Lavinové vybavení a první pomoc

Bezpečnost při skialpinismu je tím nejdůležitějším při tomto sportu. V této kategorii nabízíme lavinové sondy, lavinové vyhledávače a lopaty na případné vykopaní zavaleného. Prohlédněte si také naše lekárničky pro případná drobná zranění. Koukněte se také na skialpové přilby.

4.5/5 podle 12 Hodnocení z webu a z prodejen

Lavinové vybavené

Lavinové vybavení je skupina nástrojů a vybavení, které se používají pro zvýšení bezpečnosti při pohybu v oblastech ohrožených lavinemi.Patří sem například lavinové lopaty, sondy a vyhledávače přeživších. Lavinová lopata je nástroj, který se používá k odstraňování sněhu a hledání zasypaných osob. Lavinová sonda je dlouhý proutek s metrickou stupnicí, který se používá k hledání zasypaných osob pod lavinem.Lavinový vyhledávač je elektronický přístroj, který vysílá signál a pomáhá při hledání zasypaných osob.

Vybavou některých skialpových batohů bývá také lavinový airbag, který může výrazně zvýšit šanci na přežití v případě laviny.V případě že používate lavinový vyhledávač je dobré, před tím než vyrazíte na

skialpy, umět s tímto přístrojem zacházet a zjisti všechny informace. Jak dlouho zůstane nabitý, dosah signálu a mnoho dalšího.Pokud si nejste jisti, můžete absolvovat základní lavinový kurz nebo být doprovázení zkušeným průvodcem. Jezděte bezpečně, nikdy nevíte, kdy se může stát nehoda a lavina je velmi nebezpečná. Je důležité mít kvalitní vybavení, vědět jak ho používat a mít i dostatečné znalosti o lavinách a lavina bezpečnosti.

dárkovou kartou