Outdoorové oblečení

Outdoorové oblečení bylo navrženo tak, aby při turistice i outdoorových aktivitách poskytovalo především pohodlí. Kvalitní oblečení je jedna z nejdůležitějších součástí vybavení každého turisty. Se správně zvolenou bundou, kalhotami, mikinou a tričkem se budete cítit pohodlně, nebude vám ani horko, ani zima a nebudete trpět při náhlých změnách teploty. Kromě outdoorového oblečení jsou důležité také správné outdoorové boty nebo turistický batoh.

Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
149 Kč -20%
119 Kč
*Od 3. 8. 2023 až do vyčerpání zásob
Od
499 Kč -10%
449 Kč
*Od 25. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
349 Kč -22%
269 Kč
*Od 28. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
4.7/5 podle 12372 Hodnocení z webu a z prodejen

Hiking versus treking

Hiking a treking představují outdoorové aktivity, které zahrnují chůzi v přírodě. Mezi těmito dvěma aktivitami jsou však některé rozdíly. Hiking znamená podnikání jednodenních výletů, po kterých se turista vrací zpět do své základny. Tou může být domov, kemp nebo třeba pronajatý srub. Oproti tomu trekingem rozumíme několikadenní výpravy, při kterých si turista nese na zádech veškeré potřebné vybavení. Tedy stan, matraci, spací pytel, vybavení na vaření, dehydrované pokrmy,... Taková výprava může trvat týden, měsíc i ještě déle. Oblečení, které je pro tyto dvě aktivity potřeba, se samozřejmě liší, ať už použitým materiálem, střihem nebo různými vychytávkami.


Aktivita v nížinách nebo v horách

Při výběru outdoorového oblečení je potřeba brát v potaz oblast, ve které se budete pohybovat. turistika v nížinách je samozřejmě velmi odlišná od chůze po horách. Takzvaný „nature hiking“ představuje především chůzi po přírodních stezkách nebo cestách, obvykle v blízkosti civilizace. Je to oblíbená aktivita pro rodinné výlety, procházky se psím parťákem nebo pro příjemný den strávený v přírodě. Oproti tomu „mountain hiking“ je značně náročnější, jelikož se jedná o pohyb v horách.


Outdoorové oblečení

Outdoorové oblečení je navrženo tak, aby bylo pohodlné a odolné při turistice a outdoorových aktivitách. Tento druh oblečení je obvykle vyroben ze speciálních materiálů, jako je například funkční tkanina nebo fleece, které jsou odolné proti vodě, větru a oděru. Outdoorové oblečení se skládá z několika kategorií, včetně:
Kalhot: Outdoorové kalhoty jsou navrženy tak, aby byly pohodlné a odolné při chůzi a outdoorových aktivitách. Obvykle jsou vybaveny širokými nohavicemi, kapsami a zipy pro snadné oblékání a svlékání.
Trička: Outdoorová trička jsou navržena tak, aby byla pohodlná a odolná při turistice a outdoorových aktivitách. Obvykle jsou vybavená odvětrávacími otvory nebo dalšími funkcemi pro snadné odvádění potu.
Bundy: Outdoorové bundy jsou obvykle vyrobeny z odolných a nepromokavých materiálů s teplou výplní a jsou vybaveny zipy nebo suchými zipy pro snadné oblékání a svlékání.
Obuv: Outdoorové boty jsou obvykle vyrobeny z odolné kůže nebo syntetických materiálů a jsou vybaveny protiskluzovou podrážkou pro bezpečnou chůzi po různých površích.
Pláštěnky: Turistické pláštěnky jsou navrženy tak, aby chránily oblečení před deštěm nebo vodou při outdoorových aktivitách. Obvykle jsou vyrobeny z odolného a voděodolného materiálu a jsou vybaveny suchým zipem nebo zipem pro snadné oblékání a svlékání.

Péče o turistické oblečení

Správná péče o turistické oblečení je důležitá pro jeho trvanlivost a spolehlivost. Zde jsou některé tipy pro péči o turistické oblečení:
Čištění: Pravidelně čistěte turistické oblečení, abyste odstranili nečistoty a zabránili poškození materiálu. Pro čištění turistické obuvi používejte houbu nebo kartáč a pro oblečení používejte mýdlo nebo prací prostředek na sportovní materiály.
Uskladnění: Uskladněte turistické oblečení na suchém a chladném místě, aby se zabránilo plesnivění a poškození.
Ošetřování: Pravidelně ošetřujte turistické oblečení, abyste zabránili poškození nebo opotřebení. Například pro ošetření turistické obuvi můžete použít krém na kůži nebo vosk na ochranu proti vodě.
Opravy: Pokud je vaše turistické oblečení poškozené, měli byste jej co nejdříve opravit, abyste zabránili dalšímu poškození nebo ztrátě funkčnosti.
Výměna: Pokud je vaše turistické oblečení opotřebené nebo poškozené natolik, že již není možné ho opravit, měli byste jej vyměnit za nové.

dárkovou kartou