TVRDÉ BĚŽKY HARD
Běžky na klasiku 550 HARD s pásy + vázání Rottefella XCELERATOR
Běžky na klasiku 550 HARD s pásy + vázání Rottefella XCELERATOR
Běžky na klasiku 550 HARD s pásy + vázání Rottefella XCELERATOR
Běžky na klasiku 550 HARD s pásy + vázání Rottefella XCELERATOR
Běžky na klasiku 550 HARD s pásy + vázání Rottefella XCELERATOR

Běžky na klasiku 550 HARD s pásy + vázání Rottefella XCELERATOR

5 499 Kč

Běhu na lyžích se věnujete pravidelně a hledáte lyže, které nabízí vynikající poměr skluzu/přilnavosti? Lyže 550 jsou ideálním parťákem pro další zlepšování!

Díky úzkému profilu, mohérovým pásům a sintrované skluznici z polyetylenu nabízí běžky 550 dobrý skluz a ideální poměr odrazu a skluzu.

Otázky a odpovědi
Velikost: průvodce velikostí
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

KVALITA SKLUZU

Vysoce odolná sintrovaná polyetylenová skluznice s vynikajícím skluzem.

PŘILNAVOST

S mohérovými pásy pro dobrý odraz a vynikající skluz.

Stabilita

Úzký profil (44 - 44 - 44) pro snazší pokroky.

Nízká hmotnost

1600 g / pár v délce 195 cm (včetně vázání)

Razance

Celulózové jádro ve tvaru voštiny (nízká hmotnost), bočnice z překližky (tuhost)

KOMPATIBILITA

Vázání Rottefella Xcelerator Pro Classic standard NNN.

Technické informace

1 - Běžky na klasiku 550 s pásy, nejlepší kompromis pro další pokroky

Jsou pro vás ideální volbou, pokud se běhu na lyžích věnujete pravidelně a máte dobře zvládnutou základní techniku jízdy a pokud pro vás už není běh na lyžích jen kratochvíle, ale zároveň i způsob, jak si v zimě dát do těla venku v přírodě.
Běžky 550 jsou ideální pro pokročilé lyžaře, nabízí skvělý kompromis vlastností pro další zlepšování. Vyvážený poměr skluzu, nízké hmotnosti, tuhosti, přilnavosti a volnosti a navíc s vázáním, které lze nastavit bez montování.

2 - Správné prohnutí, pro dobrý skluz!

Prohnutí vrací sílu aplikovanou na lyži a ztěžuje prošlápnutí lyže pod váhou lyžaře. U klasického stylu je potřeba při odrazu lyži prošlápnout tak, aby se stoupací komora dostala do kontaktu se sněhem a lyže nepodklouzla. Při skluzu je naopak potřeba, aby se stoupací komora sněhu nedotýkala. Proto je důležité vybrat správné prohnutí, a to podle hmotnosti lyžaře a jeho výkonnostní úrovně. Jedině tak dosáhnete optimálního poměru odrazu a skluzu.

3 - Výběr správné délky lyží

Délka běžek se vybírá podle výkonnostní úrovně lyžaře a jeho hmotnosti. PROHNUTÍ SOFT: 50–60 kg = 188 cm. PROHNUTÍ MEDIUM: 60–70 kg = 188 cm. 65–75 kg = 195 cm. 75–90 kg = 202 cm. PROHNUTÍ HARD: 90–110 kg = 202 cm. 100–130 kg = 207 cm. Pokud jste na pomezí dvou velikostí: - pro více pohodlí při jízdě zvolte kratší lyže, budou ovladatelnější; - pro sportovnější styl jízdy zvolte klidně lyže delší.

4 - Se stoupacími pásy je to jednodušší, než se zdá

Přilnavost běžky závisí na stoupací komoře ve středu skluznice (pod vázáním).
Poskytuje přilnavost, aby lyže neprokluzovala při odrazu, ale zároveň zajišťuje i hladký skluz na rovině nebo při jízdě z kopce. Existují tři systémy: šupiny, vosk nebo pásy. Běžky 550 mají mohérové stoupací pásy. Pásy poskytují stejnou míru přilnavosti jako šupiny, jen mají tu výhodu, že nedělají ten typický zvuk a také je není třeba voskovat.

Výměna pásů

Pokud jsou tulení pásy už opotřebované, vyměňte je...
O výměnu doporučujeme požádat v některém z našich servisů. Délka lyže 181 / 188 cm = kód: 4229194. Délka lyží 195 / 202 / 207 cm = kód výrobku = 4229195

5 - Vázání XCELERATOR, technologie pro rychlejší jízdu

Všechny naše běžky se prodávají s vázáním Rottefella kompatibilním se standardy NNN, Prolink i Turnamic.
Běžky 550 s pásy mají vázání Rottefella XCELERATOR, které udržuje optimální pozici mezi botou a lyží a optimalizuje tak odraz. Vázání lze snadno posunout i bez nářadí a přizpůsobit jej délce podešve.

6 - Sintrovaná skluznice pro prvotřídní skluz

Skluznice je část lyže, která se přímo dotýká sněhu. Vyrábí se z polyetylenu (PEhd) a to buď extrudovaná nebo sintrovaná.
Skluznice běžek 550 je sintrovaná, vyrobená z plastového prášku s vysokou molekulární hustotou, který se zahřeje, stlačí a rozřeže na desky.
Tímto postupem se získává skluznice s vyšší celkovou hustotou, která je odolnější a má lepší skluzové vlastnosti.

7 - Voskování, tajemství dlouhé životnosti

Po koupi doporučujeme lyže dobře namazat, aby měly optimální skluz. Doporučujeme lyže navoskovat několikrát, aby mohla skluznice vosk dobře „nasát“. Nezapomeňte své běžky pravidelně voskovat, jedině tak si zachovají optimální skluzné vlastnosti. Pokud potřebujete lyže navoskovat, můžete se inspirovat videi na YouTube kanálu Inovik, nebo se informujte na některé z prodejen Decathlon.

Konstrukce lyže

Naše běžky mají „sendvičovou“ konstrukci, materiály se u jádra i po celé délce lyže vrství v tenkých vrstvách. Finální produkt poté vznikne stlačením všech vrstev. JÁDRO je srdce celé lyže, je dřevěné (plné nebo s kanálky) nebo kompozitové (voština nebo Nomex®). SKLUZNICE je část lyže v kontaktu se sněhem, vyrábí se z vysokohustotního polyetylenu (PEhd) a je buď sintrovaná, nebo extrudovaná. PŘILNAVOST zaručuje mazací komora pod botou. VYKROJENÍ udává šířku lyže ve špičce, ve středu a v patce.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Leash 40% SKELNÉ VLÁKNO, 20% CELULÓZA, 20% POLYETHYLEN, 15% POLYOXYMETHYLEN, 5% NEREZOVÁ OCEL

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Lyže doporučujeme přes léto skladovat ve vnitřních prostorách, navoskované a pokud možno v ochranném obalu.

Pokyny pro uživatele

Kompatibilní se standardy: NNN, Prolink a Turnamic.

TESTY

Všechny naše výrobky jsou testované v terénu v reálných podmínkách testovací skupinou profesionálů: instruktory, trenéry a samotnými běžci na lyžích, kteří se této aktivitě pravidelně věnují.Lyže se dále testují v laboratoři. Předmětem testů je odolnost, torze, skluz a prohnutí.

Obrázky

Běžky na klasiku 550 HARD s pásy + vázání Rottefella XCELERATOR
Běžky na klasiku 550 HARD s pásy + vázání Rottefella XCELERATOR

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi