Rezervace a doručení na prodejnu zdarma | Doprava standardních zásilek domů zdarma od 2000 Kč*
QUECHUA
  • PÁNSKÉ NEPROMOKAVÉ BUNDY NA NENÁROČNOU TURISTIKU Turistika - NEPROMOKAVÁ BUNDA NH 500 ŠEDÁ QUECHUA - Turistické oblečení
  • PÁNSKÉ NEPROMOKAVÉ BUNDY NA NENÁROČNOU TURISTIKU Turistika - NEPROMOKAVÁ BUNDA NH 500 ŠEDÁ QUECHUA - Turistické oblečení
Kód : 8554069
Přidat k oblíbeným
Výrobek byl již přidán
PÁNSKÉ NEPROMOKAVÉ BUNDY NA NENÁROČNOU TURISTIKU

Pánská turistická nepromokavá bunda NH 500 QUECHUA

QUECHUA
4.8/5
4.8/5

Barva : Černošedá

Názory zákazníků
Hodnocení velikosti
Pro tuto velikost zatím není hodnocení
Decathlon
Ekologicky vyrobená nepromokavá bunda NH 500 na pravidelné výlety v lese nebo na pobřeží v deštivém počasí. Chcete se vydat na túru, ale nechce se vám nosit batoh? Tuto nepromokavou bundu lze přeměnit na tašku přes rameno se síťovinovou kapsou na telefon. Ten tak budete mít na dosah ruky.

Klíčové vlastnosti

Voděodolnost Nepromokavý zátěr 2 000 mm. Nepropustné švy. Vysoký límec. Kapuce.
Snadný přenos Lze přeměnit v tašku přes rameno se síťovinovou kapsou na telefon.
Kapsy 4 kapsy: 2 kapsy na ruce na zip, 1 náprsní kapsa, 1 síťovinová na telefon.
Ekologická výroba Ekologická výroba: barvení/materiál s menší spotřebou vody a méně emisemi CO₂.
Odvětrávání Odvětrávací zóny na zádech: lepší cirkulace vzduchu a omezení srážení vlhkosti.
Prodyšnost Hydrofilní zátěr (RET=12): zabraňuje srážení vlhkosti. Síťovinová podšívka.
Volnost pohybu Záhyb na bedrech usnadňuje ohýbání a sezení.
Nízká hmotnost Hmotnost: 510 g ve velikosti L.

Technický popis

Věříme v barvení šetrné k životnímu prostředí

Naše týmy neustále hledají inovativní postupy, které by byly méně náročné na vodu a tolik ji neznečišťovaly. Technika dope dye (hromadné barvení) ušetří až 60 % vody a výrazně sníží množství vyprodukovaného CO₂. Barvení technikou dope dye také zajistí trvalejší obarvení.
U této bundy jsme použili tento nový postup na hlavní materiál u tmavě modrého provedení a na podšívku u dalších barevných provedení, postupně plánujeme rozšířit tento postup na všechny barvy.

Známka šetrnosti k životnímu prostředí

Na stupnici A až E tento výrobek obdržel známku B.
Dopad výrobku na životní prostředí je stanoven pomocí nejrůznějších ukazatelů a zohledňuje celý jeho životní cyklus. Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka na stupnici ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků (triček, kalhot, batohů atd).
Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí.

Nepromokavost

Oděv byl testován v dešťové komoře pod proudem 60 litrů vody/m²/h po dobu 1 hodiny. Tento test simuluje podmínky průměrné přeháňky. Materiál této bundy je vodoodpudivý, tzn. že po něm kapky vody stékají a nevsakují se. Materiál tak nenasákne vodou, ale zůstane lehký a prodyšný. Vodoodpudivost je speciální úprava na svrchní straně materiálu. Hlavní švy, které jsou nejvíce vystaveny dešti, jsou nepropustné.

Jak udržet nepromokavé vlastnosti bundy

Pro zachování nepromokavých vlastností po co nejdelší dobu vám doporučujeme pravidelně obnovovat vodoodpudivost materiálu. A to ideálně po každém třetím praní nebo po každých cca deseti použitích v dešti. Obnovení vodoodpudivosti se nejjednodušeji dosáhne pomocí tepla – buď v sušičce prádla, nebo například pomocí fénu na vlasy, ale po zkrácenou dobu. Pokud výrobek perete v pračce, je zásadní jej nechat důkladně vymáchat.

Míra nepromokavosti vyjádřená v mm

K měření nepromokavosti se používá metoda, která udává výšku vodního sloupce (podle normy ISO 811). Čím je hodnota vyšší, tím je materiál odolnější vůči prosáknutí. Materiál s nepromokavostí 2 000 mm odolá tlaku 2 000 mm vysokého vodního sloupce.

Prodyšnost materiálu

K měření prodyšnosti se používá hodnota RET, která udává odpor kladený materiálem vůči průniku par (dle normy ISO 11092). Čím je hodnota nižší, tím lépe materiál odvádí tělesnou vlhkost, a je tudíž prodyšnější.
RET < 9 = mimořádně prodyšný materiál.
9 < RET < 12 = velmi prodyšný materiál.
12 < RET < 20 = prodyšný materiál.
RET > 20 = materiál je málo prodyšný nebo neprodyšný.

Jak si vybrat nepromokavou bundu podle náročnosti aktivity

Během sportování se člověk více či méně zpotí, záleží na intenzitě a délce aktivity. Pokud prodyšnost oblečení není přizpůsobena dané aktivitě, vlhkost se sráží na vnitřní straně látky. Pak je spodní oblečení mokré. Ale ne proto, že by dešťové kapky prosákly látkou, je to vysrážená tělesná vlhkost, kterou materiál nestihl odvést pryč. Je tedy zapotřebí zvolit bundu do deště podle typu aktivity. Tato bunda byla navržena na dvouhodinový výlet v tempu max. 5 km/h.

Další doporučené výrobky

Abyste ochránili i vaše nohy, doporučujeme vám svrchní neproromokavé kalhoty NH 500. Tak si zajistíte kompletní ochranu před deštěm a nepřízní počasí.
A především: v roce 2019 jsme zavedli nový, ekologicky šetrnější způsob barvení i u těchto kalhot.

Záruka

Na naše turistické bundy poskytujeme dvouletou záruku.
Naším cílem je nabízet výrobky s dlouhou životností, které by se pro vás staly spolehlivým společníkem na výletech do přírody. Největší radost nám totiž udělá, když se naše výrobky stanou součástí některého z vašich nezapomenutelných dobrodružství.

Zobrazit více Zobrazit méně

Složení/rady

Složení
Hlavní materiál
100% Polyester
Vložka
100% Polyester
Rady k údržbě Perte se zapnutým zipem.
Doporučení pro praní
Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup
Perte v pračce - max. 30 °C - běžný postup
Nebělte bělicími prostředky
Nebělte bělicími prostředky
Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě
Sušte v bubnové sušičce při nižší teplotě
Nežehlete
Nežehlete
Nečistěte chemicky
Nečistěte chemicky
Rady pro skladování Před uložením se ujistěte, že je bunda zcela suchá.

Naše závazky

Schváleno Tato bunda byla testována a schválena k prodeji skupinou turistů po větrné a deštivé túře po pobřežní stezce na GR 34 v Bretani.
Testování výrobku Všechny naše modely byly testovány reprezentativním vzorkem uživatelů při simulaci reálných podmínek. Domníváme se totiž, že pouze testování v reálných podmínkách umožňuje vyvinout jedinečné funkční a stylové výrobky Quechua.
Záruka 2 roky

Hodnocení zákazníků z celého světa

Hodnocení našich týmů z celého světa

Otázky & odpovědi