Skialpové hole

Vyberte si z naší nabídky pevných nebo teleskopických skialpových holí z osvědčených materiálů. Skialpové hole jsou konstruovány tak, aby jezdci poskytly dostatečný “odpich” i stabilitu a zároveň odolaly mrazu a vlhku. Výběr správných skialpových holí ovlivní nejenom váš komfort při jízdě, ale i vaše výsledky a tím i celkový sportovní zážitek. S výběrem skialpinistických holí vám rádi pomůžeme na kterékoli z našich prodejen. Pořídit si u nás můžete i další skialpové vybavení a oblečení, jako například lyže, boty, vázání, href="https://www.decathlon.cz/browse/c0-vsechny-sporty/c1-skialpinismus/c3-skialpove-bundy/_/N-1o1yv4j" style="color:#0082C3;"> bundy, kalhoty nebo prádlo.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
4.6/5 podle 46 Hodnocení z webu a z prodejen

SKIALPINISTOVI PATŘÍ DO RUKOU SKIALPOVÉ HOLE

Skialpové hůlky jsou speciální druh lyžařských holí, které jsou navrženy pro použití při skialpinismu a freeride. Skialpové hole mohou mít jinou konstrukci i hmotnost než běžné lyžařské hůlky a jsou vybaveny prodlouženou rukojetí, která umožňuje snadné uchopení při stoupání i sestupu na svahu. Díky speciálnímu designu jsou skialpinistické hůlky vhodné pro rychlou změnu polohy při stoupání a skluzu. Pro skialpinisty jsou skialpové hůlky nezbytnou výbavou.

Skialpové hole jsou také vybaveny speciálními přezkami, které umožňují snadnou regulaci jejich délky. Tyto přezky jsou navrženy tak, aby byly snadno ovladatelné i v rukavicích. Umožňují rychlé a bezproblémové přizpůsobení délky skialpinistické hole aktuálním potřebám jezdce.

JAKÉ TALÍŘKY PATŘÍ NA SKIALPOVÉ HŮLKY

Talířek skialpové hůlky je většinou poloviční oproti normálnímu talířku. Má půlměsícový tvar, díky čemuž nehrozí, že zavadíte talířkem o lyži. Takový tvar předchází i nechtěnému pádu nebo "škobrtnutí". Některé talířky skialpových hůlek mohou mít i části z měkkého plastu. Díky tomu dosáhnete podobného účinku jako u polovičních talířků.

VÝBĚR SKIALPINISTICKÝCH HŮLEK

S výběrem ideálních skialpinistických hůlek mám velice rádi pomůžeme na kterékoli z našich prodejen. Stejně tak vám můžeme poradit i s výběrem dalšího skialpového vybavení a oblečení. Jste-li začátečník, určitě se vyplatí nechat si poradit přinejmenším s výběrem samotných skialpinistických lyží, botči vázání. Výběr oblečení již nevyžaduje tolik pozornosti, ale i při výběru bundy, kalhot nebo termoprádla je lepší nechat si poradit, nebudete-li si svou volbou jistí. Jež to lepší, než abyste se zbytečně uvedli do nepohodlí a svůj oblíbený sport si proto tolik neužili.

Pokud budete skialpové hole vybírat sami, doporučujeme pro zvolení správné délky použít tento postup: Obraťte hůlku a chyťte ji pod talířkem; ruka by v lokti měla svírat 90° úhel. Pokud máte teleskopickou skialpovou hůlku, není pro vás výběr délky tak podstatný, jelikož ji lze nastavit do více pozic. Můžete vybírat i podle hmotnosti, velikosti sněhových talířků a použitých materiálů.

dárkovou kartou