Anatomické uzdečky a otěže

V této kategorii najdete naši nabídku uzdeček na koně a potřebných doplňků. K uzdečce patří i otěže a správně padnoucí udidlo.

Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
kožené jezdecké vybavení
JAK PEČOVAT O KOŽENÉ JEZDECKÉ VYBAVENÍ Aby vám jezdecké vybavení co nejdéle sloužilo, je velmi důležité se o něj pravidelně starat...
249 Kč -20%
199 Kč
*Od 27. 1. 2023 až do vyčerpání zásob
379 Kč -21%
299 Kč
*Od 3. 6. 2023 až do vyčerpání zásob
VELIKOST COB / FULL
1 499 Kč -13%
1 299 Kč
*Od 29. 7. 2023 až do vyčerpání zásob
299 Kč -23%
229 Kč
*Od 3. 6. 2023 až do vyčerpání zásob
99 Kč
Gumové zarážky na otěže a martigal
FOUGANZA

Gumové zarážky na otěže a martigal

Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
379 Kč
Lícnice ESCAPE černé
FOUGANZA

Lícnice ESCAPE černé

Není k dispozici online, ověřte skladové zásoby na prodejně
4.4/5 podle 344 Hodnocení z webu a z prodejen

Nakupte uzdečku pro vašeho koně na našem e-shopu

Uzdečka a otěže jsou důležitými prvky vybavení koně při jízdě. Na základě správného vyběru záleží, jaká bude vaše komunikace s koněm, zda správně přečte vaše signály a zda bude mít při jízdě dostatečné pohodlí. Uzdečka by měla být přizpůsobena zkušenostem a temperamentu koně a také úrovni jeho tréninku. Dovednosti a jezdcův styl jízdy nejsou o nic míň důležité. Výběr uzdečky je velmi důležitý, protože vyvíjí tlak na dolní čelist a další kosti a nervy v oblasti obličeje. Z tohoto důvodů musí být uzdečka vhodná, aby koni nezpůsobovala zbytečnou bolest.

V dnešní době jsou stále známější a populárnější anatomické uzdečky. Ty jsou přizpůsobené kostem a nervům na hlavě koně tak, aby uzdečka nikde nezpůsobovala koni diskomfort.

Neméně důležitý je při výběru uzdečky její materiál. Kožená uzdečka je nejvhodnější. Tento přírodní materiál zaručuje vysokou odolnost proti opotřebení a proti mechanickému poškození. Pro výrobu uzdečky se používá hovězí nebo buvolí kůže. Přezky jsou pak vyrobeny z nerezové oceli nebo mosazi.

O kožené vybavení je třeba správně pečovat vhodnými přípravky na kůži . Přečtěte si návod od našich expertů jak pečovat o jezdecké vybavení.

dárkovou kartou