Ochrana proti hmyzu

Chraňte se proti otravnému hmyzu. Repelent je nejrychlejším pomocníkem, který využijete při túře i večerním posezení u ohně. Odpuzuje nejen komáry, ale i klíšťata. Pro klidný spánek si kolem lůžka roztáhněte moskytiéru. Pro jistotu mějte připravený zklidňující prostředek, kdyby si komáři přece jen našli cestu. Pokud vyrážíte do tropických oblastí, doporučujeme zvážit pořízení speciálního lehkého oblečení z řady Tropic.

Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
119 Kč
Repelent Vapo Junior 16% - 90 ml
PREDATOR

Repelent Vapo Junior 16% - 90 ml

Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
99 Kč -30%
69 Kč
*Od 8. 10. 2021 až do vyčerpání zásob
PINZETA NA KLÍŠŤATA
CARE PLUS

PINZETA NA KLÍŠŤATA

(6)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
99 Kč -20%
79 Kč
*Od 25. 5. 2023 až do vyčerpání zásob 5 266,67 Kč/L
4.5/5 podle 624 Hodnocení z webu a z prodejen

OCHRANA PROTI HMYZU

Hmyz může být velmi otravný i nepříjemný a jeho kousnutí způsobuje svědivé otoky i alergické reakce. Proto existuje několik různých metod ochrany proti hmyzu. Mezi ně patří repelenty, moskytiéry a speciální oblečení. Pokud už vás hmyze pokouše, potřebujete přípravky pro zmírnění svědění a případně i pinzetu na vyndavání klíšťat. Tyto metody a prostředky lze používat jak při turistice, tak i při běžných činnostech v městském prostředí.

Repelenty jsou látky, které mají odstrašující účinek na hmyz. Mohou být aplikovány v různých formách, jako jsou spreje, krémy, gelové nebo tekuté přípravky. Repelenty jsou obvykle založeny na látkách, jako je DEET, které odradí hmyz od sedání na vaši kůži. Tyto přípravky jsou velmi účinné a jsou vhodné pro použití při pobytu v přírodě. Je důležité však dodržovat pokyny pro použití, aby byl zajištěn co nejvyšší účinek.

Moskytiéry jsou další možností pro ochranu proti hmyzu. Moskytiéry lze umístit do různých prostorů například do stanů, chat nebo do ložnic. Jde o hustě tkanou síťovinu, skrze kterou hmyz neprolétne. Přitom skrz ni ale stále proudí vzduch, takže se vám bude dobře dýchat.

Kromě těchto metod je také důležité dodržovat další preventivní opatření proti hmyzu. Mezi ně patří nošení dlouhých rukávů a kalhot, obuv s uzavřenou špičkou, nošení klobouku nebo šátku na hlavu a použití síťových ochranných prostředků proti hmyzu. Dále je důležité vyhnout se oblastem, kde se hmyz často vyskytuje, jako jsou vodní plochy nebo porosty vysoké trávy.

V případě pobytu v zahraničí je také vhodné konzultovat se svým lékařem nebo cestovní kanceláří doporučená očkování nebo další preventivní opatření. V některých oblastech světa může být hmyz nositelem nebezpečných nemocí, jako je malárie nebo Zika virus.Ochrana proti hmyzu je velmi důležitá pro zajištění bezpečnosti a pohodlí během pobytu v přírodě i v městském prostředí. Repelenty, pinzety na klíšťata pro lidi, moskytiéry a přípravky na zklidnění kůže po štípnutí jsou účinnými způsoby ochrany proti hmyzu, avšak je také důležité dodržovat další preventivní opatření. Pokud se i přes všechna opatření stanete obětí hmyzu, měli byste to konzultovat s lékařem, aby byla zajištěna odpovídající léčba.

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu