Lyžařské a snowboardové ponožky

Lyžařské ponožky jsou ze silnějšího materiálu nebo mají vyztužené holeně, aby zajišťovali pohodlí v lyžařských botách. V této kategorii najdete lyžařské ponožky pro dospělé i děti. Prohlédněte si také termoprádlo z naší nabídky.

Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
Freestylová koloběžka leží na betonu.
JAK SE OBLÉCT NA LYŽE A SNOWBOARD? Určitě jste už někdy slyšeli, že před zimou se nejlépe ochráníte tak, že budete vrstvit oblečení...
229 Kč -39%
139 Kč
*Od 28. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
Lyžařské ponožky 100 vínové
WEDZE

Lyžařské ponožky 100 vínové

(1343)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
199 Kč
NOVINKA
89 Kč
LYŽAŘSKÉ PONOŽKY FIRST HEAT ŠEDÉ
WEDZE

LYŽAŘSKÉ PONOŽKY FIRST HEAT ŠEDÉ

(4)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
4.6/5 podle 4899 Hodnocení z webu a z prodejen

LYŽAŘSKÉ PONOŽKY

Při lyžování nebo snowboardingu jsou jednou z hlavních příčin nepohodlí studené nohy. Tímto problémem obvykle trpí mnoho praktikujících lékařů, zejména ve dnech, kdy je špatné počasí. Proto je velmi důležité zvolit jako doplněk vhodné termální lyžařské ponožky.První otázka, kterou si musíme položit, zní: potřebuji teplejší nebo prodyšnější ponožku?

Pokud máme obvykle studené nohy, je to způsobeno dvěma faktory:

- ponožka neposkytuje dostatečné teplo,

- prodyšnost není dostatečná.


Musíme mít na paměti, že pokud se noha nadměrně potí a ponožka nedýchá, vlhkost způsobuje větší pocit chladu. Jakmile to víme, musíme hledat správnou rovnováhu mezi hřejivostí a prodyšností.Neměli bychom se omezovat jen na to. Důležité je také vědět, že techničtější ponožka poskytne nohám větší oporu, bude mít různé oblasti pro zlepšení pohodlí nohou uvnitř lyžařské boty a bude udržovat lepší poměr prodyšnosti a tepla.Modely lyžařských ponožek Wedze mají různé tloušťky v závislosti na vlastnostech ponožky, ale zajišťují, že je lze bez problémů nosit s lyžařskými botami.

Na první pohled se zdá, že na nošení normálních (sportovních) ponožek při lyžování nebo snowboardingu není nic špatného. Ale je to naprosto špatně! Lyžování je vysoce intenzivní sport, při kterém jsou naše nohy někdy vystaveny extrémní zátěži. Funkční lyžařské ponožky byly vyvinuty s cílem usnadnit splnění těchto specifických požadavků, a proto jsou v mnoha ohledech lepší než běžné každodenní ponožky. Pár kvalitních zimních ponožek udržuje nohy v teple i při teplotách pod bodem mrazuzabraňuje nadměrnému pocení nebo ochlazování nohou.

- účinně odvádí vlhkost ven, takže nohy zůstávají vždy v suchu.

- účinně zabraňuje tvorbě puchýřů.

Lyžařské ponožky lze samozřejmě nosit nejen při zimních sportech. Naopak jsou ideální i jako každodenní ponožky na cestu do kanceláře či na univerzitu nebo na jiné sporty.

VELIKOST A STŘIH LYŽAŘSKÝCH PONOŽEK

Pro co největší pohodlí by lyžařské ponožky neměly být ani příliš malé, ani příliš velké. Spíše by měly být jako druhá kůže, aniž by se napínaly nebo tvořily vrásky. V opačném případě mohou vzniknout puchýře nebo otlačeniny.Mnoho lyžařských ponožek má také polstrované a/nebo tlumicí zóny na zvláště namáhaných místech a "zónu proti otlakům" v oblasti nártu, která by měla chránit pokožku a omezit odírání. To, zda lyžařské ponožky skutečně optimálně sedí, závisí nejen na individuálním tvaru nohy, ale také na vzájemném působení ponožek a lyžařských bot, a proto je vhodné kupovat lyžařské ponožky vždy v kombinaci s lyžařskými botami, které budete používat.

dárkovou kartou