Turistické, kempingové a rodinné stany

Kompletní nabídka stanů, kde si vyberete na základě vašich priorit. Ať už sháníte lehké a skladné trekové stany nebo radši pohodlné velké rodinné stany, jistě zde nalezenete ten nejlepší pro vás.

Přeskočit kategorie Přeskočit kategorie
JAK VYBRAT
STAN
Rada zde
stan 2 seconds EASy 
prohlédnout stan
ECODesign
1 099 Kč
ECODesign
3 799 Kč
ECODesign
2 899 Kč
4.3/5 podle 9184 Hodnocení z webu a z prodejen

Konstrukce stanu

Prutové stany - Prutová konstrukce je klasika. Používá se jak u malých kempingových, tak i u velkých rodinných stanů. Speciální pruty vyrobené z hliníku naleznete také u trekových stanů, kde je kladený velký důraz na nízou hmotnost a skladnost.


Samorozkládací stany - Tyto stany možná znáte také pod názvy 2 Seconds, PupUp, rozkládací, rychlorozkládací nebo samostavěcí stany. Jedná se o přelomovou konstrukci, kdy stačí stan pouze vyndat z obalu, odstranit bezpečnostní popruh a stan se sám postaví. Vám pak stačí pouze přikolíovat a je hotovo. Problém občas může nastat při skládání. Proto pro vás náš expert Lukáš připravil návod Jak složit stan 2 Seconds.


Nafukovací stany - Tato přelomová konstrukce stanů si získává stále více a více příznivců. Opěrný systém stanu je tvořen nafukovacími tubusy, které jsou odolné vůči zlomení, lépe odolávací silnému větru, ale předevšim se rychle.

Typ stanu

Kempingové stany - Máte rádi prostor a pohodlí? Stany na kempování vám obojího dopřejí dostatek. Velké rodinné stany pro 4 až 8 osob vám dopřejí prostor jako doma,malé stany pro 1 až 3 osob vás nadhnou nízkou cenou a rychlým stavěním.


Turistické stany - Pokud rádi chodíte po horách s turistickým batohem na zádech, je turistický stan právě pro vás. Jedná se o ultralehké stany, které jsou velice skladné a lehké, takže nezabírají tolik místa v batohu a zároveň se nepronesou.


Alpinistické stany - Tyto stany jsou také nazývány expediční stany a jsou určeny do opravdu extrémních podmínek. Jsou konstruovány pro boj s neustálým silným větrem a sněhem. Zároveň jsou také vyráběny v reflexních barvách tak, aby byly na sněhu jasně vidět.

Technologie Fresh & Black

Díky převratné technologii Fresh & Black získáváte hned dvě výhody najednou. Stany vyhotovené z tohoto jedinečného materiálu odráží tepelné záření, takže se ve stanu podstatně sníží teplota. Na přímém slunci činí tento rozdíl až 17°C. Stan je také vybaven perfektním systémem odvětrávání a ventilace. Další výhodou je 99% tma bez ohledu na intenzitu slunečního záření. Můžete si tak v klidu pospat i přes to, že venkovní slunce už se dávno vyhouplo nad obzor.

Darujte radost ze sportu dárkovou kartou Darovat dárkovou kartu