Turistické pláštěnky dospělé

Plášťenka nebo pončo rozhodně nesmí chybět ve vašem turistickém batohu. Vždy je lepší být připraven, než se nechat deštěm překvapit. Turistické pláštěnky a ponča jsou vyrobena z nepromokavého materiálu a jsou dostatečně velká, aby se pod ně vešel i váš batoh. Pokud byste ale chtěli pouze pláštěnku na batoh, i tu pro vás máme.

Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
4.4/5 podle 1588 Hodnocení z webu a z prodejen

DOSPĚLÉ TURISTICKÉ PLÁŠTĚNKY A PONČA

Turistické pláštěnky a ponča pro dospělé jsou nezbytnou součástí outdoorového oblečení pro každého, kdo často tráví čas venku. Nikdy totiž nevíte, kdy vás zastihne nečekaná přeháňka. Pláštěnka nebo pončo vás chrání před deštěm a vlhkostí, takže zůstanete v suchu a pohodlí.

Turistické pláštěnky a ponča se vyrábějí z nepromokavých materiálů, po kterých kapky vody stékají. Často jsou vybaveny kapucí, která chrání hlavu a krk před deštěm. Pláštěnky se hodí pro různé outdoorové aktivity. Kromě turistiky se používají například také při jízdě na kole.

TURISTICKÉ PONČO VERSUS PLÁŠTĚNKA

Pončo i pláštěnka vás ochrání před deštěm, významně se ale liší svým střihem. Pláštěnka má rukávy a zapínání na druky v přední části. Pončo je oproti tomu jakýsi přehoz, který zakryje vaše tělo i batoh, protože je dostatečně velké, aby se pod něj turistický batoh vešel. V ponču máte ruce schované pod přehozem, což může být při potřebě manipulace s předměty nepříjemné. Naopak při chůzi je pončo pohodlnější, protože jste celí schovaní.

NEPROMOKAVÉ TURISTICKÉ OBLEČENÍ

Pončo i pláštěnku byste měli mít vždy v batohu pro případ, že vás zastihne na túře přeháňka. Před cestou si ale vždy zkontrolujte předpověď počasí a pokud se dá očekávat déšť, volte raději rovnou nepromokavé turistické oblečení. Kvalitní outdoorová bunda a outdoorové kalhoty vás spolehlivě ochrání. Nezapomeňte ale ani na boty. Pokud nemáte boty vybavené membránou, je nutné nepromokavost obnovovat pomocí impregnace.

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu