Kempingové vařiče

Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
Skip filters
Filtry
CENA
99 Kč
69 Kč
3 999 Kč
Vařič se 2 hořáky Camp&Grill
CAMPINGAZ

Vařič se 2 hořáky Camp&Grill

Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
3 299 Kč -18%
2 699 Kč
*Od 23. 5. 2023 až do vyčerpání zásob
3 299 Kč
Vařič na plynovou kartuši Jetboil Stash
JETBOIL

Vařič na plynovou kartuši Jetboil Stash

Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
4.5/5 podle 1642 Hodnocení z webu a z prodejen

PŘENOSNÉ VAŘIČE

Přenosný vařič je nezbytným vybavením pro každého, kdo se chce vydat na výlet či dobrodružnou cestu do přírody a uvařit si zde chutné jídlo. Je to lehký a kompaktní zdroj tepla, který vám umožní vařit jídlo a pít horký nápoj, kdykoliv a kdekoliv jste.

Existuje mnoho různých typů vařičů na vaření v přírodě, od klasických benzínových vařičů až po moderní vařiče na plyn či elektronické vařiče. Každý typ má své vlastní výhody a nevýhody, takže je důležité si vybrat ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

TYPY TURISTICKÝCH VAŘIČŮ

Benzínové vařiče jsou oblíbené pro svou snadnou dostupnost a jednoduchost použití. Jsou však náchylné k poškození a mohou být hlučné. Vařiče na plyn jsou tiché a spolehlivé, ale je třeba dbát na bezpečnost a mít po ruce náhradní bombu s plynem. Elektronické vařiče, například na solární energii, jsou zpravidla nákladnější na pořízení.

Jakýkoliv vařič na vaření v přírodě by měl být lehký, snadno přenosný a spolehlivý. Důležité je zvážit jeho velikost, která bude pro mnohé tím nejdůležitějším parametrem, neboť v batohu při treku se počítá každý gram i centimetr. Dalším důležitým faktorem je zvolit správný druh paliva pro vaše potřeby. Benzín a plyn jsou obvykle snadno dostupné, ale mohou být nákladné a škodlivé pro životní prostředí.

MULTIFUNKČNÍ VAŘIČE

Multifunkční vařiče se oproti těm klasickým přenosným liší především možnosti, které nabízí. Kromě klasického vařiče totiž získáváte také možnost grilu, woku, barbecue nebo grilovací desky. Takový vařič si s sebou sice nevezmete na trek, ale mít ho v kempu nebo na zahradě přináší velké množství zábavy. Zkuste se stát mistrem v přípravě pokrmů různými způsoby a to s jedním jediným zařízením!

BEZPEČNOST PŘI VAŘENÍ V PŘÍRODĚ

Pokud jste nováček v oblasti vaření v přírodě, je důležité se seznámit s bezpečnostními pokyny a naučit se vařič správně používat. Při vaření v přírodě je důležité mít na paměti, že ne všude je možné vařit na otevřeném ohni. Některé oblasti jsou zakázané nebo omezené kvůli riziku požáru, takže je důležité se informovat o lokálních pravidlech a regulacích.

DALŠÍ VYBAVENÍ NA VAŘENÍ V PŘÍRODĚ

Abyste mohli bezpečně a pohodlně vařit v přírodě, je důležité mít na prvním místě kvalitní vařič na vaření, správné palivo a dostatek příslušenství. Mezi to patří především ešus a příbor, kromě něj se nabízí doplnit cestovní jídelní výbavu ještě o hrneček, misku nebo talíř. S dobrým vybavením a správnou přípravou se můžete těšit na chutné jídlo a horký nápoj i v nehostinném prostředí.

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu