Mikiny na lyže

Prohlédněte si naši nabídku hřejivých a pohodlných lyžařských mikin. Lyžařská mikina skvěle poslouží jako druhá vrstva oblečení pod lyžařskou bundu, případně jako svrchní vrstva, pokud to počasí dovolí. Kromě mikin na lyže si u nás můžete pořídit i další lyžařské oblečení, jako třeba kalhoty, termoprádlo, čepice nebo rukavice.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
1 299 Kč -30%
899 Kč
*Od 22. 1. 2022 až do vyčerpání zásob
699 Kč -28%
499 Kč
*Od 28. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
4.7/5 podle 1268 Hodnocení z webu a z prodejen

LYŽAŘSKÁ MIKINA JE IDEÁLNÍ DRUHÁ VRSTVA POD LYŽAŘSKOU BUNDU

Na lyže je nejlepší obléknout se dle takzvaného “cibulového principu”. Jde v podstatě o to, že se obléknete do tří vrstev oblečení, abyste si zajistili nejenom dostatečnou tepelnou izolaci, ale také pohodlí a dostatečný odvod vlhkosti od těla. První vrstvě se někdy říká také “sací vrstva” a v ideálním případě ji tvoří kvalitní termoprádlo. Termoprádlo vás na sjezdovce udrží v teple a suchu, jelikož odvádí vlhkost. Druhá vrstva plní termoizolační funkci a zde přichází ke slovu lyžařská mikina. Třetí vrstva (lyžařské bundy a kalhoty) je kromě finálního zateplení také ochrana proti vodě - díky svým vodoodpudivým vlastnostem - a dalším vnějším vlivům.

Kromě výše zmíněného termoprádla, mikin na lyže, bund a kalhot nabízíme i další lyžařské oblečení, jako jsou například čepice nebo rukavice a ponožky. Kromě lyžařských mikin a dalšího oblečení si u nás můžete vybrat i kompletní lyžařskou výbavu , jako třeba samotné lyže, lyžařské hole, lyžáky, helmy, brýle a páteřáky.

JAK VYBRAT IDEÁLNÍ LYŽAŘSKOU MIKINU

Lyžařská mikina sice slouží jako termoizolační vrstva, což znamená, že musí nabídnout nositeli patřičné zateplení. Nemělo by to však být na úkor určité prodyšnosti. Dobrá lyžařská mikina se zároveň postará o odvedení vlhkosti předané první vrstvou. Kdyby tomu tak nebylo, byli byste pravděpodobně zanedlouho nasáklí jako houba. Při výběru mikiny na lyže si tedy zjistěte, z jakých materiálů je vyrobena a zda kromě dobrého zateplení nabídne i patřičnou prodyšnost. Dobrý je syntetický materiál, jako třeba polyester (zde se obvykle používají i další syntetické materiály jako příměs) nebo fleecový úplet. Zamyslete se i nad tím, zda budete lyžařskou mikinu nosit především při sjezdovém lyžování nebo třeba při běhu na lyžích. Při sjezdovém lyžování totiž strávíte mnoho času ve frontě na vlek či sezením na vleku, a tudíž oceníte silnější mikinu. Při nicnedělání si k nám zima přece jen najde cestu snáze. Při běhu na lyžích se samozřejmě zapotíte kvůli vyšší fyzické zátěži mnohem více a tenčí lyžařská mikina pro vás bude lepší volbou. Někteří lyžaři regulaci teploty řeší více tenčími vrstvami oblečení, kdy se svléknou nebo přiobléknou dle aktuální potřeby. To však nemusí vyhovovat každému.

S výběrem ideální lyžařské mikiny vám samozřejmě moc rádi pomůžeme. Kontaktujte nás nebo se námi zastavte na některé z našich prodejen. Pokud hledáte rady, jak se obléknout na sjezdovku, doporučujeme vám přečíst si na našem blogu článek s názvem: Jak se obléct na lyže a snowboard.

dárkovou kartou