Lyžáky pro dospělé

Vyberte si pohodlné pánské nebo dámské lyžařské boty z osvědčených materiálů. Kromě pánských či dámských lyžáků si u nás můžete objednat i další lyžařskou výstroj, jako jsou třeba lyže, lyžařské hole, helmy nebo páteřáky.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
Obrázek černých lyžařských s přeskou na lítku
JAK VYBRAT LYŽAŘSKÉ BOTY? Správné lyžáky můžou podtrhnout vlastnosti lyží a pomoci lyžaři...
13 999 Kč -35%
8 999 Kč
*Od 19. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
4 899 Kč -18%
3 999 Kč
*Od 8. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
9 999 Kč -30%
6 999 Kč
*Od 10. 2. 2023 až do vyčerpání zásob
4.3/5 podle 646 Hodnocení z webu a z prodejen

JAKÉ JSOU ROZDÍLY MEZI PÁNSKÝMI A DÁMSKÝMI LYŽÁKY?

Hlavní rozdíl mezi pánskými a dámskými lyžařskými botami spočívá ve výšce stélky. U dámských bot na lyže je nižší, protože vzdálenost mezi chodidlem a lýtkem je kratší. Druhý rozdíl je v rozmezí flexe. V tomto případě je flexe pánských bot na lyže vyšší, protože bývá vyšší i průměrná hmotnost mužů, a proto je nutná větší tuhost. Nakonec zmíníme i tepelnou ochranu dámských lyžařských bot. V tomto případě jsou dámské boty obvykle teplejší a pohodlnější, protože stejně jako v případě hmotnosti je rychlost metabolismu ženského těla nižší, a tudíž méně odolné vůči nízkým teplotám. Rozdíl může u některých řad nejrůznějších značek výrobců lyžáků i v použitých barvách a jejich kombinacích.

CO JE U PÁNSKÝCH A DÁMSKÝCH LYŽAŘSKÝCH BOT “FLEX”?

Flex je jeden z hlavních faktorů při výběru ideální lyžařské boty. Je proto důležité vědět, že vypovídá o indexu flexe neboli tuhosti boty. Není standardizovaný, tudíž se může lišit u každého výrobce, i když obvykle nejsou rozdíly výrazné. U pánských lyžařských bot se flex obvykle pohybuje od 70 do 130 a u dámských lyžáků od 50 do 110. Začátečníkovi doporučujeme měkkou botu s malou flexí, která bude co nejpohodlnější a nejteplejší. Naopak zkušený lyžař bude potřebovat botu tužší s velkou flexí, aby mohl mnohem lépe ovládat lyže a měl li pocit větší kontroly. Volba flexu se tedy odvíjí i od vaší úrovně. Pamatujte: tužší lyžáky zajistí lepší přenos síly na lyži, ale měkčí boty budou pohodlnější a spíše odpustí nějakou tu chybu.

CO BYSTE MĚLI VZÍT V ÚVAHU PŘI ÚDRŽBĚ PÁNSKÝCH I DÁMSKÝCH LYŽÁKŮ?

Když chcete lyžařské boty sušit, měli byste vyjmout vložku z vnitřní strany skořepiny, aby se nahromaděná vlhkost dostala ven. Starou a osvědčenou metodou je vložit do lyžáků noviny, které tuto vlhkost absorbují. Nenechávejte boty na lyže v blízkosti zdrojů vysokého tepla, jako je třeba krb, protože by došlo k poškození materiálu skořepiny boty. Potřebujete-li botu vysušit rychle, použijte raději elektrickou sušičku lyžařských bot, která je vysuší, aniž by ji poškodila. Sušičky bývají univerzální velikosti, tudíž není třeba shánět jednu pro pánské a druhou pro dámské lyžáky.

Při skladování nezapomeňte nechat své lyžařské boty se všemi zapínacími prvky v nejnižší možné tlakové poloze. Tím zabráníte jejich deformaci.

dárkovou kartou