síly.
3/ Bodyboardingu se věnujte s náležitým vybavením: leash, ploutve a prkno v dobrém stavu a neoprenová kombinéza.

Pravidla bezpečnosti a chování ve vodě – 2. část

4/ Dodržujte pravidlo přednosti na vlně: to znamená přednost toho, kdo je jí nejblíže. 5/ Po sjíždění z vlny se vyhýbejte místu nájezdu na vlnu, abyste se nepletli do trasy jinému uživateli.
6/ Pokud vám sahá hladina vody nad boky, používejte ploutve. 7/ Pokud ploutve nepoužíváte, doporučujeme vám se bodyboardingu věnovat na hlídaných úsecích. 8/ Sportu se věnujte ve více osobách.

Nenechávejte na přímém slunci

Pokud prkno nepoužíváte, nenechávejte ho na slunci ani nevystavujte teplotám nad 30 °C. Prkno tedy skladujte v obalu, pod slunečníkem, ve stínu, či pod světlou osuškou. Taktéž jej nenechávejte ve vozidle na přímém slunci. Při vystavení vysokým teplotám se na prkně mohou tvořit bubliny a může dojít k jeho poškození.

Rozměry

107 × 54 × 6 cm. Hmotnost: 0,9 kg.

Olaian

Olaian je nová značka Decathlonu určená pro surfování, bodyboard a skimboard. Tento baskický název je inspirován zeměpisnou polohou našeho vývojového centra ve městě Hendaye v Baskicku. Je složen ze zkráceného tvaru Ola, protože Olatu znamená vlna, a baskické koncovky Ian, což znamená uvnitř. V Olaianu vnímáme každou vlnu jako výzvu k zábavě a chceme, aby se každý zlepšoval a zároveň bavil bez ohledu na svou úroveň a prostředí.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Deska 80% Expandovaný polystyren, 20% Polyetylen

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Uchovávejte a noste v obalu. Neskladujte na přímém slunci. Po použití opláchněte a nechte oschnout ve stínu.

Pokyny pro uživatele

Pro uživatele do 85 kg do vln do 80 cm.

TESTY

Tento výrobek vyvinuly a testovaly naše týmy vývojářů ve francouzském městě Hendaye. Kvalita a odolnost materiálů byla laboratorně testována.

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi