Volejbalové míče

Volejbalové míče a doplňky

Volejbalový míč, který chrání před otlaky

Zahrát si volejbal bez míče? Nemožné! Tento základní kámen každého úspěšného zápasu však musí mít takovou hmotnost a konstrukci, díky kterým bude nejen příjemný na dotek, ale i odolnější vůči nárazům, a omezí otřesy, jimž jsou vystaveny prsty hráčů. Míče určené na volejbal a plážový volejbal jsou vyrobeny tak, aby umožnily intenzivní hru.


Odolnější než míče na plážový volejbal

Klasické volejbalové míče se dlouho vyráběly z kůže. Dnes se vyrábí z kompozitních materiálů a PVC. Pod jejich svrchním pláštěm se nachází tenká vrstva pěny, díky níž je míč příjemnější na dotek, ale také odolnější vůči nárazům. To má značný vliv na pohodlí hráčů, poněvadž míč omezuje otřesy prstů, což vede k lepší ochraně kloubů a vazů na rukou. Míče na plážový volejbal se v tomto ohledu prakticky neliší. Tvoří je však výhradně PVC, aby lépe odolaly nárazům o písek. Bez speciálního míče se proto při plážovém volejbalu neobejdete. Co se tlaku týče, u míčů na plážový volejbal je nižší než u klasických míčů, konkrétně jde o 200 milibarů oproti 300.


Volejbal mohou hrát všichni

Některé míče od DECATHLONU jsou vyrobené z plastu, aby se příjemněji drželi v ruce, a jsou asi o 10 % lehčí než oficiální míče, aby se s nimi začátečníci snáze naučili hrát. Pěnové míče jsou velmi měkké, a tudíž vhodné pro trénink nejmladších volejbalistů. Při výměnách nezpůsobují otlaky, a představují tak ideální způsob, jak si osvojit základní techniku hry. Nevíte, jaký míč vybrat? Odpověď naleznete v našem průvodci výběrem volejbalového míče.


Darujte radost ze sportu dárkovou kartou Darovat dárkovou kartu