Dámské outdoorové boty

Dámské outdoorové boty byly navrženy pro pohodlnou chůzi turistek, jejichž chodidla mají jiný tvar, než jejich pánských protějšků. Outdoorové boty jsou vybaveny kvalitní pevnou podrážkou s různou hloubkou vzorku, aby vás podržely i na nezpevněném terénu. K dispozici jsou boty nízké, kotníkové i vysoké. Nezapomeňte si na své cesty pořídit také dostatečně velký turistický batoh.

Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
ECODesign
349 Kč -14%
299 Kč
*Od 11. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
ECODesign
1 399 Kč -7%
1 299 Kč
*Od 15. 3. 2023 až do vyčerpání zásob
1 299 Kč -23%
999 Kč
*Od 22. 10. 2022 až do vyčerpání zásob
1 899 Kč -21%
1 499 Kč
*Od 6. 10. 2022 až do vyčerpání zásob
3 899 Kč -15%
3 299 Kč
*Od 17. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
2 299 Kč -26%
1 699 Kč
*Od 11. 2. 2022 až do vyčerpání zásob
4.3/5 podle 14874 Hodnocení z webu a z prodejen

DÁMSKÉ OUTDOOROVÉ BOTY

Dámské outdoorové botypatří mezi základní vybavení každé ženy, která se vydává na delší či kratší turistickou túru. Při jejím výběru dbejte na to, aby vám byly boty pohodlné a svými vlastnostmi odpovídaly terénu, ve kterém se budete pohybovat. Při výběru dámských outdoorových bot je třeba zvážit ještě jeden faktor: bezpečnost. Při zdolávání obtížného terénu je důležité zůstat v bezpečí. Podrážka z odpovídajícího materiálu a se správným vzorkem se postará o dobrou přilnavost. Vyztužená špička zase ochrání vaše prsty před kameny a nárazy do kořenů.

Kromě technických vlastností je pro ženy důležitý samozřejmě také design. Proto nabízíme jednotlivé modely ve více barevných variantách, aby si každá žena mohla vybrat takové boty, které se jí budou dobře nosit a bude je mít ráda. Důležité je také jejich sladění se zbytkem outdoorového oblečení.

VÝŠKA DÁMSKÝCH TURISTICKÝCH BOT

Při výběru dámských turistických bot je třeba moudře vybírat mezi nízkými, vysokými a středně vysokými botami. Zatímco nízké a středně vysoké dámské turistické boty jsou ideální na jednodenní výlety, vysoké dámské turistické boty doporučujeme na několikadenní výpravy. Jedná se o mimořádně pohodlné outdoorové boty, které vám poskytnou bezkonkurenční flexibilitu a lehkost. Rozhodně ale nevyrážejte na túry v obyčejných teniskách.

Výška boty ovlivňuje poskytovanou podporu kotníku. U vysokých a středně vysokých dámských turistických bot je kotník zpevněný, což zabraňuje nepříjemným zraněním způsobeným špatným došlapem. Takové riziko je samozřejmě vyšší v náročném terénu. Pokud víte, že hledáte boty na nenáročnou turistiku v nížinách, postačí vám nízké modely končící pod kotníkem.

PODRÁŽKA DÁMSKÝCH TURISTICKÝCH BOT

Abyste si zajistili, že vaše boty budou mít v terénu správnou přilnavost, zaměřte se na podrážku. Jedná se o základní kritérium při výběru dámských turistických bot. Typ a vzorek podrážky se bude lišit podle toho, kam s botami budete chtít vyrazit. Na lehčí procházky v rovinatém terénu vám stačí podrážka s mělčím vzorkem a z měkčí gumy. Naopak do náročného horského terénu potřebujete podrážku, která vás podrží. Tedy s hlubším vzorkem a z pevnějšího materiálu.

Darujte radost ze sportu

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu