Lavinové vybavení a první pomoc

Bezpečnost při skialpinismu je tím nejdůležitějším při tomto sportu. V této kategorii nabízíme lavinové sondy, lavinové vyhledávače a lopaty na případné vykopaní zavaleného. Prohlédněte si také naše lekárničky pro případná drobná zranění. Koukněte se také na skialpové přilby.

Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
229 Kč -21%
179 Kč
*Od 19. 7. 2023 až do vyčerpání zásob
Bezpečnostní sada na trailový běh
EVADICT

Bezpečnostní sada na trailový běh

(17)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
5 999 Kč
Lavinový vyhledávač EVO 5 ARVA
ARVA

Lavinový vyhledávač EVO 5 ARVA

Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
4.5/5 podle 881 Hodnocení z webu a z prodejen

Lavinové vybavené

Lavinové vybavení je skupina nástrojů a vybavení, které se používají pro zvýšení bezpečnosti při pohybu v oblastech ohrožených lavinemi.Patří sem například lavinové lopaty, sondy a vyhledávače přeživších. Lavinová lopata je nástroj, který se používá k odstraňování sněhu a hledání zasypaných osob. Lavinová sonda je dlouhý proutek s metrickou stupnicí, který se používá k hledání zasypaných osob pod lavinem.Lavinový vyhledávač je elektronický přístroj, který vysílá signál a pomáhá při hledání zasypaných osob.

Vybavou některých skialpových batohů bývá také lavinový airbag, který může výrazně zvýšit šanci na přežití v případě laviny.V případě že používate lavinový vyhledávač je dobré, před tím než vyrazíte na

skialpy, umět s tímto přístrojem zacházet a zjisti všechny informace. Jak dlouho zůstane nabitý, dosah signálu a mnoho dalšího.Pokud si nejste jisti, můžete absolvovat základní lavinový kurz nebo být doprovázení zkušeným průvodcem. Jezděte bezpečně, nikdy nevíte, kdy se může stát nehoda a lavina je velmi nebezpečná. Je důležité mít kvalitní vybavení, vědět jak ho používat a mít i dostatečné znalosti o lavinách a lavina bezpečnosti.

dárkovou kartou