1 turistická ultra skladná hůl MT 900

849 Kč
8493720

Dlouho vyvíjená turistická hůl s dlouhou životností, o kterou se při trekingu v horách budete moci opravdu opřít.

Vyrážíte na túru nebo na trek a potřebujete hole, na které se můžete spolehnout a které lze snadno přepravovat? Tento model je nejskladnější a nejodolnější z celé řady.

Otázky a odpovědi
Barva: Černá / Kaštanová
Doručení domů
Dostupné
Bezplatné vyzvednutí za 1 hodinu na prodejně
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

ERGONOMICKÝ TVAR

Dlouhá 3D rukojeť z tvarované pěny. Prodloužená rukojeť. Poutko.

MOŽNOST NASTAVENÍ

Vnější blokace. Rychlé a přesné nastavení. Od 110 do 130 cm. Složená: 36 cm.

Skladnost

Hůl je z 5 částí. Délka složené hole: 36 cm. Šířka: 6 × 6 cm.

ODOLNOST

Hliník 7075-T6. Průměry trubek 20/18/16/16/16 mm. Wolframová špička.

KOMPATIBILITA

Kroužky jsou dodány. Mnoho doplňků a náhradních dílů v nabídce zvlášť.

HMOTNOST

275 g/hůl.

Technické informace

Jak tato hůl vznikla?

Hůl byla celá navržená a schválená naším týmem milovníků turistiky a trekingu, který sídlí na úpatí masivu Mont Blanc. Byla testována na legendárních trecích okolo hory Mont Blanc, v marockém Atlasu a okolo Tenerife. Hůl také úspěšně absolvovala 550 km dlouhý trek po Kanárských ostrovech a v Pyrenejích (GR10).

Proč jsme se zaměřili na odolnost?

Treking milujeme kvůli klidu odlehlých míst, kvůli tomu se často dostanete i do míst daleko od civilizace. Navíc si na zádech nesete veškeré vybavení na několik dní. Musíte si být jistí, že se na hole můžete opravdu spolehnout. Proto jsme se rozhodli pro širší trubky z vysoce kvalitního hliníku. Do zóny pro nastavení délky Push-Pin jsme přidali vnitřní výztuhu. Tento model proto „unese“ zátěž 560 N (~56 kg) na jednu hůl. Tato hodnota je výsledkem testování (stlačení v ose hole).

Proč jsme se zaměřili na skladnost?

Než dorazíte na výchozí bod treku, musíte často použít různé dopravní prostředky. Zároveň v batohu máte spoustu dalšího vybavení. Proto je mnohem výhodnější mít hole, které zaberou opravdu minimum místa. Když tyto hole složíte, bez problémů se vejdou do postranní kapsy vašeho batohu.

Jak jsme navrhovali rukojeť?

Zvolili jsme pěnu EVA. Je měkká a dobře odvádí pot a je odolná i při častém použití. Pod rukojeť jsme přidali dlouhý grip, který využijete při prudkých stoupáních. Rukojeť samotná je nejpohodlnější z řady, je zaoblená, prodloužená a příjemná na dotek. Umožňuje opravdu jisté uchopení. Co se týče poutka, zvolili jsme tenčí poutko bez zbytečných švů, které předchází vzniku puchýřů.

Jak hole nastavit na správnou délku?

Před použitím hole: rozložte hůl dokud neuslyšíte cvaknutí systému Push-Pin. Neváhejte konzultovat návod k použití. Pro nastavení délky Předloktí ruky, kterou hůl držíte, musí svírat pravý úhel s tělem.
Otevřete páčku vnějšího blokátoru, nastavte hůl na požadovanou délku a páčku opět zavřete.
Nikdy nepřekračujte značku „STOP“. Hůl by se pak mohla při používání zlomit.

Rady k používání

Turistická hůl je určena k tomu, aby vám pomáhala držet rovnováhu, usnadnila chůzi a celková námaha se rozdělila mezi paže a nohy.
Aby bylo používání holí opravdu bezpečné, před každou túrou (i při ní v pravidelných intervalech) zkontrolujte dotažení/zablokování všech částí a do hole se pořádně opřete.
Pokud máte pocit, že se hůl příliš prohýbá nebo není tak pevná, dotáhněte blokovací kolečko. Otevřete páčku a kolečko zašroubujte o čtvrt až půl otáčky.
Za bouřky nenoste na batohu.

Rady k údržbě

Správná údržba hole je zárukou jejího optimálního fungování a zároveň prodlouží její životnost.
Pokud se při používání mohla do hole dostat voda, rozmontujte ji před uložením na jednotlivé díly a nechte zcela vyschnout. Prach, bláto a jiné znečištění omývejte vodou nebo na sucho jemným kartáčem nebo štětcem.
Jakmile budou hole zcela suché, jednotlivé díly můžete opět smontovat a hůl uložit. Nedoporučujeme hole olejovat ani jinak promašťovat.

Proč se hole prodávají po jedné?

Rozhodli jsme se prodávat turistické/trekové hole po 1 kusu. Na jedné straně proto, že se tak i používají. Ano, někteří lidé používají při turistice pouze jednu hůl. Na druhé straně je to praktičtější i v případě, že se jedna hůl zlomí nebo poškodí. Můžete si pak koupit pouze jednu hůl a nemusíte kupovat celý pár.

Doplňky prodávané zvlášť a kompatibilní s tímto výrobkem

Výhodou nákupu trekových holí Forclaz je široká nabídka kompatibilního příslušenství a náhradních dílů. Můžete jim tak prodloužit životnost. Koncovky na turistické hole. kód: 8580865.

Letní talířky: kód: 8503854.

Zimní talířky: kód: 8503857
Náhradní hrot: kód: 8577676

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Rukojeť 100% HLINÍK Rukojeť 100% ETHYLENVINYLACETÁT

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Před uskladněním hůl povolte, prodloužíte tak její životnost.

TESTY

Abychom správně stanovili zátěžové limity, změřili jsme, jaká síla a tlak jsou na hole vyvíjeny v těch nejnáročnějších situacích. Během vývoje musel každý model projít laboratorními testy, které simulovaly zátěž hole při chůzi (tlak, prohnutí ve třech bodech...) až do zlomení. Testuje se i každá část zvlášť (jak dobře drží jednotlivé díly u sebe atp.). Během výroby pak celé toto testování pravidelně opakujeme, abychom si byli jistí, že kvalita holí je stále stejná.

Schváleno

Kromě laboratorních testů také každý model prochází testováním v terénu, to má na starosti Théo, náš inženýr pro testování výrobků. Testy v terénu umožňují ověřit některé deklarované vlastnosti např. pohodlí, snadnost sestavení, míru vibrací atd. Životnost holí pak byla ověřena speciálním testem, při kterém hole obstály na treku po Kanárských ostrovech dlouhém 550 km a treku v Pyrenejích GR10.

Obrázky

1 turistická ultra skladná hůl MT 900
1 turistická ultra skladná hůl MT 900
1 turistická ultra skladná hůl MT 900
1 turistická ultra skladná hůl MT 900
1 turistická ultra skladná hůl MT 900
1 turistická ultra skladná hůl MT 900
1 turistická ultra skladná hůl MT 900

VIDEO

Podobné produkty

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi