Rodinné stany pro 4 až 8 osob

Velké a rodinné stany pro 4 až 8 osob jsou určeny pro větší skupiny lidí. Velké stany jsou určeny především pro pobyty v kempech. Kempingové rodinné stany mají robustní konstrukce, jsou dostatečně prostorné a poskytují dostatek soukromí i většímu počtu uživatelů. Mají obvykle více oddělených ložnic a dostatek úložného prostoru pro zavazadla, jízdní kola, nebo třeba kempingový nábytek. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, které jsou odolné vůči povětrnostním vlivům. Tento typ stanů je ideální pro rodiny s dětmi, velké skupiny přátel, nebo pro kempování období, kdy hrozí špatné počasí. S dostatkem prostoru a předsíní, v níž se můžete pohodlně postavit, se totiž budete moci v pohodlí a v suchu bavit i za špatného počasí.
Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
nafukovací stan
NAFUKOVACÍ STAN AIR SECONDS 8 499 Kč | Stan s 1 ložnicí pro 4 osoby vybavený technologií Fresh&Black
Postavený stan v přírodě.
JAK VYBRAT STAN Pro mnoho lidí je stanování úžasný způsob, jak opustit svou komfortní zónu...
2ND LIFE
12 499 Kč -12%
10 999 Kč
*Od 8. 8. 2023 až do vyčerpání zásob
2ND LIFE
4 999 Kč -30%
3 499 Kč
*Od 14. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
2ND LIFE
7 299 Kč -17%
5 999 Kč
*Od 21. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
2ND LIFE
9 999 Kč -20%
7 999 Kč
*Od 14. 9. 2023 až do vyčerpání zásob
SNÍŽENÁ CENA DŘÍVE 3 499 KČ
2 399 Kč
31 999 Kč
4.3/5 podle 1778 Hodnocení z webu a z prodejen

RODINNÉ STANY

Rodinné kempingové stany jsou perfektní pro ubytování 4 a více osob. Oceníte je tedy v případě, že jedete na dovolenou s větší skupinou přátel, nebo pokud cestujete s celou rodinou. Ať už plánujete víkendový výlet, nebo dlouhé kempování, díky prostornému stanu s velkým úložným prostorem si můžete každou dovolenou užívat v pohodlí a bezpečí. Velké a rodinné stany jsou prostorné, mají odolné konstrukce, a nabízí dostatek místa pro ubytování větších skupin lidí. Jejich nevýhodou ale je, že jsou po sbalení velmi objemné. Ideální tedy je převážet je vozem a stavět v kempu na delší dobu. Pro každodenní přesuny doporučujeme vybírat spíše z menších kempingových a trekových stanů.

JAK VYBRAT VELKÝ KEMPINGOVÝ STAN?

Při výběru ideálního rodinného kempingového stanu je nutné zvážit, jaké jsou vaše potřeby a preference. Chcete co možná nejlevnější stan. ve kterém se ukryjete před deštěm, potřebujete 3 ložnice pro zajištění soukromí, nebo je pro vás důležité, aby bylo stavění stanu co nejjednodušší a nejrychlejší? První kritérium při vybírání stanu bude nejspíš velikost. Tu rozhodněte na základě počtu členů rodiny a jejich individuálních potřeb. Vybírejte podle podlahové plochy stanu a uspořádání vnitřního prostoru, výšky stanu a dalších rozměrů. Dostatečně velký prostor umožňuje uložení osobních věcí, pohodlné spaní a možnost provádění nejrůznějších vnitřních aktivit během nepříznivého počasí. Většina velkých stanů má dostatečně velkou předsíň, která poskytuje dostatek prostoru pro uložení zavazadel a rozložení posezení. Pokud potřebujete pouze místo na spaní, můžete zvolit stan bez předsíně, vhodný především na kratší dovolené, nebo v případě, že máte auto nebo možnost skladování zavazadel a ostatního vybavení mimo stan. Kempujete-li déle a plánujete ve stanu trávit velké množství času, oceníte nejrůznější větrací otvory a systémy, okénka s moskytiérou, kapsáře, Fresh&black technologii a další prvky zpříjemňující pobyt v přírodě.

STAVĚNÍ A SKLÁDÁNÍ STANU

PRUTOVÉ STANY - Stan můžete vybírat také podle toho, jak snadno a rychle se vám bude stavět. Konstrukce prutových stanů je jednoduchá díky barevně označeným prutům ze skelného vlákna, které je možné v případě poškození snadno opravit, nebo vyměnit. Velké stany s prutovou konstrukcí je většinou nutné stavět ve více lidech. STANY S NAFUKOVACÍ KONSTRUKCÍ - Pokud chcete stan, který i přes jeho velikost zvládnete postavit sami, doporučujeme vybírat z nabídky stanů s nafukovací konstrukcí. Ložnice nafukovacích stanů je předem sepnutá s tropikem, což znamená, že stan pouze vybalíte z obalu, rozprostřete na zemi a pomocí pumpy vztyčíte nosné sloupky. Konstrukci stanu je, obzvláště v případě kolísavých teplot, dobré pravidelně dofukovat. Při ideálním nafouknutí je stan velmi odolný a správně postavený a ukotvený odolá větru o rychlosti až 60 km/h. Vzduchové tubusy je v případě poškození možné opravit nebo vyměnit. K nafukování stanů doporučujeme používat pumpu Quechua Ultim comfort s integrovaným tlakoměrem. Pumpa není součástí balení.

POČET LOŽNIC

Rodinné kempingové stany jsou dostupné v nejrůznějších variantách. K oblíbeným patří stany se 2 a více ložnicemi. Rodinné stany mají, narozdíl od malých trekových stanů, opačný poměr prostoru pro ložnice a předsíň. Zatímco u malých stanů ložnice zabírá většinu prostoru, u velkých kempingových stanů je tomu naopak. Ložnice jsou dostatečně prostorné pro pohodlné a ničím nerušené spaní, důraz je ale kladený na obytný a skladovací prostor v předsíni. Ta spojuje ložnice a umožňuje trávit čas ve stanu v případě nepříznivého počasí, skladování zavazadel nebo třeba jízdních kol a dalšího vybavení. V nabídce máme různé modely stanů. Stan s 1 ložnicí a velkou předsíní, stany se 2 nebo 3 ložnicemi, i velké stany pro 8 osob se 4 ložnicemi. Rodinám nebo skupinám, které potřebují lehčí a kompaktnější variantu, doporučujeme vybírat z nabídky menších stanů. Na túrách nebo v případě častých přesunů oceníte trekové stany, které jsou lehké, kompaktní a snadno se staví a skládají.

STANY FRESH&BLACK

Stany vybavené technologií Fresh&Black zaručí to největší pohodlí. Materiál Fresh odráží sluneční záření, díky čemuž ve stanu není takové horko, jako pod obyčejným tropikem.. Na přímém slunci může tento rozdíl činit až 17 °C. Materiál Black zaručuje až 99% tmu uvnitř ložnice, takže vás nebude budit ranní slunce. Pokud se chcete opravdu dlouho a pohodlně vyspat, neváhejte a vyzkoušejte jeden z našich modelů.

dárkovou kartou