Protiskluzové a prstové ponožky na jógu

Někdy vám může být při jógové lekci zima od nohou. Protiskluzové ponožky na jógu se postarají o to, aby vám bylo příjemně teplo a zároveň se nemusíte bát, že by vám nohy klouzaly po podložce. Podívejte se také na naše neklouzavé podložky na jógu a protiskluzové ručníky na jógu.

Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
Skip filters
Filtry
CENA
4.4/5 podle 401 Hodnocení z webu a z prodejen

Ponožky na jógu pro vás mohou být užitečné

Mnoho lidí dává přednost cvičení jógy naboso... a z důležitého důvodu! Ve filosofii jógy jsou nohy považovány za základ celého našeho těla a jsou přirovnávány ke kořenům stromu, které jsou zdrojem energie a síly. V józe jim je věnována velká pozornost a nedostatek kontaktu s nimi omezuje tok energie a správné fungování těla během jednotlivých pozic. Tuhost chodidlům nesvědčí a ovlivňuje provedení a obtížnost některých cviků. Chodidla ovlivňují také rovnováhu při cvičení jógy. To vše je důvodem, proč zkušení jogíni podporují cvičení jógy naboso. Proč tedy potřebujete na cvičení jógy ponožky? Je to tak, že všechny cviky jsou prováděné naboso?


Ponožky na jógu, pokud vám nohy kloužou po podložce

Pokud s jógou začínáte, může být těžké ustát naboso některé pozice. Je to dáno nejen kvalitou podložky, ale také tím, jak se vaše nohy během cvičení potí. To může začátečníka odradit od dalších tréninků nebo mu to bránit v pokroku. Proto by ve vaší tašce neměly chybět právě tyto ponožky. Můžete je použít pouze na některé cviky a pokud je to jen trochu možné, tak si je sundejte a cvičte naboso. Budou pro vás také užitečné během zahřívací fáze a při relaxaci, když vaše tělo není ještě dostatečně zahřáté nebo začne klesat vaše tělesná teplota.


Protiskluzové ponožky na jógu

Ponožky na jógu nejsou stejné jako ty, které používáte denně. Je nezbytné, aby na plosce nohou byly protiskluzové výstupky, které zabraňují uklouznutí. Jsou důležité pro správné cvičení a stabilitu. Berte v úvahu také materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Tím by měla být bavlna s příměsí elastinu - ponožky na jógu pak dobře dovádějí vlhkost a dobře vám padnou, aniž by vám byly zbytečně volné. Pětiprsté ponožky na jógu vám umožní svobodu pohybu a umožňují také větší možnost uvědomění polohy a pohybu nohou. Cvičení naboso nebo nošení ponožek? Vy se rozhodněte, co je pro vás nejvhodnější. Pokud máte problém se stabilitou na jógamatce nebo se chcete udržovat v teple během rozcvičky, je dobré je použít.

Darujte radost ze sportu

dárkovou kartou

Darovat dárkovou kartu