Sněžnice a nesmeky

Objevte kouzlo chůze ve sněhu! Díky sněžnicím se můžete vydat na túru zasněženou krajinou , aniž byste se zabořili do sněhu. Doporučujeme se poohlédnout také po zimních outdoorovýchbundách nebo po zimních outdoorových botách. K těm se hodí mít v batohu během zimního období také nesmeky, tedy návleky na boty s ostrými hroty, které slouží proti klouzání na zmrzlém povrchu.

Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
399 Kč -42%
229 Kč
*Od 21. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
114,50 Kč/ks
4.5/5 podle 1544 Hodnocení z webu a z prodejen

SNĚŽNICE A NESMEKY

Turistické sněžnice a nesmeky jsou důležitým vybavením pro milovníky turistiky, kteří se vydávají do hor nebo zasněžené krajiny. Umožní bezpečně a pohodlně překonávat terén, který by jinak mohl být při procházení velmi obtížný nebo dokonce nebezpečný.

Turistické sněžnice jsou navrženy tak, aby vám pomohly při chůzi ve sněhu. Jde o plastovou konstrukci, kterou snadno nasadíte na outdoorové boty. Naučit se s nimi chodit vyžaduje jen velmi krátký trénink. Díky sněžnicím se budete moci procházet i v čerstvém prašanu, aniž byste do něj zapadávali. Oproti tomu nesmeky se používají při chůzi po zmrzlém sněhu nebo ledu. Jejich kovové hroty zvyšují trakci a tím i bezpečnost.

DOPLŇKY KE SNĚŽNICÍM

Zatímco k nesmekům nepotřebujete žádné další doplňky, ke sněžnicím by se vám mohly hodit. V první řadě doporučujeme pro větší pohodlí a stabilitu používat při delší chůzi v hlubokém sněhu kromě sněžnic také trekové hole, ideálně i se zimními talířky. Budete se o ně moci opřít a pokud byste náhodou skončili na zemi, s jejich pomocí se snadněji a rychleji vrátíte opět na nohy.

Nejen na uskladnění sněžnic doporučujeme pořídit speciální obal, který zároveň slouží i jako batoh. Na vaší výpravě se můžete setkat s kombinací terénu. V některých místech bude sníh ušlapaný nebo půjdete po cestě, ale v další části už se můžete od udusané cesty odpojit a pokračovat v otevřeném terénu. Nést sněžnice v ruce není ani příjemné, ani praktické, proto je vhodné mít na ně speciální batoh. Když nebudete mít sněžnice na nohou, prostě je schováte do batohu. Do něj můžete rovnou sbalit i pití a občerstvení nebo náhradní oblečení. Některé batohy mají navíc systém na uchycení trekových holí. Doma potom můžete sněžnice v batohu uchovávat, aby byly chráněné proti poškození.

NESMEKY NEJEN NA TÚRU

Nesmeky nemusíte nosit jen na lezení nebo zimní túry v horách. Hodí se je mít v záloze třeba i pro případ, že přijde ledovka ve městě. Díky tomuto skladnému doplňku se budete na kluzkém chodníku cítit bezpečněji. Nesmeky se prodávají v různých variantách a s odlišnými hroty, které mohou být celé kovové, anebo pouze s kovovými hroty. Nemusíte se tak bát, že byste ve městě vypadali nepatřičně. Navíc pokud můžete použitím nesmeků zabránit uklouznutí a případným zraněním, určitě to za to stojí.

dárkovou kartou