STŘEDNÍ BĚŽKY MEDIUM
Media 0
Media 1
Media 2
Media 3
Media 4

Běžky na klasiku 150 se šupinami

2 399 Kč

8648167

Chtěli byste začít s během na lyžích klasickou technikou? Tyto běžky se šupinami nabízí vynikající přilnavost, a tak vám začátky značně usnadní.

Lyže 150 nabízí díky šupinám dobrou přilnavost. Šupiny brání podkluzování při běhu do kopce, a tak vám ulehčí stoupání. Pro začátečníky představují vynikající kompromis mezi skluzem a přilnavostí.

Velikost:

průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

PŘILNAVOST

Šupiny nepodkluzují a zaručují vynikající přilnavost.

STABILITA

Široké lyže jsou stabilní. Vykrojení: 50 - 50 - 50

SNADNÉ POUŽITÍ

Vázání Rottefella Basic Auto pro snadné obouvání.

KVALITA SKLUZU

Polyetylenová skluznice zaručuje dobrý skluz.

VÝKON

Dřevěné jádro pro dlouhou životnost.

NÍZKÁ HMOTNOST

1,95 kg ve vel. 190 cm (pár lyží i s vázáním)

KOMPATIBILITA

Vázání NNN kompatibilní s botami NNN, Prolink a Turnamic.

Technické informace

1 - Běžky na klasiku 150 se šupinami jsou perfektní do začátků

Jste začátečníci a máte chuť si vyzkoušet jízdu na běžkách klasickým stylem v rekreačním tempu, tzn. spíše chodit, občas se sklouznout, při tom se kochat přírodou a hlavně nevypustit duši a neskončit celí propocení? Pak jsou pro vás běžky 150 se šupinami jako dělané. Jsou to lyže široké, stabilní a dobře ovladatelné, na kterých vás pohyb bude bavit a začátky vám tak podstatně usnadní.

2 - Výběr správné délky lyží

Délka běžek se vybírá podle úrovně pokročilosti a také hmotnosti, ne podle vaší výšky.
Doporučené délky pro lyže 150 se šupinami dle hmotnosti: -50-60 kg => 185 cm, 6075 kg => 195 cm, -8095 kg => 200 cm, více než 90 kg = 205 cm. Pokud jste na pomezí dvou délek: - pro více pohodlí při jízdě zvolte kratší lyže, budou ovladatelnější; - pro sportovnější styl jízdy zvolte klidně lyže delší.

3 - Lyže se šupinami, zapomeňte na prokluzování

Přilnavost běžky závisí na mazací komoře ve středu skluznice (pod vázáním).
Poskytuje přilnavost, aby lyže neprokluzovala při odrazu, ale zároveň zajišťuje i hladký skluz na rovině nebo při jízdě z kopce. Existují tři systémy: šupiny, vosk nebo pásy. Běžky 150 jsou vybaveny šupinami, které zaručují vynikající přilnavost, díky které už nebudou jízdy do kopce utrpením.

4 - Vázání Basic Auto, žádné zbytečné komplikace

Všechny naše běžky se prodávají s vázáním Rottefella kompatibilním se standardy NNN, Prolink i Turnamic.
Běžky 150 se šupinami mají vázání Rottefella BASIC AUTO perfektní pro začátečníky. Použití je velmi snadné, stačí botu zacvaknout přitlačením na špičku, ta se pak automaticky zablokuje. Pro vyzutí stačí jen zatlačit na předek vázání.

5 - Voskování, tajemství dlouhé životnosti

Po koupi doporučujeme lyže dobře namazat, aby měly optimální skluz. Doporučujeme lyže navoskovat několikrát, aby mohla skluznice vosk dobře „nasát“. Nezapomeňte své běžky pravidelně voskovat, jedině tak si zachovají optimální skluzné vlastnosti. Pokud potřebujete lyže navoskovat, můžete se inspirovat videi na YouTube kanálu Inovik, nebo se informujte na některé z prodejen Decathlon.

Konstrukce lyže

Naše běžky mají „sendvičovou“ konstrukci, materiály se u jádra i po celé délce lyže vrství v tenkých vrstvách. Finální produkt poté vznikne stlačením všech vrstev. JÁDRO je srdce celé lyže, je dřevěné (plné nebo s kanálky) nebo kompozitové (voština nebo Nomex®). SKLUZNICE je část lyže v kontaktu se sněhem, vyrábí se z vysokohustotního polyetylenu (PEhd) a je buď sintrovaná, nebo extrudovaná. PŘILNAVOST zaručuje mazací komora pod botou. VYKROJENÍ udává šířku lyže ve špičce, ve středu a v patce.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní část 40% Skelné vlákno , 30% Dřevo, 15% Polyethylen , 5% Polyoxymethylen , 5% Nerezová ocel , 5% Epoxidová pryskyřice

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Lyže doporučujeme přes léto skladovat ve vnitřních prostorách, navoskované a pokud možno v ochranném obalu.

Pokyny pro uživatele

Kompatibilní se standardy: NNN, Prolink a Turnamic.

TESTY

Všechny naše výrobky jsou testované v terénu v reálných podmínkách testovací skupinou profesionálů: instruktory, trenéry a samotnými běžci na lyžích, kteří se této aktivitě pravidelně věnují.Lyže se dále testují v laboratoři. Předmětem testů je odolnost, torze, skluz a prohnutí.

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi