Čištění na koně

Ať už máte koníka čistotného, nebo milovníka bahenních lázní, bez dobrého čištění na koně se neobejdete. Při ošetřování koní nezapomeňte také na péči o kopyta a hřívu.

Skip categories and go to listing products Skip categories and go to filters
koňské kopyto s háčkem na čištění kopyt
JAK VYBRAT ČIŠTĚNÍ NA KONĚ Čištění na koně není jen jeden kartáč a kopytní háček...
4.6/5 podle 2203 Hodnocení z webu a z prodejen

Kartáče na koně pro měkkou, lesklou a zdravou srst

Základem čištění na koně je klasický kartáč z dlouhých a tvrdých štětin. Pro jeho výrobu se používá polypropylen a palmová vlákna. Ty nejtvrdší jsou pak vhodné na čistění jezdeckého vybavení, zatímco ty jemnější použijeme na odstranění pilin a stébel z hřívy a ocasu. Kartáče s krátkými štětinami jsou buď přírodní nebo syntetické. Užitečné je také gumové nebo plastové hřbílko na koně, které odstraňuje hrubé nečistoty. Ve vašem čištění by neměl chybět ani kopytní háček, který slouží k odstranění kamínků a nečistot z kopyt. Na hřívu můžeme použít plastový nebo kovový hřeben. Do čištění také patří štětec na nanášení oleje na kopyta.Sady kartáčů pak můžete volitelně doplnit o věci, které využíváte k čištění koně. Tím například je stěrka na vodu, která po osprchování odstraní přebytečnou vodu ze srsti koně. Rukavice z umělého beránka nebo houba z mikrovlákna odstraní jemný prach a dodá navíc srsti lesk. Používá se především před veterinární přejímkou na závodech nebo před přehlídkami. Všechny potřeby na čištění pak uchováváme v tašce na čištění.


Kartáče na koně - jaké jsou jejich typy?

Jízda na koni vyžaduje nejen specifické dovednosti, ale i pravidelný trénink a systematickou péči o vašeho koně. Toto je velmi důležitá fáze při budování vztahu s koněm a to jak péče o jeho zdraví a pěkný vzhled. Každý jezdec by měl mít svůj vlastní box s čištěním. Měl by mít také více než jeden kartáč - každá fáze péče vyžaduje totiž použití jiného kartáče. Jiný kartáč použijete na čištění nohou a jiný zase na čištění hlavy. Ten na čištění hlavy bude mít mnohem jemnější chlup. Poskládejte si tak vlastní sadu čištění nebo si vyberte naše již hotová řešení.

dárkovou kartou