1 turistická hůl SH 500 All Season červená

499 Kč

Hůl pro turisty, kteří hledají univerzální hole s velmi dlouhou rukojetí na pravidelné použití v letním i zimním období.

Turistické hole pro pravidelné turisty, kteří upřednostňují hole s delší rukojetí na túry na sněžnicích nebo v horách s prudkými svahy s velkým převýšením.

Otázky a odpovědi
Barva: Tmavě cihlová
Doručení domů
Dostupné
Bezplatné vyzvednutí za 1 hodinu na prodejně
Naše služby:
  • Výměna a vrácení do 90 dnů zdarma
  • Vyzvednutí na prodejně vždy zdarma
  • Doprava zdarma od 2500 Kč (standardní zásilky)

Klíčové vlastnosti

Ergonomický tvar

Pěnová rukojeť. Poutko podšité neoprenem se snadno upraví. Delší rukojeť.

Možnost nastavení

Nastavení výšky s vnějším systémem zablokování na klip. Délka: 77−135 cm.

Nízká hmotnost

Hmotnost: 260 g.

Skladnost

Složená: 77 cm. Rozložená: 135 cm.

Technické informace

Jak nastavit délku hole?

Předloktí ruky, kterou hůl držíte, musí svírat pravý úhel s tělem. Nastavení délky: rozšroubujte středový segment hole, pod kroužkem spodní části zvolte požadovanou délku hole (v centimetrech) a pevně zašroubujte bez použití síly. Stejně postupujte u spodního segmentu. Nikdy nepřekračujte „Stop line“, při používání by se mohla hůl zlomit.

Rady k používání

Před použitím zkontrolujte, že jsou hole dostatečně utaženy. Při chůzi z kopce nebo při velké námaze, např. během expedičního závodu, nastavte hole delší. Při sestupu raději pásek odepněte, abyste se v případě pádu nezranili.

Rady k údržbě

Správná údržba holí je zárukou jejich optimálního fungování a zároveň prodlouží jejich životnost. Pokud se při používání mohla do holí dostat voda, rozmontujte je před uložením na jednotlivé díly a nechte zcela vyschnout. Prach, bláto a jiné znečištění omývejte vodou nebo na sucho jemným kartáčem nebo štětcem. Jakmile budou hole zcela suché, jednotlivé díly můžete opět smontovat a hole uložit. Nedoporučujeme hole olejovat ani jinak promašťovat.

Proč se hole prodávají po jedné?

Rozhodli jsme se prodávat turistické/trekové hole po 1 kusu. Na jedné straně proto, že se tak i používají. Ano, někteří lidé používají při turistice pouze jednu hůl. Je tak pro ně výhodnější mít možnost koupit si pouze jednu. Na druhé straně je to praktičtější i v případě, že se jedna hůl zlomí nebo poškodí. Můžete si pak koupit pouze jednu hůl a nemusíte kupovat celý pár.

Příslušenství

Odšroubovatelné zimní talířky (o velkém průměru) jsou součástí balení. Kompatibilní s letními talířky Quechua.

Nezapomínejte na BEZPEČNOST!

Pokud se vydáváte do volného terénu, pořiďte si mapy, kompas a/nebo GPS a také nezapomeňte na lavinový vyhledávač, lopatu a lavinovou sondu. Tato „svatá trojice“ vám může zachránit život v případě zavalení lavinou, příp. můžete vy někomu zachránit život tím, že jej rychle z laviny vyhrabete. Nezapomeňte si před odchodem také zopakovat zásady bezpečného pohybu v horách.

Záruka

Na tento výrobek se vztahuje dvouletá záruka od data prodeje uvedeného na účtence. Poškozený výrobek v záruční lhůtě zdarma vyměníme za nový. Záruka se vztahuje na všechny vady výrobku, s výjimkou vad vzniklých běžným opotřebením nebo způsobených nestandardním zacházením.

Hmotnost

0.26 kg

Koncepce a technologie výrobku

Složení

Hřídel/rukojeť 100% Hliník Rukojeť 100% EVA (etylenvinylacetát)

RADY PRO SKLADOVÁNÍ

Hole skladujte na suchém místě bez dotažení zamykacího systému.

Pokyny pro uživatele

Za bouřky nenoste na batohu.

TESTY

Abychom správně stanovili zátěžové limity, změřili jsme, jaká síla a tlak jsou na hole vyvíjeny v těch nejnáročnějších situacích. Během vývoje musel každý model projít laboratorními testy, které simulovaly zátěž hole při chůzi (tlak, prohnutí ve třech bodech...), dokud se nezlomila.
Testuje se i každá část zvlášť (jak dobře drží jednotlivé díly u sebe atp.). Během výroby pak celé toto testování pravidelně opakujeme, abychom si byli jistí, že kvalita holí je stále stejná.

Schváleno

Testování v terénu. Kromě laboratorních testů také každý model prochází testováním v terénu, to má na starosti Théo, náš inženýr pro testování výrobků. Testy v terénu umožňují ověřit některé deklarované vlastnosti např. pohodlí, snadnost sestavení, míru vibrací atd.
Životnost holí je pak ověřována speciálním testem, při kterém se hole testují na vzdálenost 500 km.

Podobné produkty

Obrázky

1 turistická hůl SH 500 All Season červená
1 turistická hůl SH 500 All Season červená
1 turistická hůl SH 500 All Season červená

Hodnocení zákazníků

Načítání

Otázky a odpovědi