Vyberte svou prodejnu

Usnadněte si nákup výběrem nejbližší prodejny

Zavřít Vybrat

JAK VYBRAT DALEKOHLED?

Tipy pro vás sestavil

Honza se myslivosti aktivně věnuje. V Decathlonu již nějaký ten pátek pracuje a je expertem na produkty značky Solognac. Potkat ho můžete na prodejně v Plzni.

Nevíte si rady s výběrem dalekohledu, který je pro vás ten pravý? Vyberte si dalekohled, který vyhovuje vaší praxi, a všimněte si, že první číslice je vždy zvětšení a druhá je průměr objektivu. Dalším důležitým kritériem bude okolní světlo. Čím vyšší je zvětšení, tím více budete rozlišovat detaily, ale ztratíte stabilitu a jas.

1. Jaký styl lyžování preferujete?

Sjezdové lyže - máte rádi carvingové pěkné zatáčky na sjezdovkách? Pokud ano, pak doporučujeme sjezdové lyže. Tyto lyže jsou poměrně úzké a poskytují vám větší citlivost od jedné zatáčky do druhé a dobrou trakci.

Freeride - Dáváte přednost prašanu? Pak potřebujete tento typ lyží. Jsou velmi široké (přes 85 mm) a mají v přední a / nebo zadní části kolébku, takže hladce vznášejí na prašném sněhu,zůstavají však stále dobře ovladatelné.

Freestyle - A na konec, pokud dáváte přednost terénním parkům, skákání a zkoušení nových triků, zvolte freestyle lyže, které mají dvojité špičky a jsou lehké a silné pro snadnou manipulaci.

2. Vaše úroveň

Začátečník - Začátečník je ten, kdo je na lyžích poprvé nebo s lyžováním teprve začíná. Ještě si však nevěří na náročnější sjezdovky. Když si vyberete lyže, ujistěte se, že jsou pro začátečníky přátelské. Na našem webu to uvidíte v popisu a v obchodě vám ochotně pomůže jeden z našich přátelských členů týmu.

Pokročilý - Pokročilí lyžaři jsou pohodlní na zelené až červené sjezdovce a většině typů sněhu. Pravděpodobně jste zvládli smykové zatáčky a chcete postupovat na řezbářské zatáčky, nebo pokud už jste tam, zdokonalte svou techniku. Při nakupování lyží dávejte pozor na „středně pokročilé“ a „pokročilé“.

Zkušený - Lyžujete rychle ve všech typech sněhu a na všech sjezdovkách a dobře víte, jak měnit různé zatáčky (malý poloměr, široký, vyřezávaný zatáček, smyčka). Budete mít možnost lyžovat na většině lyží, ale měli byste se podívat na návrhy speciálně pro zkušené lyžaře, protože zlepší váš výkon a ještě více zpříjemní vaši relaci.

Jak vybrat velikost lyží

3. Vaše velikost

Sjezdové lyže - Obecně platí, že pokud lyžujete na sjezdovce, můžete si vybrat lyže, které jsou 5 až 15 cm pod vaší výškou.

Allmountain - Všichni horští lyžaři si mohou vybrat lyže, které mají stejnou výšku jako oni, až na minimum o 10 cm kratší než oni.

Freeride - Váš dosah je o 5 cm kratší než vy a až o 10 cm větší než vy.

Freestyle - Rozhodněte se pro lyže, které jsou buď vaší výškou, nebo mezi vaší výškou a o 10 cm méně.

4. Vaše váha

Vaše váha také ovlivní vaši schopnost ovládat vaše lyže. Například pro lehkého lyžaře bude obtížnější ovládat a „ohýbat“ rigidní lyže, takže by mělo jít o pružné až středně ohebné lyže. Těžké lyžaře by si měli vybrat střední lyže. Pevné lyže jsou určeny pouze pro zkušené lyžaře.