Sluneční a lyžařské brýle na skialpinismus

Pro maximální pohodlí při sjezdu nebo stoupání jsou zapotřebí lyžařské nebo sluneční brýle. Prohledně si také naši nabídku oblečení na skialpinismus.

Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
1 499 Kč -26%
1 099 Kč
*Od 2. 8. 2023 až do vyčerpání zásob
FOTOCHROMATICKÉ
1 299 Kč
FOTOCHROMATICKÉ
1 799 Kč -27%
1 299 Kč
*Od 28. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
249 Kč
4.3/5 podle 1384 Hodnocení z webu a z prodejen

Skialpové a sluneční brýle

Skialpové lyžařské brýle

Jako skialpové brýle můžete používat klasické lyžařské brýle. Doporučujeme vám používat lyžařské brýle, které mají výměnné sklíčko, nemusíte přemýšlet nad tím jaké zrovna v ten den budete používat. Dobrou volbou jsou také fotochromatické zorníky, které se zatmavují bez jakékoliv manipulace. Tmavá skla brýlí se hodí do krásného slunečného počasí, zatímco rozjasňovací nebo čirá skla se hodí v případě, že je zamračeno. Propustnost zorníků se ozančuje písmenem S.

S0- propustí 100% až 80% světla, to jsou zorníky čirá

S1- propustí 80% až 43% světla, to můžou být zorníky žluté, nebo růžové

S2- propustí 43% až 18% světla, zorníky jsou hnědé a jsou spíše do jasného počasí

S3- propustí 18% až 8% světla, do jasných dnů

Zrcadlové zorníky, jsou nachylné na poškrábání a je potřeba se o ně náležitě starat, proto nejsou doporučované pro malé děti. Dnes už je pravidlem, že se při správné manipulaci brýle nemlží. Mají dvojte sklíčko, které tomu zabraňuje. Při výběru Skialpových brýlí dbejte na to aby dobře seděli na obličeji i s helmou a nedocházelo k nechtěněmu průniku studeného vzduchu na čelo.

Navíc se mohou použít společně s dioptrickými brýlemi, pokud jsou označené symbolem OTG.

Sluneční brýle

Sluneční brýle na skialpinismus využíjte v nejlepší případě pouze na výstup, nikoli na sjezd. Jsou navržené pouze tak, aby zabránili nechtěnému UV záření a nebyvají navržené pro ochranu před sněhem. Proto je využívejte pouze při výstupu nebo odpočinku v přírodě. Některé sluneční brýle mají polarizační skla, která zabraňují odlesků od sněhu nebo vody.

dárkovou kartou