Spacáky na turistiku a kempování

Kvalitní spací pytel je základ každého nocování v přírodě. Vyberte si podle teploty, tvaru nebo materiálu. Doporučujeme prohlédnout si také naší nabídku nafukovacích matrací nebo samonafukovacích karimatek.

Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
199 Kč
Vložka do spacího pytle polyesterová
QUECHUA

Vložka do spacího pytle polyesterová

(254)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
599 Kč
Kempinkový spací pytel Arpenaz 10°
QUECHUA

Kempinkový spací pytel Arpenaz 10°

(141)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
2 399 Kč
Spací pytel 2v1 Sleepin Bed MH500 5 °C L
QUECHUA

Spací pytel 2v1 Sleepin Bed MH500 5 °C L

(17)
Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
4.4/5 podle 5163 Hodnocení z webu a z prodejen

Spacák přesně pro vás

Jistě není dobré podcenit výběr spacího pytle. Na trhu je k dostání mnoho typů, tvarů a materiálů a každá z nich s sebou nese své výhody a nevýhody. Jak se zorientovat v nabídce a zvolit správné vlastnosti spacího pytle právě pro vás, vám poradí náš expert Lukáš ve článku Jak vybrat spacák.


Ať už vybíráte dětský spací pytel nebo spacák pro dospělého turistu, je potřeba sledovat základní parametry, tedy materiál, tvar a teplotu.


Materiál - Nejčastějším materiálem je umělé vlákno (syntetika). Syntetické spacáky jsou skladné a lehké. Jedná se také o nejlevnější materiál. Některým turistům však vadí umělý materiál na dotek. Tento fakt vyřeší vložka do spacáku, která vám dopřeje komfort a zároveň má i hygienický význam. Péřový spacák je oblíbený pro svoji hřejivost a ještě větší skladnost, než spacák z umělého vlákna. Jedná se o ultraléhké spacáky, které lze použít jako zimní spacák. Třetím metriálem pro výrobu spacích pytlů je bavlna. Bavlněný spacák vás nejen příjemně zahřeje, ale jeho nejúžasnější vlastnstí je pohodlí, které připomíná spaní doma v posteli.


Tvar - Nejčastějšími tvary spacáku jsou dekové a mumie. Dekový spacák se dá po celém svém obvodu rozepnout a vytvořit tak přikrývku nebo deku. Tyto spací pytle jsou však objemné a také těžší než spací pytle typu mumie, které zase vynikají svou skladností, lepší izolací, nízkou hmotností, ovšem pohodlí je poněkud horší. Spacáky od značky FORCLAZ typu mumie se také dají sepnout k sobě a vytvořit tak spacák pro dva


Velikost - Na všech spacích pytlích naleznete informace o výšce osoby, která by měla spacák používat. Nedoporučujeme však dospělý spacák pro děti. Dětský spacák je vytvořen tak, aby v něm dítě mělo pohodlí a zároveň nemuselo ,,vytápět" spoustu nepotřebného prostoru.

Co ještě ke spacáku?

Pokud cestujete se spacákem daleko a máte ho připevněný vně turistického batohu, doporučujeme pořídit obal na spacák, který vám zajistí odolnost vůči prodření a nepromokavost.

Darujte radost ze sportu

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu