YONEX

Badmintonová raketa Yonex Nanoflare 001 Feel zelená

949 Kč
Buďte první, kdo napíše hodnocení
Kód : 8815425

Pro příležitostné i pravidelné hráče badmintonu, kteří hledají tolerantní a dobře ovladatelnou raketu.

Raketa s vyvážením do ruky vhodná pro defenzivní hráče. Hmotnost 78 g zaručuje rychlost a pohodlí při hraní. Díky velmi pružné hřídelce mají míčky delší dolet.

Online objednávka
V současné době není k dispozici online

Rezervace na prodejně - bezplatné vyzvednutí od 1 h

Zjistěte vše o

Získejte +94 bodů za nákup tohoto produktu  

Naše služby:

  • Výměna a vrácení do 365 dní zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 1700 Kč
    (nevztahuje se na produkty marketplace a nadrozměrné zásilky)

Klíčové vlastnosti

Ovladatelnost

78 g a vyvážení do ruky pro rychlejší pohyb rakety.

TOLERANCE

Pružná hřídelka a rám ISOMETRIC, aby míček letěl daleko i při špatném odpalu

POHODLÍ

SOLID FEEL CORE pohlcuje vibrace

Technické informace

Modely NANOFLARE

Rakety NANOFLARE jsou určené na rychlou hru (nahrazují model NANORAY) a hodí se na defenzivní hru nebo čtyřhru. Mají vyvážení do ruky, což zrychluje švih a zlepšuje ovladatelnost, díky tomu má pak míček větší zrychlení.

Hmotnost

78 g - 5U (75–79 g).
Hmotnost uvádíme v gramech. Hmotnost rakety se pohybuje mezi 60 a 100 i více gramy. Podle hmotnosti se rakety rozdělují do váhových kategorií vyjadřovaných v „U“. Čím je raketa lehčí, tím je ovladatelnější, hra je pohodlnější a méně se namáhají ruce. Odpaly budou rychlejší, ale méně razantní. Čím více raketa váží, tím razantnější budou odpaly, ale hra bude méně pohodlná.

Tuhost

Malá.
Pružnost se odvíjí od toho, do jaké míry je hřídelka schopná se zdeformovat při odpalu. Tuhost rakety se různí, existují velmi pružné i velmi tuhé rakety. Čím pružnější je hřídelka, tím bude raketa tolerantnější a míček doletí dál, ale bude mu chybět rychlost. A naopak čím tužší raketa, tím rychlejší míček, ale raketa bude méně tolerantní a bude vyžadovat větší rychlost ruky.

Vyvážení

Do ruky.
Vyvážení udává rozložení váhy rakety. Udává se v milimetrech a představuje vzdálenost od spodní čísti rukojeti k bodu, ve kterém je raketa vyvážená. Rakety s vyvážením do ruky jsou ovladatelnější a reaktivnější, perfektní pro defenzivní hru nebo čtyřhru. Vyvážení do hlavy naopak zlepšuje razanci a hodí se pro agresivnější hráče. Nevýhodou u těchto raket bývá vyšší hmotnost a horší ovladatelnost.

Materiály

Grafit.
Materiály použité na konstrukci rakety významně ovlivňují její cenu. Rakety z ocele a/nebo hliníku jsou pevné a těžké, vhodné pro rekreační použití. Rakety z grafitu a hliníku nebo čistě grafitové jsou lehké a mají je v oblibě začínající i pokročilí hráči. Rakety z HM grafitu nebo jiných materiálů, např. wolframu, jsou pak určeny zkušeným hráčům.

Délka

675 mm, 10 mm delší.
Délka dospělé rakety se udává v milimetrech a pohybuje se mezi 660 a 680 mm. Delší či kratší je ve skutečnosti pouze hřídelka. Čím je hřídelka kratší, tím je raketa ovladatelnější. Čím je raketa delší, tím větší bude švih, potažmo razance.

Velikost gripu

G4 = medium (85–89 mm).
Velikost gripu se udává v mm. Velikost rukojeti rakety se pohybuje mezi 75 a 90 mm a jsou rozdělení do kategorií označené jako „G“. Čím tlustší je rukojeť, tím lépe se drží, ale hůře se přehmatává. Tenčí rukojeť se snadněji přehmatává a také je snazší zapojit prsty a raketu zrychlit.

Výplet

Rakety mají originální výplet Yonex s průměrem struny 0,70 mm, který na trhu není běžně dostupný. Pouze ty nejvyšší modely raket made in Japan mají originální výplet BG 65 s průměrem struny 0,70 mm.

Původní a doporučené napětí výpletu

Napětí 8–10 kg.
Napětí doporučené výrobcem 8–12 kg.
Rakety, které se prodávají s výpletem, mají napětí 8–10 kg, podle toho, kolik napětí bylo ztraceno při transportu. Každý výrobce uvádí doporučené napětí výpletu, nejčastěji je to 8–12 kg. Napětí se uvádí proto, aby nemohlo dojít k poškození či zlomení rámu rakety při vyplétání, nárazu nebo prasknutí struny. Některé rakety s vyztuženými rámy snesou napětí výpletu až na 16 kg.

Výpletový vzorec: svislé*příčné, Instrukce k vyplétání na 72 průchodek. D = dolní, H = horní

22*22. Instrukce k výpletu: 4 uzle. Svisle: začněte nahoře uprostřed a vplétejte až po D9. Přes D12 se přesuňte k H11, pak se vraťte k H10 a následně přejděte k D10 a uzel udělejte na průchodce D8. (stejně na druhé straně)
Příčně:Udělejte uzlík na D6 a začněte u průchodky D9. S příčnými pokračujte k H7 a vše ukončete uzlem na průchodce H5.

Isometric

Technologie ISOMETRIC zvětšuje sweetspot o 7 %*. V porovnání s konvenčním rámem vytváří čtvercový tvar ISOMETRIC větší sweetspot, neboť optimalizuje křížení hlavních vertikálních a horizontálních strun.

Solid Feel Core

Speciální materiál uvnitř rakety pohlcuje vibrace hřídelky a zvyšuje pohodlí při úderu.

Control Support Cap

Ve srovnání s klasickou raketou má širší a o 88 % plošší top cap, díky tomu se raketa lépe drží a také je ovladatelnější.

Sonic Flare System

Nový plochý, extra tenký profil rámu, který se deformuje při dopadu míčku, zaručuje odpalu větší rychlost.

Slim Shaft

Užší hřídelka lépe klouže vzduchem, odpaly jsou razantnější a rychlejší.

Kód a barva

NF-001F Green

Číslo dodavatele

231-NF001F-003

Země původu

Čína

Záruka

Na rám se vztahuje jednoletá záruka (běžné užívání), na výplet se záruka nevztahuje.

Hmotnost

0.3 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Rám: Grafit. Shaft: Grafit.

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Nevystavujte prudkým změnám teplot. Ukládejte do obalu, zejména při nižších teplotách.

Hodnocení zákazníků