Vyberte svou prodejnu

Usnadněte si nákup výběrem nejbližší prodejny

Zavřít Vybrat

Přilba 500

Bezpečí už
nebude omezující!

Lehká a pohodlná.
Na to, že ji máte na hlavě, za chvíli úplně zapomenete!

Přilba 500
999,-

Navržena pro pokročilé jezdce! Přilba ochrání hlavu v případě pádu. Zůstaňte při jízdě na koni v bezpečí!

Hledáte jednoduchou a elegantní jezdeckou přilbu? Už nemusíte, přilba 500 je pro vás jako stvořená! Je pohodlná, má dobré odvětrávání a spolehlivě ochrání. Odnímatelný vnitřek navíc můžete prát v pračce!

Zobrazit výrobek

Technickévýhody

Ochrana při nárazech

Přilba 500 vyhovuje aktuálním požadavkům na jezdecké bezpečnostní vybavení a podle odborných posudků je v souladu se směrnicí 89/686/EHS. Stejně jako všechny ostatní přilby, které můžete v Decathlonu zakoupit, i tato byla testována a schválena naší certifikovanou laboratoří.

Upravení velikosti

Díky kolečku na zadní straně na přilbě snadno nastavíte požadovanou velikost.

Držení na hlavě

4 bodový systém dobře obepne hlavu a zajistí, že se přilba na hlavě nebude hýbat.

Odvětrávání

Aby vám při ježdění nebylo na hlavu příliš teplo, je přilba 500 v přední a zadní části i na bocích vybavena odvětrávacími kanálky. Kanálky prochází proud vzduchu, který pomáhá odvádět jak přebytečné teplo, tak tělesnou vlhkost.

Pohodlí

vide

Pěnovou vnitřní „čepičku“ přilby je možné vyjmout a prát v pračce. Díky tomu vydrží přilba delší dobu stejně pohodlná, jak při koupi.

Nízká hmotnost

Přilba 500 je velmi lehká, váží pouze 508 g.

Testy v laboratoři

Jak naše přilby testujeme?

Stejně jako všechny ostatní přilby, které můžete v Decathlonu zakoupit, i přilba 500 byla testována a schválena naší certifikovanou laboratoří.
Proto mohla obdržet certifikaci i podle v současnosti platné normy, kterou je směrnice 89/686/EHS.
Laurent, vedoucí naší laboratoře, popisuje, jakým testováním všechny jezdecké přilby musí projít.

1. TEST ODOLNOSTI VŮČI NÁRAZU
2. TEST ODOLNOSTI VŮČI PRORAŽENÍ
3. TEST POKRYTÍ HLAVY
4. TEST ÚČINNOSTI SYSTÉMU UCHYCENÍ
5. CHINSTRAP TRACTION RESISTANCE TEST

TEST ODOLNOSTI VŮČI NÁRAZU

Měří schopnost přilby absorbovat energii vytvořenou při nárazu.

„Začínáme tím, že přilbu vystavíme těm nejextrémnějším klimatickým podmínkám, které musí vydržet. Pak přilbu upevníme na železnou hlavu přidělanou na kabelu, hlavu umístíme do určité výšky a pak ji necháme spadnout na železný podklad. Čím větší je zpomalení nárazu, tím je přilba lepší. V Decathlonu musí přilby projít přísnějšími testy, než jaké vyžadují platné normy.“

TEST ODOLNOSTI VŮČI PRORAŽENÍ

Měří odolnost přilby vůči proražení ostrým předmětem

„Přilbu umístíme na fixní podpěru ve formě hlavy a na méně odolné oblasti přilby (např. odvětrávání) necháme spadnout ostrý hrot. Tak se ujistíme, že se ostrý hrot nedostane do kontaktu s hlavou. Přilba totiž musí odolat ostrým předmětům (větvím, železným kolíkům překážek...). V Decathlonu ostrý hrot padá na helmu z větší výšky, než jakou stanovují platné normy.“

TEST POKRYTÍ HLAVY

Kontrola rozsahu pokrytí hlavy

„Na umělou hlavu umístíme přilbu vhodné velikosti a kontrolujeme, zdali dobře chrání všechna místa na hlavě náchylná ke zranění. Aby přilba jezdci zaručila maximální bezpečí, musí hlavu dostatečně zakrýt. Podobné je to ve fotbale. Dětský chránič holeně nemůže vyhovovat dospělému hráči, protože chránič mu nezakryje celou holeň, a tedy neposkytne dostatečnou ochranu.“

TEST ÚČINNOSTI SYSTÉMU UCHYCENÍ

Měří schopnost přilby zůstat při pádu na hlavě

„Přilbu nasadíme na železnou hlavu a pak se jí snažíme prudkým tahem dopředu sundat. Řemínky se ani pod tak velkým tlakem nesmí povolit. Pokud je zde jakákoliv chyba, švy nejsou dostatečně pevné, nebo jsou špatně uchycené apod., řemínky se přetrhnou.“

TEST ODOLNOSTI UPEVNĚNÍ ŘEMÍNKU POD BRADOU

Kontroluje pevnost řemínků a zapínání

„Jedná se o doplňkový test k předchozímu. Při tomto testu nasadíme přilbu na model hlavy vhodné velikosti, systém zapínání zatížíme 15 kg a poté přidáme další velkou zátěž, abychom zjistili, o kolik se řemínky natáhnou. Hodnota natažení řemínků nesmí překročit určitou hranici, řemínky se nesmí ani moc protáhnout, ani nesmí příliš pružit."