Neopreny na potápění

Neopreny na potápění

Potápěčské neopreny vhodné na potápění s přístrojem. Prohlédněte si neoprenové kombinézy o tloušťce od 3 MM do 7,5 MM. Silnější neopreny na potápění se hodí do chladnějších vod.


a11y.skip-categories a11y.skip-categories
4.3/5 podle 1439 Hodnocení z webu a z prodejen

Pánské a dámské potápěčské neopreny: ochrana před chladem na míru

Potápěčský neopren je naprostou nezbytností při řadě disciplín potápění. Chrání vás před chladem, a tak umožňuje strávit více času prozkoumáváním podmořského světa. V prodeji jsou pánské a dámské potápěčské neopreny, které musejí být dokonale uzpůsobeny vaší postavě, aby zajistily pohodlí a přirozený pohyb ve vodě.


Potápěčské neopreny 3/5/7 mm v prodejnách Decathlon: nejoblíbenější potápěčské neopreny

Nejznámějším neoprenem je tzv. mokrý potápěčský oblek, který je vhodný na potápění s přístrojem i na šnorchlování a surfování. Na jakém principu funguje? Neoprenový materiál uzavírá tenkou vrstvu vody mezi oblekem a vaší kůží, čímž vás chrání před chladem. K zajištění optimálního stupně ochrany před chladem je tak třeba řádně zvolit sílu jednodílného či dvoudílného neoprenu. V prodejnách Decathlon vybíráte mezi 3/5/7mm neopreny: oblek z 3mm neoprenu je určen do vod nad 24 °C - oblek z 5mm vrstvy neoprenu do vod od 16 do 24 °C - oblek ze 7mm vrstvy neoprenu do vod od 10 do 18 °C. Chcete se potápět ve studených vodách (10 až 18 °C)? Pak sáhněte po celotělovém neoprenu, neoprenové vestě, kukle a neoprenových ponožkách.


Polosuché a suché neopreny určené pro pokročilé potápěče do studených vod

Nošení rukavic, kukly a ponožek není do studených vod (10 až 18 °C) dostačující. Pokročilí potápěči používají do studených vod či na dlouhé ponory suchý oblek, který zcela chrání tělo před vodou. Pro rekreační potápěče je pak ideální polosuchý oblek, který se snadno obléká a navíc je nepropustný. Tento dámský či pánský neopren díky manžetám, vodotěsnému zapínání na zádech a 7mm vrstvě neoprenu lépe izoluje, jelikož omezuje pronikání vody do neoprenu.

Darujte radost ze sportu dárkovou kartou Darovat dárkovou kartu