BĚŽKY NA KLASIKU 150 S PÁSY

2 399 Kč

Chtěli byste začít s během na lyžích klasickou technikou? Tyto běžky se stoupacími pásy nabízí dobrou přilnavost i stabilitu, a tak vám začátky značně usnadní.

Díky širší konstrukci, střednímu prohnutí a mixovaným pásům (70 % mohér a 30% nylon) jsou lyže 150 stabilní a nabízí vynikající kompromis mezi ovladatelností a přilnavostí.

Otázky a odpovědi
Velikost: průvodce velikostí

Klíčové vlastnosti

Přilnavost

Přilnavost

Lyže mají mixované pásy (70 % mohér) s dobrým poměrem přilnavosti/skluzu.

Stabilita

Stabilita

Profil 51 - 48 - 50 pro dobrou stabilitu.

Snadné použití

Snadné použití

Vázání Rottefella Basic Auto pro snadné obouvání.

Kvalita skluzu

Kvalita skluzu

Skluznice z extrudovaného polyetylenu s dobrým skluzem.

Razance

Razance

Jádro ze dřeva- topol (odolnost).

Obrázky

BĚŽKY NA KLASIKU 150 S PÁSY
BĚŽKY NA KLASIKU 150 S PÁSY

Technické informace

1 - Běžky na klasiku 150 se stoupacími pásy jsou perfektní do začátků!

Jste začátečníci a máte chuť si vyzkoušet jízdu na běžkách klasickým stylem v rekreačním tempu, tzn. spíše chodit, občas se sklouznout, při tom se kochat přírodou a hlavně nevypustit duši a neskončit celí propocení? Pak jsou pro vás běžky 150 se stoupacími pásy jako dělané. Jsou to lyže široké, stabilní, dobře ovladatelné, s dobrou přilnavostí, na kterých vás pohyb bude bavit a které vám začátky na běžkách usnadní!

2 - Výběr správné délky lyží

Délka běžek se vybírá podle úrovně pokročilosti a také hmotnosti, ne podle vaší výšky.
Doporučené délky pro lyže 150 s pásy dle hmotnosti: 50–60 kg => 182 nebo 185 cm, 60–75 kg => 192 nebo 195 cm, 80–95 kg => 200 nebo 202 cm, více než 90 kg = 205 nebo 207 cm. Pokud jste na pomezí dvou délek: - pro více pohodlí při jízdě zvolte kratší lyže, budou ovladatelnější; - pro sportovnější styl jízdy zvolte klidně lyže delší.

3 - Stoupací pásy, jednodušší než se zdá

Přilnavost běžky závisí na mazací komoře ve středu skluznice (pod vázáním).
Poskytuje přilnavost, aby lyže neprokluzovala při odrazu, ale zároveň zajišťuje i hladký skluz na rovině nebo při jízdě z kopce. Existují tři systémy: šupiny, vosk nebo pásy.
U běžek 150 zaručují dobrou přilnavost mixované stoupací pásy. Pásy poskytují stejnou míru přilnavosti jako šupiny, jen mají tu výhodu, že nedělají ten typický zvuk a také je není třeba voskovat.

4 - Vázání Basic Auto, žádné zbytečné komplikace

Všechny naše běžky se prodávají s vázáním Rottefella kompatibilním se standardy NNN, Prolink i Turnamic.
Běžky 150 s pásy mají vázání Rottefella BASIC AUTO perfektní pro začátečníky. Použití je velmi snadné, stačí botu zacvaknout přitlačením na špičku, ta se pak automaticky zablokuje. Pro vyzutí stačí jen zatlačit na předek vázání.

5 - Voskování, tajemství dlouhé životnosti

Po koupi doporučujeme lyže dobře namazat, aby měly optimální skluz. Doporučujeme lyže navoskovat několikrát, aby mohla skluznice vosk dobře „nasát“. Nezapomeňte své běžky pravidelně voskovat, jedině tak si zachovají optimální skluzné vlastnosti. Pokud potřebujete lyže navoskovat, můžete se inspirovat videi na YouTube kanálu Inovik, nebo se informujte na některé z prodejen Decathlon.

Konstrukce lyže

Naše běžky mají „sendvičovou“ konstrukci, materiály se u jádra i po celé délce lyže vrství v tenkých vrstvách. Finální produkt poté vznikne stlačením všech vrstev. JÁDRO je srdce celé lyže, je dřevěné (plné nebo s kanálky) nebo kompozitové (voština nebo Nomex®). SKLUZNICE je část lyže v kontaktu se sněhem, vyrábí se z vysokohustotního polyetylenu (PEhd) a je buď sintrovaná, nebo extrudovaná. PŘILNAVOST zaručuje mazací komora pod botou. VYKROJENÍ udává šířku lyže ve špičce, ve středu a v patce.

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hlavní část 60% Dřevo, 20% Vysokohustotní polyetylen, 20% Skelné vlákno

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Lyže doporučujeme přes léto skladovat ve vnitřních prostorách, navoskované a pokud možno v ochranném obalu.

Pokyny pro uživatele

Kompatibilní s botami norem NNN, Prolink a Turnamic.

TESTY

Všechny naše výrobky jsou testované v terénu v reálných podmínkách testovací skupinou profesionálů: instruktory, trenéry a samotnými běžci na lyžích, kteří se této aktivitě věnují pravidelně. Lyže se dále testují v laboratoři. Předmětem testů je odolnost, torze, skluz a prohnutí.

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi

Podobné produkty