Dětská poncha, čepice a boty k bazénu

Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
49 Kč -20%
39 Kč
*Od 9. 3. 2022 až do vyčerpání zásob
4.7/5 podle 2181 Hodnocení z webu a z prodejen

Plavecké čepice jsou volitelné, ale ne povinné

Ne všechny bazény vyžadují plaveckou čepici, což výrazně snižuje počet lidí, kteří je vybírají. Plavecké čepice však poskytují pohodlí a zdravotní výhody.


Role plavecké čepice je oceněna zejména ženami, které se chtějí o své vlasy starat. Umožňuje vám zkrotit nepoddajné vlasy, kvůli čemuž prameny padající přes obličej nebrání plavání. Čepice chrání před nepříznivými účinky chloru na vlasy, díky kterému se vlasy rychle vysuší a zmatní. Kromě toho nám čepice poskytuje ochranu uší a snižuje riziko zánětu. Mějte také na paměti, že nošením plavecké čepice přispíváte k vyšší hygieně v bazénu. Vlasy, které se dostanou do systému filtrace vody ho ucpávají, což vede ke kontaminaci vody.


V Decathlonu najdete plavecké čepice pro profesionály i amatéryČepice může být vyrobena ze silikonu, látky nebo latexu. Silikonové čepice se doporučují zejména pro profesionální plavce. Vyznačují se vysokou pružností a „netahají“ za vlasy. Jsou odolné a proto mají delší životnost než jiné materiály.


Latexové čepice jsou účinnou ochranou proti namočení vlasů. Vyznačují se prodyšností, která zabraňuje přehřátí. Latex je méně pružný než silikon.


Pro lidi, kteří hledají čepici, která slouží pouze pro pohodlnější plavání se doporučují čepice vyrobené z látkového materiálu. Jsou také skvělým řešením pro děti. Velmi dobře sedí, nasazují se a sundavají. Jejich nevýhodou je nedostatečná ochrana vlasů před navlhnutím. Podívejte se také na plavecké masky a doplňky.

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu