Všechny prodejny jsou otevřeny pouze pro výdej internetových objednávek
Vyberte svou prodejnu

Usnadněte si nákup výběrem nejbližší prodejny

Zavřít Vybrat
QUECHUA
  • DÁMSKÉ BOTY NA ZIMNÍ TURISTIKU Dámské boty - KOTNÍKOVÉ BOTY SH 500 X-WARM QUECHUA - Dámské boty
  • DÁMSKÉ BOTY NA ZIMNÍ TURISTIKU Dámské boty - KOTNÍKOVÉ BOTY SH 500 X-WARM QUECHUA - Dámské boty
  • DÁMSKÉ BOTY NA ZIMNÍ TURISTIKU Dámské boty - KOTNÍKOVÉ BOTY SH 500 X-WARM QUECHUA - Dámské boty
  • DÁMSKÉ BOTY NA ZIMNÍ TURISTIKU Dámské boty - KOTNÍKOVÉ BOTY SH 500 X-WARM QUECHUA - Dámské boty
  • DÁMSKÉ BOTY NA ZIMNÍ TURISTIKU Dámské boty - KOTNÍKOVÉ BOTY SH 500 X-WARM QUECHUA - Dámské boty
  • DÁMSKÉ BOTY NA ZIMNÍ TURISTIKU Dámské boty - KOTNÍKOVÉ BOTY SH 500 X-WARM QUECHUA - Dámské boty
  • DÁMSKÉ BOTY NA ZIMNÍ TURISTIKU Dámské boty - KOTNÍKOVÉ BOTY SH 500 X-WARM QUECHUA - Dámské boty
Kód : 8544192
Přidat k oblíbeným
Výrobek byl již přidán
DÁMSKÉ BOTY NA ZIMNÍ TURISTIKU

Dámské turistické nepromokavé kotníkové boty SH500 X-warm béžové QUECHUA

QUECHUA
4.7/5
4.7/5

Barva : Tmavě šedá

Velikost podle očekávání (81%)
81% Říka, že velikost je
Podle očekávání
Naši zákazníci ohodnotili velikost
Malá 0
Nepatrně menší 3
Podle očekávání 21
Nepatrně větší 1
Velká 1
Naši zákazníci ohodnotili šířku
Úzká 1
Nepatrně užší 1
Podle očekávání 22
Nepatrně širší 5
Široká 0
Decathlon
  • Doručení na prodejnu Odhadované datum doručení 22/01/2021 Zdarma
  • Odběrné místo Odhadované datum doručení 26/01/2021 69
  • Doručení domů Odhadované datum doručení 26/01/2021 89
Kožené boty pro milovníky zimních výletů. Tyto hřejivé a nepromokavé boty vám dopřejí pohodlí a dobré zpevnění. Hřejivá obuv poskytuje ochranu před chladem i pohodlí za chladného počasí ve sněhu. Tato speciální podešev bude váš spolehlivý společník na všech zasněžených trasách.

Klíčové vlastnosti

Hřejivost Komfortní teplota v době nečinnosti: -3 °C. Při chůzi: -15 °C.
Nepromokavost Nepromokavá a prodyšná membrána udrží nohy v suchu.
Protiskluzové vlastnosti Technologie podešve SNOW CONTACT: speciální materiály a dezén podrážky.
Přilnavost Dobrá přilnavost na sněhu díky rozmístění výstupků a hloubce vzorku (4 mm).
Držení na noze Kotníková kožená obuv se šněrováním nohy dobře zpevní.
Detail výrobku

Technický popis

Jsou tyto boty dostatečně hřejivé na zimní turistiku?

Do obuvi jsme zvolili podešev z ultra hřejivých materiálů, které dobře izolují, a také jsme nechali více prostoru uvnitř. Obuv tak účinně chrání před chladem. Obuv prošla jak laboratorními testy, tak testováním v terénu reprezentativním vzorkem uživatelů. Ověřovali jsme, do jaké teploty boty zůstávají pohodlné, když zrovna stojíte, a poté za chůze, protože obě teploty se velmi liší: -3 °C v klidu, -15 °C v pohybu. Rovněž jsme vzali v potaz rozdílné pociťování chladu u mužů a žen.

Jak mě boty ochrání před vlhkostí?

Tato kožená obuv má membránu, která zajišťuje nepromokavost a prodyšnost. Membrána je velmi tenká vrstva materiálu (5–25 mikrometrů) nalepená na vnitřní straně materiálu. Zamezuje prosakování vody dovnitř, ale zároveň nebrání odpařování vlhkosti z boty ven. Kotníkové boty se syntetickou kožešinou zaručují ochranu nejen před chladem, ale také před vnikáním sněhu, a mezipodešev zaručuje perfektní izolaci. Udrží nohy v teple a v suchu.

Je obuv opravdu nepromokavá?

Nepromokavost obuvi byla ověřena v laboratoři, kde proběhla simulace chůze, při které byla bota z poloviny ponořená do vody. Zároveň obuv prošla i testem opotřebení a byla otestována i přímo v terénu. Během testování ověřujeme 3 stupně nepromokavosti: 2 000 dvojkroků (přibližně 4 km chůze), 4 000 dvojkroků (přibližně 8 km chůze) a 8 000 dvojkroků (přibližně 16 km chůze). Tento model obuvi dosáhl nepromokavosti 4 000 dvojkroků, tedy přibližně 8 km chůze.

Prodyšná obuv pro optimální tepelný komfort

Tepelný komfort je v podstatě rovnováha mezi hřejivostí boty a její schopností nechat nohu dýchat. V příliš hřejivé nebo málo prodyšné botě se kumuluje vlhkost, která může zapříčinit prochladnutí. Tuto obuv jsme navrhovali přímo na turistiku v zasněženém terénu, pravidelnou a často velmi fyzicky náročnou, a zvolili jsme pro ni technologii membrány, která na jedné straně zamezuje prosakování vody dovnitř, a na druhé straně umožňuje odvod přebytečné vlhkosti z boty ven.

Jaký je rozdíl mezi přilnavostí a protiskluzovými vlastnostmi?

Protiskluzovost obuvi závisí na počtu výstupků ve vzorku podrážky a na jejich tvaru, vzdálenosti a počtu. Přilnavost se odvíjí od použitých materiálů a dezénu podrážky, podobně jako u pneumatik. Protiskluzovost optimalizuje odraz, zabraňuje sklouznutí boty dozadu (při stoupání) a botu celkově stabilizuje.
Přilnavost zabraňuje sklouznutí nebo smýknutí na hladkém povrchu nebo ve ztížených podmínkách (déšť, sníh, led).

Je obuv přilnavá? Jaké má protiskluzové vlastnosti?

Podešve Snow Contact byly navrženy tak, aby přinášely maximální pohodlí, co se týče protiskluzových vlastností při došlapu a přilnavosti na sněhu. Uspořádání a hloubka výstupků (4 mm) byly inspirovány tlapkami rysů a byly strategicky zvoleny tak, aby zaručovaly co nejlepší protiskluzové vlastnosti v kopcovitém zasněženém terénu. Povrch a dezén vzorku byly pečlivě navrženy tak, aby co nejlépe přilnuly k tvrdému sněhu a rychle odvedly přebytečnou vodu, aby nedošlo k podklouznutí.

Co přináší technologie podešví Snow Contact?

Podešve Snow Contact jsou vyráběny z materiálu se specifickým složením a mají speciální vzorek. Díky tomu obuv neklouže a je velmi přilnavá. Podešve Snow Contact jsou tak mnohem účinnější než klasické podešve určené na sníh. Na ledovém povrchu vám však bezpečnou míru přilnavosti zaručí pouze nesmeky.

Proč je důležité, aby boty nohy dobře zpevnily?

Zpevnění nohy uvnitř obuvi je zásadní pro pohodlí během chůze. Dobré zpevnění napomáhá správně našlapovat v nerovném terénu (stoupání, klesání) a nohy uvnitř bot nekloužou sem a tam, což snižuje riziko vzniku puchýřů. Přenos energie do boty je efektivnější, takže dochází k menším energetickým ztrátám a únava se dostaví později. Ještě důležitější je pak dobré zpevnění při chůzi na sněžnicích.

Jakou má obuv životnost při pravidelném používání?

Naši inženýři provádějí také laboratorní testy, abychom si byli jistí, že s našimi výrobky budete vždy spokojeni. V laboratořích ověřujeme odolnost vůči vytržení oček a popruhů, kvalitu lepení, toxicitu, odolnost vůči UV záření, odírání podešve a částí svršku a rychlost opotřebení.

Proč zvolit kožené zimní boty?

Kůže je velice hřejivý materiál, který je zároveň extrémně odolný (a přitom přírodní), poddajný a maximálně pohodlný.
Zahřeje v zimě, nepřehřeje v mezisezóně, kůže má vynikající přirozenou vlastnost termoregulace. Údržba: obuv doporučujeme pravidelně kartáčovat (jemným kartáčem). Kartáčování také prodlužuje životnost kůže.

Jak se správně obout na zimní turistiku?

Abyste byli na zimu řádně připraveni, doporučujeme dodržovat následující zásady: Materiálnezapomínejte na hřejivé ponožky (ideálně s příměsí vlny), prodyšnost: ponožky vybírejte dle náročnosti túry a dbejte na to, aby byly ponožky prodyšné a nehromadila se v nich vlhkost, výška: výšku ponožky přizpůsobte výšce obuvi, přičemž pokud chcete nohám zajistit lepší ochranu, upřednostněte vyšší ponožky.

Jak co nejlépe zachovat funkční vlastnosti obuvi?

Vodoodpudivost znamená, že voda po látce stéká, aniž by se vsakovala. Materiál tak nenasákne vodou, ale zůstane lehký, prodyšný a hřejivý. Vodoodpudivost je speciální úprava na svrchní straně materiálu. Tuto úpravu je třeba obnovovat. Vhodné prostředky (např. spreje) jsou k dostání v našich prodejnách.

Záruka

Na tento výrobek se vztahuje dvouletá záruka od data prodeje uvedeného na účtence. Poškozený výrobek v záruční lhůtě zdarma vyměníme za nový. Záruka se vztahuje na všechny vady výrobku, s výjimkou vad vzniklých běžným opotřebením nebo způsobených nestandardním zacházením.

Známka šetrnosti k životnímu prostředí

Vliv výrobku na životní prostředí se vypočítává z celého životního cyklu a za pomoci řady ukazatelů. Po vyhodnocení je výrobku přiřazena známka na stupnici ABCDE, která vám umožňuje porovnat ekologickou šetrnost výrobků. Decathlon se dobrovolně zapojuje do této iniciativy a tím přispívá k ochraně životního prostředí. Více informací: http://developpement-durable.decathlon.com/

Hmotnost

36: 0,84 kg
37: 0,83 kg
38: 0,89 kg
39: 0,958 kg
40: 0,962 kg
41: 0,988 kg
42: 1,064 kg

Zobrazit více Zobrazit méně

Složení/rady

Složení
Podešev
100% pryž
Svršek
20% polyuretan, 30% polyester, 50% hovězí kůže
Podšívka
100% polyester
Hřejivá podšívka
100% polyester
Rady k údržbě Po použití opláchněte čistou vodou.. Sušte na suchém a odvětraném místě.
Rady pro skladování Boty doporučujeme skladovat na větraném, suchém a tmavém místě.

Naše závazky

Záruka 2 roky

Hodnocení zákazníků z celého světa

Hodnocení našich týmů z celého světa

Otázky & odpovědi