Plavecké čepice do otevřených vod

Plavecké čepice pro venkovní plavání

a11y.skip-categories a11y.skip-categories
Plavecká čepice Silimesh černá
Plavecká čepice Silimesh černá
129 Kč
3 dostupných modelů
NABAIJI Plavecká čepice Silimesh černá (291)
doručení od 2 dní
Plavecká čepice silikonová bílá
Plavecká čepice silikonová bílá
79 Kč
3 dostupných modelů
NABAIJI Plavecká čepice silikonová bílá (288)
doručení od 2 dní
Plavecká silikonová čepice Print Filant Volume
Plavecká silikonová čepice Print Filant Volume
129 Kč
15 dostupných modelů
NABAIJI Plavecká silikonová čepice Print Filant Volume (517)
doručení od 2 dní
Plavecká čepice Wozboy se silikonovým potahem vel. S
Plavecká čepice Wozboy se silikonovým potahem vel. S
179 Kč
4.1/5 podle 2011 Hodnocení z webu a z prodejen

Plavecké čepice jsou volitelné, ale ne povinné

Ne všechny bazény vyžadují plaveckou čepici, což výrazně snižuje počet lidí, kteří je vybírají. Plavecké čepice však poskytují pohodlí a zdravotní výhody.


Role plavecké čepice je oceněna zejména ženami, které se chtějí o své vlasy starat. Umožňuje vám zkrotit nepoddajné vlasy, kvůli čemuž prameny padající přes obličej nebrání plavání. Čepice chrání před nepříznivými účinky chloru na vlasy, díky kterému se vlasy rychle vysuší a zmatní. Kromě toho nám čepice poskytuje ochranu uší a snižuje riziko zánětu. Mějte také na paměti, že nošením plavecké čepice přispíváte k vyšší hygieně v bazénu. Vlasy, které se dostanou do systému filtrace vody ho ucpávají, což vede ke kontaminaci vody.


V Decathlonu najdete plavecké čepice pro profesionály i amatéryČepice může být vyrobena ze silikonu, látky nebo latexu. Silikonové čepice se doporučují zejména pro profesionální plavce. Vyznačují se vysokou pružností a „netahají“ za vlasy. Jsou odolné a proto mají delší životnost než jiné materiály.


Latexové čepice jsou účinnou ochranou proti namočení vlasů. Vyznačují se prodyšností, která zabraňuje přehřátí. Latex je méně pružný než silikon.


Pro lidi, kteří hledají čepici, která slouží pouze pro pohodlnější plavání se doporučují čepice vyrobené z látkového materiálu. Jsou také skvělým řešením pro děti. Velmi dobře sedí, nasazují se a sundavají. Jejich nevýhodou je nedostatečná ochrana vlasů před navlhnutím. Podívejte se také na plavecké masky a doplňky.

Darujte radost ze sportu dárkovou kartou Darovat dárkovou kartu