Rezervace a doručení na prodejnu zdarma | Doprava domů zdarma od 2000 Kč*
FOUGANZA
  • JEZDECKÉ PŘILBY - JEZDECKÁ PŘILBA 520 ČERNÁ FOUGANZA
  • JEZDECKÉ PŘILBY - JEZDECKÁ PŘILBA 520 ČERNÁ FOUGANZA
  • JEZDECKÉ PŘILBY - JEZDECKÁ PŘILBA 520 ČERNÁ FOUGANZA
  • JEZDECKÉ PŘILBY - JEZDECKÁ PŘILBA 520 ČERNÁ FOUGANZA
  • JEZDECKÉ PŘILBY - JEZDECKÁ PŘILBA 520 ČERNÁ FOUGANZA
  • JEZDECKÉ PŘILBY - JEZDECKÁ PŘILBA 520 ČERNÁ FOUGANZA
  • JEZDECKÉ PŘILBY - JEZDECKÁ PŘILBA 520 ČERNÁ FOUGANZA
  • JEZDECKÉ PŘILBY - JEZDECKÁ PŘILBA 520 ČERNÁ FOUGANZA
Kód : 8576845
Přidat k oblíbeným
Výrobek byl již přidán
JEZDECKÉ PŘILBY

Jezdecká přilba 520 černá lesklá FOUGANZA

FOUGANZA
Pohodlná a odolná přilba chránící hlavu v případě pádu. Na všechny jezdecké disciplíny. Věnujete se parkurovému skákání, drezuře nebo vyjížďkám ve volném čase? S přilbou 520 budete v bezpečí! Spojuje pohodlí, funkčnost a styl. Vnitřní vložku lze odepnout a vyprat či vyměnit.

Klíčové vlastnosti

Ochrana proti nárazům Přilba certifikována dle norem EN1384:2017 + PAS 015:2011
Pohodlí Pohodlný systém popruhů a pěnová výstelka v místech největšího tlaku.
Odvětrávání Funkční systém odvětrávání brání přehřívání hlavy.
Držení na těle Zdokonalený systém popruhů lépe obepíná hlavu jezdce.

Technický popis

Norma

Přilba certifikována dle norem EN1384:2017 + PAS 015:2011

Velikost

od 53 do 61.

Nízká hmotnost

520 g (velikost 57).

Ochrana

Základní funkcí přilby je chránit hlavu jezdce. Model 520 jsme v tomto ohledu důkladně testovali v našich laboratořích. Polykarbonátová skořepina přilby pohlcuje nárazy mířící na hlavu. To znamená, že při nárazu může dojít k její částečné deformaci. Tato deformace nemusí být vždy viditelná, protože se nachází ve vnitřní části přilby, proto je po pádu vždy třeba přilbu vyměnit za novou.

Pohodlí

Při vývoji této přilby jsme stáli před výzvou připravit pro vás přilbu, která by byla odolná, pevná, lehká a maximálně pohodlná. Abychom zlepšili pohodlí jezdce, zaměřili jsme se na systém popruhů, které obepínají hlavu. Popruhy jsou vyrobeny z hebkého polyesteru příjemného na dotek. Vnitřní vložka je připnuta pomocí suchých zipů, takže ji můžete odepnout a vyprat v pračce. V místech, kde přilba na hlavu nejvíce tlačí, je vybavena tlumicími pěnovými výstelkami.

Optimální odvětrávání

I při vyjížďkách si občas dáte pořádně do těla. Přilba 520 má propracovaný systém odvětrávání, který brání přehřívání hlavy a umožňuje odvádět pot. Tvoří jej 27 otvorů v přední a horní části přilby a odvětrávací kanály umístěné pod skořepinou. Díky tomu může přilbou volně proudit vzduch a horko je odvětráváno ven. Vzduch do přilby proniká přední částí a je odváděn vrchem. Díky tomu vás na konci jízdy už nebudou trápit mokré vlasy!

Držení přilby

Přilba, která na hlavě nedrží pevně a při jízdě se hýbe, nemůže dobře plnit svou ochrannou funkci. Pro lepší držení jsme proto úplně přepracovali systém popruhů přilby 520. Po několika pokusech jsme vytvořili ergonomický systém, který prochází přes týl jezdce pod bradu, aniž by na něj tlačil. Popruhy úplně obepínají hlavu jezdce, ale nebrání mu v pohybu. A zajišťují vynikající držení přilby na hlavě. Úkol splněn!

Jak správně vybrat přilbu

Přilbu 520 nabízíme ve velikostech od 53 do 61. Může se stát, že vaše velikost nebude v prodejně DECATHLON dostupná. V takovém případě si ji můžete objednat v našem eshopu. Pro správný výběr přilby je třeba nejprve změřit obvod hlavy a poté vyzkoušet více velikostí. Aby přilba skutečně poskytovala ochranu, musí dobře sedět na hlavě. Proto dětem nikdy nekupujte o něco větší přilbu s tím, že do ní časem dorostou!

Praktický detail

Jezdkyně s dlouhými vlasy se často potýkají s problémem, kam pod přilbu nacpat culík, když nechtějí jezdit s rozpuštěnými vlasy. Přilba 520 nabízí řešení: culík můžete protáhnout mezi skořepinou a popruhem vedoucím přes týl. Že nás to nenapadlo dříve...

Pratelná a vyměnitelná vnitřní vložka

Přilba 520 má vnitřní vložku ze síťoviny s pěnovými výstelkami, která zvyšuje pohodlí při jízdě. K přilbě je připevněna pomocí důmyslného systému suchých zipů. Lze ji snadno vyjmout a vyprat v pračce na 30 °C. Navíc je možné ji dokoupit samostatně. Takže pokud vaše přilba nebyla vystavena pádu, ale její vnitřek už jeví známky opotřebení, řešení je jednoduché! Koupíte si novou vnitřní vložku a budete se těšit z obnoveného pohodlí, aniž byste museli investovat do nové přilby.

Snadná údržba

Pro očištění přilby stačí její povrch otřít hadříkem. Rozhodně nepoužívejte rozpouštědla ani jiné agresivní čisticí prostředky, které by mohly přilbu poškodit či narušit její účinnost. Vnitřní vložku můžete prát v pračce na 30 °C.

Přilbu ukládejte a převážejte ve vhodném textilním sáčku, který ji ochrání před znečištěním, poškrábáním a světlem.

Propracovaný vzhled

Přilba 520 je dostupná v několika provedeních, aby si každý mohl vybrat dle svého vkusu a jezdecké disciplíny. Barevné i semišové přilby jsou doplněné různými ozdobnými prvky, aby si vybral skutečně každý. Někdo zvolí čisté linie klasické jednobarevné verze, jiný sáhne po dvoubarevném modelu. Přilby ozdobené štrasovými kamínky se jistě budou líbit jezdkyním specializovaným na drezuru.

Nastavení přilby

Přilba musí na hlavě dobře sedět a nesmí nikde tlačit. Jen tak může být zajištěna maximální ochrana. Přilbu je potřeba zapnout a zadní popruh utáhnout tak, aby při pohybu nepadala dopředu, dozadu či do stran.
Upínací systém přilby se musí zapínat pod čelistí a ne přes bradu. Musí být správně nastavený tak, aby přilba nemohla z hlavy sklouznout, ale zároveň nesmí škrtit.

Tlumení nárazů

Tato přilba je vyrobena tak, aby při pádu pohltila část energie nárazu, čímž dojde k částečné deformaci skořepiny a/nebo ochranné výstelky.
Přilba snižuje závažnost poranění hlavy. Ochrana poskytovaná přilbou záleží na okolnostech nehody. Nošení ochranné přilby bohužel nemůže vždy zabránit úmrtí nebo trvalým zdravotním následkům u postižené osoby.

Pokyny k používání:

Chápeme, že se nemůžete dočkat, až poprvé vyrazíte se svou novou přilbou do sedla. Pro svou bezpečnost si však před prvním použitím dobře prostudujte návod k použití. Tato přilba je určena výhradně k provozování jezdeckého sportu a nesmí být používána při motoristických sportech, ledních sportech a létání. Pokud chcete začít s čtyřbobem, Formulí 1 nebo rogalem, tato přilba pro vás není ta pravá. Pro příslušný sport vždy zvolte odpovídající ochranné vybavení.

Životnost

Pokud nedošlo k nárazu do přilby a přilba byla skladována v náležitých podmínkách, doporučujeme její výměnu po uplynutí 5 let od data výroby, které je uvedené na etiketě. KAŽDOU PŘILBU, KTERÁ BYLA VYSTAVENA NÁRAZU, DOPORUČUJEME VYMĚNIT ZA NOVOU, JELIKOŽ VZNIKLÉ ŠKODY MOHOU BÝT NEPOSTŘEHNUTELNÉ.

Zobrazit více Zobrazit méně

Složení/rady

Složení
Hlavní podšívka
100% Expandovaný polystyren
Schránka
40% Polykarbonát, 60% Akrylonitrilbutadienstyren
Popruh
100% Polyamid
Přezky
100% Polyoxymetylen
Pěna
50% Polyuretan, 50% Polyester
Rady pro skladování Udržujte v dostatečné vzdálenosti od zdroje tepla (radiátor, zadní okno v autě). Vysoké teploty mohou narušit ochranné vlastnosti polystyrenové výstelky.
Omezení v používání Pouze k jízdě na koni. Přilbu je třeba po nárazu vyměnit.

Více o produktu

Naše závazky

Schváleno Organizace ohlášená N° 2008, Dolomiticert s.c.ar.l
Testování výrobku Přilba byla testována v nezávislé laboratoři v souladu s platnými normami.
Záruka 2 roky

Hodnocení zákazníků z celého světa

Hodnocení našich týmů z celého světa

Otázky & odpovědi