Moskytiéry a ochrana před hmyzem při turistice

Chraňte se proti otravnému hmyzu. Repelent je nejrychlejším pomocníkem, který využijete při túře i večerním posezení u ohně. Odpuzuje nejen komáry, ale i klíšťata. Pro klidný spánek si kolem lůžka roztáhněte moskytiéru. Pro jistotu mějte připravený zklidňující prostředek, kdyby si komáři přece jen našli cestu. Pokud vyrážíte do tropických oblastí, doporučujeme zvážit pořízení speciálního lehkého oblečení z řady Tropic.

Přeskočit kategorie Přeskočit kategorie
Skip filters
Filtry
CENA
1 299 Kč
119 Kč
Repelent Vapo Junior 16% - 90 ml
Repelent Vapo Junior 16% - 90 ml
PREDATOR

Repelent Vapo Junior 16% - 90 ml

Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
4.5/5 podle 574 Hodnocení z webu a z prodejen

REPELENT, ZÁKLADNÍ OCHRANA PROTI HMYZU

Repelent proti hmyzu je látka, která se aplikuje na kůži, oblečení, ale i stan nebo spacák, a slouží k odpuzování hmyzu. Existují různé druhy repelentů, které se liší účinností a složením. Nejběžnější repelenty obsahují DEET nebo picaridin.DEET je účinný proti komárům a jinému hmyzu a má specifický zápach. Picaridin je novější látka, která má podobné účinky jako DEET, ale nevyznačuje se tak silným zápachem. Existují také přírodní repelenty, které obsahují éterické oleje jako citronela nebo eukalyptus. Ty mohou být skvělou volbou pro osoby s citlivou pokožkou. Jejich účinnost je ovšem nižší, než syntetické repelenty.
Je důležité aplikovat repelent na kůži a oblečení podle návodu na obalu a udržovat ho aplikovaný po celou dobu, kdy jste hmyzu vystaveni. Je také důležité vyhnout se aplikaci repelentu na sliznice (oči nebo ústa).Bohužel žádný repelent není 100% účinný proti všem druhům hmyzu a tak i při jeho použití můžete skončit se štípancem.

OŠETŘENÍ HMYZÍHO ŠTÍPNUTÍ

Štípnutí hmyzem může způsobit mírné až středně silné bolestivé otoky doprovázené zarudnutím. Jak zmírnit doprovázející svědění a štípnutí ošetřit? Ochlaďte místo pomocí studeného obkladu, to zmírní bolest i otok. Na postižené místo aplikujte gel obsahující aloe vera, mentol či jinou zklidňující látku. Místo bodnutí udržujte čisté a suché, aby se zabránilo infekci.V případě alergické reakce, pokud se objeví vyrážka, dýchací potíže nebo jiné příznaky alergické reakce, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc. Alergická reakce na štípnutí hmyzem může být velmi nebezpečná a v krajních případech i život ohrožující.

MOSKYTIÉRA PRO VÁŠ KLIDNÝ SPÁNEK

Moskytiéra představuje mechanickou ochranupřed komáry a jiným hmyzem. Moskytiéry se obvykle používají v místnostech i na venkovních prostranstvích, aby člověka ochránili před létavým hmyzem. Moskytiéry se skládají z síťoviny, která je tkaná z malých vláken, která jsou pro hmyz příliš malá na to, aby jím prolétli. V domácnostech se instalují jako síťky do oken nebo dveří, při turistice se roztahují přes stan nebo hamaku. Je důležité si uvědomit, že i když moskytiéra účinně odpuzuje hmyz, není 100% zárukou, že se hmyz nedostane do prostoru. Je také důležité moskytiéru pečlivě skladovat a pravidelně kontrolovat její stav.

I OBLEČENÍ VÁS OCHRÁNÍ

Pokud vyrážíte na expedici do tropických oblastí, pouhý repelent pro vás nebude dostatečný. Vlhké prostředí je pro komáry ideální, a jsou tak doslova na každém kroku. Proto jsou na trhu dostupné speciální oděvy vyrobené z lehkých materiálů. Ty jsou hustě tkané, takže skrz ně komáři neproletí. Zároveň jsou ale velmi lehké a prodyšné, abyste se i v tropických podmínkách džungle cítili co nejvíce příjemně. Kromě bundy a kalhot se na cestu vybavte dalšími doplňky, jako kloboukem s moskytiérou nebo moskytiérou pro vaše lůžko.
Darujte radost ze sportu dárkovou kartou Darovat dárkovou kartu